Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

(19 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

pentru vo aspirante DC:
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1064

Succes si un bebe cat mai curand.

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

nushulica

6808 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nushulica un Mesaj Privat  Reply with Quote
mirela interesant articolul...deci fetelor doar dedesubt chiar daca nu aveti prea multa libertate

INGRID
Mergi la inceput

membru veteran Liana30

11624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Liana30 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun

"Nimic nu-i imposibil!"
Mergi la inceput
galuscuta
galuscuta

556 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigaluscuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite galuscuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai , io le-am incercat pe toate si nik nu s-o intamplat

galuscuta
Mergi la inceput
ella_mirica
ella_mirica

89 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ella_mirica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pozitia cu picioarele pe pereti dupa contact Asa mi-a spus doctorul sa stau. Mi-a spus sa ma spal cu o ligurita de bicarbonat la irigator inainte de a si altceva sa ai in acelasi timp orgasmraman mai multi , iar de la bicarbonat traiesc mai mult fiind mediul favorabil lor

Elena
Mergi la inceput
Jasmine
Jasmine

5165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jasmine un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da' de ce zice-se ca raman mai multi daca ai orgasm simultan cu potentialul tatic?Exista o explicatie logica?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Editat de - Jasmine on 25/01/2007 17:15:57
Mergi la inceput

Olivia26

3109 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Olivia26 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Jasmine, eu cred ca datorita contractiilor din timpul orgasmului, sunt ajutati multi sa inainteze.

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Editat de - Olivia26 on 19/01/2007 16:23:20
Mergi la inceput
numeioana
numeioana

6392 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite numeioana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asa este, cum spune Olivia! Si pozitia misionarului (clasica) tot din aceleasi motive este cea mai indicata, inainteaza gigeii mult mai repede!

Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Editat de - numeioana on 19/01/2007 16:29:51
Mergi la inceput

bibyrox

2534 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibibyrox Adauga semn de carte la raspuns Trimite bibyrox un Mesaj Privat  Reply with Quote
Interesant articolul!!!

Sincera sa fiu... luna trecuta cu siguranta am avut o ovulatie tarzie si nici macar nu ma asteptam.. asa ca nu am tinut cont deloc de pozitii, de picioare pe pereti si plus de asta m-am si spalat imediat! Nu imi pot imagina nici acum cum a fost posibil... Din pacate.. s-a dus!
A-propos de orgasm... de fiecare data terminam amandoi odata! Stiu ca e rar dar la noi asa e mereu!

In asteptarea...fetitzei mele

Biby

Mergi la inceput
annaeliza
annaeliza

43 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu de un an incerc toate pozitiile si nimic.Cu un an in urma am facut un avort dar nu am avut complicatii de nici un fel e posibil sa ma fi afectat in vreun fel avortul?
Mergi la inceput
IULIABRAILA
IULIABRAILA

732 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite IULIABRAILA un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor, doctorul meu gineco, cu care m-am tratat, mi-a explicat ca, din cauza pozitiei uterului(al meu in speta), trebuie adoptata o pozitie specifica. deci toata chestia este de la forma uterului si lungimea colului. eu avind un uter hiperanterovers si lungime mare a colului, mi s-a recomandat pozitia pe burta si repaos la pat dupa, de cel putin 2 ore.
si s-a intimplat exact asa.....
SPOR !
IULIA

20+
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com