De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

N-a afirmat nimeni ca s-a inventat acum RaluD.Nu vad ceva de blamat daca sa preferi barbatii maturi.Alaturi poti avea cel mai bun prieten , iubit si chiar tata.Dragostea are multe ipostaze.
Fata de multi baieti de varsta mea ,ahtiati dupa petreceri non-stop , femei , bautura si o gandire ce te lasa cu gura cascata , prefer o persoana care a trecut de stadiul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

apropo de acest ultim mesaj: e foarte adevarat ca ne luam deseori dupa aparentze...
O "pipitza" poate fi siliconata si cu fusta de un cot - fara sa aiba si mintea de un cot neaparat.

Iar definitzia uni "bosorog" care e?
Adica , de fapt, care e diferentza dintre un bosorog si un barbat in virsta?

Nu de altceva, da' n-am inteles ideea: adica n-are nimeni nimic impotriva diferentei de virsta, dar sa fie imbracati decent si sa-si scoata silicoanele? Si sa renunte la afaceri?

Eventual sa-si puna cenusha in cap si sa traiasca in mizerie, ca sa demonstreze "dragostea si armonia"?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

intrebarea era de ce prefera barbatii maturi pustoaicele, nu invers.

si acum ar trebui o clasificare, pe segmente de varsta: ce intelegem prin matur?? 5,10, 15 ani diferenta sau 25-45?? ca ne racim gura de pomana altfel.
gurile rele spun ca daca n-are 35 de ani vechime in cartea de munca inseamna ca-l mangai pe crestet, cosulet de ghiocei.

eu mi-am cunoscut sotul in amfiteatru la facultate, denisabia. si nu mi-a placut mutra lui, nici prima data, nici a doua oara cand l-am revazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Nu, imi place doar sa nu judec oamenii dupa haine si silicoane :)

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Cred ca energy are dreptate, o clasificare pe grupe de varsta tot trebuie facuta.
Daca e sa vorbim de pustoaicele de 18-20 care vaneaza bani, fitze figuri si alte alea, pai nu cred ca target-ul lor este neaparat un tataie bonom gen Columbeanu (care pare mai batran decat e) ci mai degraba un barbat la vreo 35-38 genul de afacerist cu bani si pus pe distractie.
Astia se potrivesc perfect, nu mai au nici gargaunii adolescentei in cap si sunt "barbati maturi" si in acelasi timp nici nu le-a pierit cheful de distractie sau de .
Un nene de 50 de ani care viseaza la donshoare de 20, a inceput, dupa parerea mea sa creada intr-o iluzie a dragostei si sa se pacaleasca singur.

www.tickercentral.com/view/76xc/1.png" target="_blank">Slabesc,slabesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

On topic!!!:
Articol azi in Libertatea. cica cel mai batran pastor protestant din Nigeria (parca), 107 ani, tocmai se recasatori. Cu o tipa de 30. A mai avut doua neveste care au dat coltul (in 107 ani au avut tot timpul!).
No, acu' aici care e tiparul?! Ca tipa n-are nici 18 ani, are 30. Ala e pastor, asa ca nu cred ca e putred de bogat si nici de prea multa distractie nu cred ca poate fi vorba. Ce (si cu ce) ii face... iar e un semn de intrebare. Etc.
Amu, ca el s-a indragostit de ea mai pot sa cred, de ce nu?. Dar ea?!?!?! Bunicul meu are 101 ani, impliniti in decembrie. Nu prea vede, nu prea aude, se misca mai greu... In rest sanatos tun! Dar incerc sa mi-l imaginez prins de indragosteala. Sau incerc sa imi imaginez o tipa de 30 de ani indragostita de el!!! Clar ca nu imi iese deloc! Cat de bine s-ar fi mentinut nenea ala, la 107 ani sigur nu arata ca o garofitza! Nici macar ca un domn mai trecut, dar inca etc etc etc. Hai sa fim seriosi, mai mult seamana cu o mumie!


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Si tot on topic, banc:
Unui tip foarte batran si foarte bogat i se pune pata pe o balerina vazuta la TV. Si ii trimite aleia mesaj prin curier, ca ii ofera un milion de dolari pentru o noapte. Tipa accepta, se prezinta, se baga langa el in pat. Tipul zice "desfa picioarele". Tipa se conformeaza. Ala din nou "desfa picioarele". Tipa... se conformeaza si mai tare. El din nou la fel, tipa face spagatul in pat. El iar cu "desfa picioarele", tipa ii raspunde "pai mai nene, mai mult de atat nu pot!!!. La care el zice "nu p-ale tale, taica, p-ale mele!!!!"

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

off-topic (oarecum)
Sa va spun ceva dragut:

am o cunostinta care acum vreo doi ani astepta niste oaspeti din Grecia (oameni cu care avea niste afaceri), printre care si tipul asta de 65 de ani (ea-i spunea Dima, cred ca de la Dimitros sau Dimitrios sau pe-acolo).

In inocenta ei, tipa asta s-a gindit ca Dima (necasatorit fiind) s-ar potrivi de minune cu mama-sa, o femeie simpatica ( de vreo 55 de ani) insa nu stia cum arata tipul, vorbeau doar la telefon.

Desigur ca intre timp au facut aranjamente, ca ala cind vine de la aeroport mama-sa sa il astepte cu o masa ca-n filme, gatita si aranjata, numai ca le-a "cazut fatza" cind l-au vazut pe Dima. Foarte aratos barbat! Si extrem de stilat, bine intretinut.
Nu trebuie sa va spun ca s-au dezumflat amindoua. Nu ca mama ei n-ar fi aratat bine dar oricum...scria pe fruntea lui ca-i plac tinerelele...
Eu l-am vazut vreo 5 minute (intr-o vizita la ea) si chiar m-am mirat ce bine se tinea la virsta lui. Pot spune ca l-am gasit fermecator ca prezenta.
Partea frumoasa abia acum vine:
mama ei isi da seama ca nu e de nasul ei si ca s-ar potrivi ca nuca-n perete asa ca in afara de tremurat de emotie pe linga el si pregatit prajituri "speciale", altceva nu i-a mai ramas de facut.
Si "bineinteles" ca Dima a pus ochii pe o fata dragutza (o angajata a firmei unde era cunoscuta mea manager) sa petreaca si el sarbatorile intr-o companie placuta. .

Finalul este insa surprinzator (cel putin pentru mine..), pe drumul de plecare, catre aeroport, tipul asta ii spune fetei " sa stii ca m-am simtit extraordinar la voi, a fost minunat iar mama ta este o dulce, mi-ar fi placut sa fim mai apropiati[:), stii tu" si o lasa pe tipa cu gura cascata ..."pai cum adica? am crezut ca nu te intereseaza ...m-am gindit si eu la asta dar mi-a fost jena si pe urma am vazut ca ti-a placut Adina ( fata aia de 25 de ani)de la birou."
"Ei, mi-a placut... m-am obisnuit asa in ultima vreme, mi se pare c-am intinerit si eu dar cred ca pina la urma o sa-mi treaca, nu prea le vad pe fetele astea facindu-mi ceaiuri cind o sa fiu bolnav"...

Asa ca tipa, intr-un suflet...se duce la mama-sa si-i spune.."mama, uite ce mi-a zis Dima, asa si pe dincolo..incredibil...", la care mama-sa zice " aha, deci pentru ceaiuri...stii ce? ia mai lasa-ma in pace cu grecu' asta, sa mai faca ceaiuri si alea tinere ca de asta m-am saturat cu taica-tu..."
N.B. "taica-su" (care murise) fusese mai in virsta cu 22 ani decit maica-sa...

p.s. am relatat o simpla intimplare,una care nu se doreste a fi "lectie", pe mine m-a amuzat cind mi s-a povestit.
Parerea mea este ca fiecare sta cu cine-i place si sa faca ce-i taie capul, nu consider ca e ceva gresit sa convietuiesti cu un partener mai in virsta ori mai tinar...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Foarte draguta povestea, Daniela_b si foarte cu atitudine acea mama!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Foarte interesant subiectul...

Prietenii stiu de ce.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput