All about Constanta (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Jo, asta e...odata cu cresa / gradinita intra in perioada de imunizare...muci necesari pt o imunizare mai buna

Tatiana, nici David nu sta la pozat...rar il prind intr-o faza "buna"

Azi mi-am obtinut si eu o marire de salariu (mica...dar e ceva) si ma duc sa imi fac cinste cu ceva...singurica ca sotul e plecat in Alabama...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna dimineatza,constanta!
acum am venit si noi de la o petrecere.bineinteles ca ege abia acum adormit.a rezistat si chiar a dansat.nu e ceva anorml,pt ca si acasa tot la ora asta dormea.
ma duc si eu la nani

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
azi e vineri...si e vreme frumoasa....parca vine primavara!
Sanzi felicitari pentru marire, nu conteaza ca e mica, important e gestul! si deschide calea spre altele!
wow Ege se culca la 2 noaptea pitica????? si la cat se trezeste???
Jo analizele i le faci la laborator. de preferinta synevo ca au multa grija cu copilasii. o duci la cresa in Eforie? si sa stii ca educatoarea are dreptate....oricat de tare ai crede-o tu pe Alexandra...a stat acum in 90% din timp cu tine si e o schimbare majora! succes!
Corneliaaaaa sunteti ok???
pupici tuturor, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata, Constanta!!!

Sinzi, felicitari si la mai mare (cu salariul)! Nu prea am inteles ce ai vrut sa spui cu "dupa ce am nascut vreo 4 luni"? Ai pierdut o sarcina si ai sangerat timp de 4 luni? Nu-i cam mult, sa stai asa? (E bine de stiut!)

Ege, hihi, ce fetita petrecareata!!! Si eu sunt curioasa ce program de somn are printesa?
Mie mi se parea ciudat ca, de curand, Sebi nu vrea sa se mai culce la pranz.... si seara, mai devreme (ca de obicei). Acum sta pana pica efectiv, in ambele cazuri! (Dar probabil ca a simtit si el toata agitatia noastra....?!)

Jo, astept impresii despre mersul la cresa!

Adriana, ce mai face Razvan?

O zi buna tututror!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Roxana, multumesc de intrebare. Am avut ceva peripetii pentru ca l-am suspectat pe Stefan de rubeola la un moment dat si m-am ingrijorat pt. ca ne intalnisem cu o prietena gravida. Se pare ca nici vorba de asa ceva, ci chiar este alergie. Maine il va consulta dr. Fasie si sa vedem ce facem in conrtinuare. Intre timp i-au aparut niste pete pe un obraz, apoi au disparut astea si au aparut pe celelalt, iar aseara ii aparuse ceva pe gat . Plus ca ii curge non stop nasul si tuseste, ceea ce poate fi viroza sau sa aiba legatura cu alergia.

Maria a reinceput gradinita. Ea e foarte bine. Sa vedem cat rezista fara mucuti si tuse .

Cam atat despre noi, eu am treaba la birou si nici nu sunt intr-o forma prea buna.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mav...nu...
Dupa ce am nascut timp de 4 luni nu mi-a venit m. Am facut un echo care a fost neclar si imediat mi-a venit...Rusa a spus ca ar fi bine sa facem chirutaj pt ca daca ar fi fost sarcina sa curatam "tot"...Am sangerat normal...4 zile si apoi am fost la Tica care a spus ca totul e ok si ca el nu crede ca a fost sarcina...si ca nu e nevoie de chirutaj...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sinzi, acum am inteles. ....Eu incerc sa depasesc momentul, sa ma arat tare, sa zic ca a trecut si asta e. Sincer, sunt furioasa pe dr-ii care "s-au ocupat de mine".... Puteam sa mai am o sansa.... E greu.... Am mai scris aici. Nu vreau sa mai umplu si pagina asta. Nu vreau sa va incarc si pe voi cu indoielile mele.
Vreau sa uit!!!!! Dar probabil ca este prea curand....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Tatiana, Cornelia, Crig, va rog frumos, cand aveti timp, poate imi trimiteti si mie detalii despre organizare/cost petreceri copii (la Tomis, la... nu mai stiu cum se numea, unde a fost ziua Mariei, si la reclama - reclama mascata ). Poate ne hotaram sa-i serbam si lui Sebi ziua de nastere, daca-om fi sanatosi. Saru-mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

hello!
azi sunt in sfarsit posesoara net-lui dupa aproape doua luni de lipsa. Modem-ul de la astral era ,, bolnav,, si de doua zile de cand au montat rds-ul cabluri prin bloc...minune, Astralul a reusit sa repare modemul...hmmm
Multumesc, tare mult tuturor pentru urarile telefonice si electronice de sarbatori. Din pacate abia astazi am reusit sa le citesc!
Alina, tot acum am citit mesajul. imi pare rau ca n-am reusit sa te contactez,,dupa,,. Imi fac mea culpa, pentru ca eu as fii dorit sa ma sustina cineva.....A intervenit ,, ceva,, care m-a dat teribil peste cap si...nu m-am mai putut gandi la altceva.

Bibica face progrese super, datorita bonei. De 2 zile face puzzle din 12 cuburi in max 10 minute. Am ramas masca.....Mi-am adus aminte de Mariuca Corneliei...Am fost atunci foarte impresionata de abilitatea Mariucai pentru puzzle. Acum sunt eu in situatia de a ma bucura de aceasta indemanare a bibicai. Pentru nici 3 ani mi se pare o performanta...In fiecare zi cand vin de la serviciu imi declara invariabil...<te iubesc atat de mult mami, ce bine ca ai venit!> ma topesc... imi trece toata oboseala si stress-ul de peste zi. Intra in baie si inchide usa. O vad, strig la ea si imi raspunde ca <se ascunde sa faca plostii>....Nu stiu de ce, intro perioada pronunta foarte bine rrr-ul din interiorul cuvintelor , acum insa l-a inlocuit total cu ,,l,,. Cand face ,,plostii,, si o vad se duce singurica la ,,colt,, si numara pana la 10 si apoi imi spune cu aer de ingeras : ,,Iarta-ma, mami, ma ierti? Ca nu mai fac niciodata!,,
Anduta creste si se maturizeaza aproape singura...Azi mi-a marturisit ca i-au crescut sanii si daca vreau sa ma uit sa-i confirm...Manca-o-ar mama... este foarte apropiata de mine si asta nu poate decat sa ma bucure. Este din ce in ce mai intelegatoare si rabdatoare cu bibica... care e duraccell si alta nu....Cu scoala merge f bine. Este prima pe clasa si investita cu titulatura de ,, sefa a clasei,,. La testele natioanale a luat FB fara greseli. Bona chiar se mira de performantele ei, in conditiile in care singura isi face temele si sunt zile intregi cand nici nuu o controlez. Defapt eu nu o controlez, o intreb daca intampina greutati la vreo materie si cam atat. Nici nu stiu ce face la scoala ca materii. Imi aduc aminte ca nici mama nu stia ce si cand invat. Diriginta chiar si-a exprimat dorinta intr-a opta sa o cunoasca.
Eii ce m-am intins...
Simonici, chiar voiam sa te intreb de Robert. Nu ne spui nimic de el? Dar tu? Ce mai faci?

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Salut..Nu prea pot sa tin inca pasul cu voi ca suntem mici si neajutorati..si nu prea stim sa ne gestionam timpul . Voiam sa va multumesc pt sfaturile pe care mi le-ati deat in legatura cu restaurantul pentru botez. Am gasit unul asa cum am vrut la Dacia sud in Mamaia. Este foarte cochet..cu scaune imbracate in atlaz crem, cu mese mari ovale, fete de masa lungi albe...si farfurii patrate...Si decoariunile sunt elegante dar farmecul deosebit il da marea care se vede in toata splendoarea ei...

Am stabilit botezul lui Darius pe 10 febr si acum sunt in cautarea unui DJ , dar nu stiu unde sa caut. Daca stiti pe cineva sau imi puteti da vreo idea unde sa gasesc v-as fi recunoscatoare...

Va pup si sper sa reusesc sa citesc si eu zilnic pt a va cunoaste mai bine si a va putea raspunde si eu, nu numai sa va intreb...

Madalina +Darius Cristian 4 sapt+

poze Darius,

Mergi la inceput