Urme de la varicela?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu am facut varicela acum 7 ani, mi-au ramas cateva semne pe fatza, vreo 2 pe frunte si vreo 2 pe tample, insa s-au estompat mult in timp. De disparut nu vor disparea vreodata dar cu putin fond de ten nici nu se mai vad . Ideea e ca pielea sa fie cat de cat hidratata, altfel din cauza mixturei si a talcului mentolat se usuca foarte tare si cojitele tind sa se rupa lasand urme. La mine a functionat de minune Romazulan-ul, e tinctura de musetel, plus unguent cu galbenele cand incepeau sa se usuce.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de3i spune:

decii eu am varicela de ierii si am fost la scoala pt ca nu am stiut ca am mia aparut o bubita mai mare pe fata (obraz) dar nu am stiut de la ce plus ca de alaltaieri ma dorea capuuuu groazniccc si aseara am vazut ca am bube pe corp si am mers la o vecina care e asistenta sa o intreb ce sunt ....normal varicelaaaa am toata fata cu bubee sii nu mai pot de mancarime plus ca mi frica sa nu raman cu urme mai ales ca eu nu am avut niciodata cosuri sau bubite pe fata :(((((( infie o sa ma fac si eu cu solutile acelea care leati scris si voi si sper sa imi diparaaa:(( apropo am 17 ani:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns operagust spune:

Salutare,
Stiu ca a trecut ceva timp de cand nu s-a mai raspuns la acest topic insa totusi vreau sa adresez o intrebare.
Eu am 28 de ani si din pacate am facut a doua oara varicela...deja azi se implinescs 2 saptamani, a cam cazut crusta de pe bubitze insa pe fata am impresia ca raman semne.
Din cate am inteles din postarile anterioare , ar fi ok sa folosesc bitter si crema de galbenele...insa as vrea sa stiu modalitatea cum sa le folosesc...Am vazut ca mai multe persoane au folosit insa din pacate nu s-a descris modul de folosire!!!

Ma dau cu crema de galbenele pe bubite seara inainte de culcare?

Pot sa ma dau si cu bitter si cu crema in acelasi timp sau care e procedeul corect?

Va multumesc

Mergi la inceput