Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

am incercat eu in fiecare zi si dupa 10 zile m-am ales cu o iritatie si usturime, ce sa mai... practic s-a stricat jucaria. acum sunt in repaos sa ma vindec.
apropo de pozitii, cred ca pozitia indicata tb adoptata doar la final, in rest..fiecare cum ii place mai mult
tb sa incerc metoda cu scuturatul, neaparat.
un sg lucru nu pot sa-l inteleg: dc medicii spun ca nu exista nici o legatura intre polidin si a ramane insarcinata in conditiile in care foarte multe cazuri practice s-au dovedit viabile? o avea efecte adverse si nu vor sa incurajeze metoda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

da ai dreptate:pozitia conteaza la sfarsit
in rest fiecare cum poate
in ceea ce priveste polidinul:e vorba doar de reactia organismului la diferiti stimuli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns penelopa spune:

Este foarte interesant subiectul vostru!
Eu m-am protejat 10 ani si in momentul in care ne-am hotarit si am zis ca scapam de stresul potejariisi ne asezam pe facut bebe..... am ramas DE PRIMA DATA ...6 IANUARIE.
Acum mi-as mai dori unul dar.cum sa-mi conving sotul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

pana la urma cum e recomandat???de mai multe ori pe ozi sau ajunge o data....in perioada fertila....

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

nu cred ca exista raspuns la intrebarea ta:si eu am aceeasi nelamurire
unii zic ca in perioada fertila o data la 2 zile
fetele pe forum ziceau ca au incercat in fiecare zi si
eu nu stiu ce sa mai cred am incercat ambele variante si ......





aspiranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mai toti medicii recomanda o data la 2 zile in perioada fertila. Ovulul traieste 24 de ore, spermatozoizii pot trai pana la 5 zile, asa ca daca nimeriti perioada.... De mai multe ori pe zi nu e indicat ca speratozoizii nu apuca sa se maturizeze si sansele de sarcina sunt mai mici. Si eu am incercat la inceput tot felul de pozitii, picioare pe pereti, perne sub funde, ochii pe calendar si nu s-a intamplat. Acum nu mai calculez nimic, dupa stau intinsa catev minute si gata. Sper ca la un momnet dat sa se intample si la mine minunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Se va intampla cu siguranta De doi ani ma chinui si in luna mai am mers la un dr. sa fac eco transvaginala Mi-a spus ca nu am nici o sansa luna aceea eram in z 14. In z 19 am avut contact Eram ff linistita in ideea ca dr. mi-a spus ca nu am sanse luna aceea aveam folicul de 5 mm cel mai mare In z 19 eram cu 14 z inainte de urm. ciclu avand in luna precedenta ciclu la 33 zle Obisnuita sa stau luna de luna cuperna sub fund am stat si acum si am stat mai mult. S-a intamplat minunea Acum postez la odisee Nu va pierdeti speranta sa fiti

Elena

6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ella felicitari! Si eu sunt gravi dar am abia 4 sapt dupa calculele mele. Sapt viitoare ma duc la eco. Sper sa fie bine. Si eu am ramas gravi fara perne sub fund doar stand intinsa vreo 20 de min, poate nici atat. Nu ma asteptam deloc, noi incercam de vreo 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LML spune:

am stat in toate pozitiile ,am facut si polidine,nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satline spune:

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA!SI EU MA CONFRUNT CU ACEASTA PROBLEMA.AM FOST LA NENUMARATI DOCTORI SI TOTUL E OK.AM FOLOSIT SI LEACURI BABESTI SI NATURALE SI NIMIC.DE POZITII SA NU MAI ZIC.EU UNA NU STIU CE SA MAI FAC.AM O SINGURA URARE LA CIT MAI MULT

Mergi la inceput