Aspirante optimiste>20 ani(36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Tocmai am venit de la la medic si ne-a zis ca spermograma e destul de buna si sa mai des (ca initial ne spusese o data la 2 zile), adica zilnic, in perioada fertila. I-a dat sotului meu sa ia vitamine si ne-a zis ca daca in 6 luni nu raman, desi el crede ca o sa raman, abia atunci vom face alte investigatii. Mai exact dupa ce trecem de un an de incercari...
Va urez o seara linistita si plina de .
Va si vorbim maine.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Olivia ma bucur pt tine. Asa k treceti la treaba si sa dea D-zeu k luna asta sa se indeplineasca minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Fetelor va dau o veste minunata.

Numai ce mi-am sunat prietena si am aflat cea mai minunata veste din lume: Joi dimineata la 5.45 a nascut o minune de baietel pe care il cheama David. . Prietena mea din copilarie e mamicaaaaaaa.
Totusi baietelul ei are icter si abia asteapta cu nerabdare sa ii treaca. Ma rog la Doamne Doamne sa fie totul bine si sa se faca Davidel bine.
Sunt cea mai mandra prietena din lume. Am un nepotel(asa e pentru mine)de toata frumusetea.

Sunt incredibil de fericita ca a nascut. Insa cand i-am auzit vocea stinsa la telefon mi-a venit sa plang, nu stiu de ce.Prostutza mai sunt...
Insa sunt fericita fericita fericita. Abia astept sa ajung acasa sa imi vad nepotelul. . Saptamana viitoare fug la cumparaturi sa cumpar iubitelului niste hainutze..Abia astept sa imi vina salariul...


viitoare de
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uffff eu sunt asa de suparata.... eu cred ca nu am ovulatie...... se poate perioada fertila dar fara ovulatie?? nu cred, dar daca nu ai perioada fertila nici ai nici mucus, "albus", nu???



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fecian, felicitari pentru prietena ta si multa sanatate nepotelului tau, cred ca abia astepti sa-l vezi. Sa sti ca toti bebelusii fac icter si e bine sa-l faca chiar in primele zile cand sunt inca in maternitate. Nu e nimic grav, dureaza doar cateva zile.

te pupic, ma bucur ca esti fericita.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

feli sa iti traisca "nepotzelul" sa se faca mare si frumos si sanatos!!!



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Yasmi, de ce crezi ca nu ai ovulatie?

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Olivia, ma bucur ca spermograma este in regula,acum nu-ti ramane decat sa prestezi la greu si apoi vine si bebe.

Te pupic.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:


pt ca am cm foarte dereglat si pt azi z16 tot nimik....test de Ov NEGATIV!!!



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Yasmi, nu te descuraja, fa in continuare teste de ovulatie, o sa se pozitiveze in cateva zile, poate chiar maine. Poti sa ai ovulatie mai tarzie, eu zic sa nu lasi testele daca tot ai facut pana azi.

Mult succes.

CLAU

Mergi la inceput