De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Ai si sarit ca hotul dupa usa.Iti dau tema sa te uiti in spate cu cateva pagini si sa vezi ca am spus de la inceput ca am o relatia cu cineva mai mare ca mine , am spus acolo mai multe.Eu am 20 de ani , asa ca nu se potriveste.Sigur ca am folosit termenii aceia ,fiindca am si spus e o persoana apropiata.As fi vrut sa fie un exemplu ca indiferent de piedici totul trebuie trait la momentul potrivit.Regretele sunt tardive.Daca prin absurd as fi fost eu cu ce te-ar ajuta?Sau mi-ai pregati deja rosiile si m-ai judeca.M-am gandit sa scriu despre asta ,fiindca am fost critica ca nu cred ca iubirea n-are varsta.
Sunt destule persoane care agreeaza distractia in toate sensurile ei ,chiar daca sunt trecuti de prima tinerete.Avem cazuri si cazuri.
Elle_seb amintirile sunt la locul lor.A mai avut alte relatii intre timp a iubit a fost iubita, doar ca toti ne intrebam cateodata ce ar fi fost daca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by vandal
pozele din semnatura ta

Mie asta mi-a placut cel mai mult... Ca noi, repede ne si uitaram sa o vedem pe fata.


Intrebarea era ptr ea, ca ea a povestit si e si apropiata de cea in cauza. Intrebare care se refera la cazul prezentat de tine, Denisabia, nu pe larg, la subiect.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Poate daca as fi iubit asa mult m-as fi incumetat sa am o astfel de relatie , altfel nu.
Ramona J sa fie ca mai am 2 examene saptamana asta si inca vreo 6 in sesiune.Notele au fost bune sa vad de acum incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Bafta la examene! Am terminat si eu Stoma si primul an a fost un calvar. Pe urma mi-am mai revenit...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

denisabia,

bineinteles ca fata nu regreta relatia.
Regreta ca s-a terminat. Nu tot regrete sint?

Regreta ceva ce a avut si a pierdut - iar el stia de la inceput ca va pierde, ea nu. Cred ca am avut toti 16-20 de ani, si stim cum eram noi in stare atunci sa mutam muntzii si respiram numai prin iluziile noastre... Nu-i adevarat ca sentimentele n-au virsta. Sentimentele evolueaza impreuna cu omul caruia ii apartin. Se schimba. Maturitatea aduce echilibru - chiar daca echilibrul acela, prin ochii unui adolescent, poate sa para meschin.

Vezi, de aceea mi se pare toxica si nedreapta o poveste de dragoste in care e o diferentza de 20 de ani. Mai ales una care de la inceput e menita sa se termine cu "multumesc, la revedere".

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

Pina acum nu mi-am spus parerea decit ''tangent''. Opinia mea e ca fata sufera de sindromul victimei. Vorbim totusi de o adolescenta de 16 ani in fata unui barbat trecut de 40. E un caz clar de abuz si manipulare. Sigur e frumos sa vorbesti de prima dragoste, etc, etc. dar....Chiar in pozitia in care nu sint tatal fetei mi-as dori sa petrec macar 15 minute singur cu Don Juan-ul. I-ar pieri cheful de prospatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Cred ca Elise a explicat foarte bine. Doar ca la 16-20 de ani lucrurile nu se vad asa, din pacate.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Greseala mea ca nu ma fac bine inteleasa.S-au cunoscut cand ea avea 16 ani ,dar a fost o consultatie si atat.Dupa ce a intrat la facultate s-a intamplat totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2000 spune:

Indifernt de varsta tot "i-a spalat creirul, i-a mancat capul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Elise
el stia de la inceput ca va pierde, ea nu.
Cred ca am avut toti 16-20 de ani, si stim cum eram noi in stare atunci sa mutam muntzii si respiram numai prin iluziile noastre... Nu-i adevarat ca sentimentele n-au virsta. Sentimentele evolueaza impreuna cu omul caruia ii apartin. Se schimba.

Eu ma tem sa nu fie invers, mai ales ca "sentimentele se schimba" si e mult mai probabil sa se schimbe la o persoana tanara decat la un om matur.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput