Ce sport si de la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Link: www.reclamamascataatentie/a_103_503_De_la_ce_varsta_copilul_tau_poate_practica_un_sport_.html" target="_blank">http://www.reclamamascataatentie/a_103_503_De_la_ce_varsta_copilul_tau_poate_practica_un_sport_.html

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Andrada are 4 ani si 4 luni si face karate ... cu taica'su care este sen sei (antrenor). Nu face in adevaratul sens al cuvantului, face incalzirea si miscari simple ca sa isi mai consume energia. Din primavara va merge si la innot.

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Al meu are 7 ani, de la 3 ani a facut 2 ani innot si era super talentat...da de prietenii mergeau la baschet si atunci s vrut si el...de e un sport de colectivitate, nu singular.Deci , de 2 ani face baschet si binenteles cat cuprinde alergari cu bici, rolé si innot la mare sambata si duminica.In general nu-i cade casa in cap...in sensul ca e numa afara( cu exceptia scoli si lectiilor).

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Mariuca e la dans sportiv din iunie anul trecut.Merge de doua ori pe saptamana cate o ora.Ii place foarte mult.Acum e la preavansati si ma bucur ca sunt si fetite mai mari ca ea.
As vrea sa o dau si la inot pentru ca dr ne-a recomandat dar inca nu am ajuns sa vad conditiile.cat de curand vreau sa ajung sa vad ce si cum.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Lista e orientativa, in opinia mea...sunt unele sporturi la care dava vrei sa vaci performanta incepi cat se poate de devreme.Doar pentru o dezvoltare fizica armonioasa si pentru disciplina personala intr-adevar, listuta se pliaza perfect.Eu ma gandeam sa o dau la inot ca are si o tentativa de scolioza, plus ca e cam subtirica si i-ar dezvolta musculatura corespunzator numai ca nu stiu cum am sa ma inteleg cu ea ca e taaaare dezordonata

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput