De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by denisabia
ham zic sa facem pace .


denisabia, k sa facem pace, ar trebui sa fim in razboi; nu suntem, doar discutam-discutzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

poate raspunsul e aici:

http://english.pravda.ru/society/family/8983-0/

stiu ca e in engleza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

vandal am examen maine asa ca nu ma pot concentra sa citesc cu atentie.Ce mi-a atras atentia sunt frazele astea:
To win the love of married men, young women act really artfully in bed and perform erotic wonders which wives can seldom do. To have these sexual wonders, men often abandon their families and live with their young mistresses.Often, wives behave feeling they are too secure in their happy family life and believing their husbands are faithful. But women should remember that all men evince considerable interest in new women and may get into traps of those who particularly seek marriage with happily married men. Such girls may break even happy families living together for 15-20 years.If it happens that your husband begins to date a young woman, be wise and not kick up a fuss: scandals will just encourage your husband to leave the family. It is important to let your husband understand that his mistress is an ordinary woman and it makes no sense to abandon the family for her sake.
Daca ati fost/fi inselati ati continuat relatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

denisabia

Ai reteta la mincarea de gutui cu curcan6 O sa inlocuies curcanul cu pui dar imi lasa gura apa ceva extraordinar....ca sa nu mai vorbesc de aperitive....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

vandal sunt meniul de la masa de Sf Vasile si au facut facute de un bucatar.S-a vrut a fi o mancare mai usoara dupa sarbatori.Pacat ca n-am mai facut poze la tortul de ciocolata si cel cu fructe.Din pacate nu am reteta si sunt la cluj in sesiune ,dar cand ma intorc la brasov pot sa-i cer reteta/retetele .Nu cred ca mai astepti pana atunci ,desi mereu e bine sa incerci ceva nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

astept, astept...nu e foc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Revenind la subiectul initial intr-o relatie in care varsta intre parteneri este mai mare , credeti ca partenerul mai in varsta este mai temator ca ar putea fi inselat.Pericolele sunt de ambele parti , dar tineretea are si o doza de inconstienta.In cazul meu eu fiind studenta am mai mult timp liber , nu am atatea probleme , in schimb el servici , obligatii.Mai in gluma , mai in serios in discutiile noastre se strecoara si un:'Ai fost cuminte'.
Mai merita sa avem incredere absoluta in partener?De multe ori si noi ne dezamagim pe noi insine , ce sa mai asteptam de la altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Increderea in partener trebuie sa existe indiferent de varsta; daca nu, ce rost mai are sa ramai in relatie? si daca am 23 de ani inseamna ca sunt mai predispusa sa il insel, daca el e cu mai multi ani la activ?iar generalizari si teorii...
si eu am mai mult timp liber, ies mai des, cluburi, petreceri, etc- dar asta nu inseamna ca la primul venit, gata, il insel, cum Doamne? iar el nu trebuie sa ma intrebe daca am fost cuminte, sau eu pe el....repet, asta nu tine de varsta....


acuma, fara suparare, dar se cam bate apa-n piua.....



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cred ca partenerul mai in varsta e mai temator ca poate fi inselat. Si asta fiindca el are experienta propriei persoane la varsta respectiva. Nu e vorba neaparat ca tinereatea ar fi mai inconstienta, dar fiind mai tanar, iti permiti sa experimentezi, ai timp (ma refer aici, ca ai ani inaintea ta pana sa decizi ca e cazul sa te legi definitiv de o persoana). Cand deja ai o anumita varsta, stii la ce sa te astepti de la o partenera si daca iti place cu adevarat cineva, nu te mai risti sa te arunci aiurea in alte aventuri.
Si daca se tot pun paie pe focul discutiei, hai sa intreb si eu ceva. CE te faci daca partenerul respectiv, constient fiind de diferenta de varsta (si de alte diferente), iti spune: "Ok, poti sa ma parasesti, poti sa fii cu cine vrei tu, numai sa fii si cu mine?" Eu una am patit-o. Mi-a fost foarte greu sa-i explic omului ca Nu, inseamna Nu si Nu si NU. Si sunt 6 ani, de cand persoana respectiva mai spera de la maaare distanta, ca ma voi razgandi.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Bee mi-e cunoscuta situatia.Mie mi s-a intamplat ca persoana sa aiba mai multi ani.Ca sa spui asta , trebuie sa iubesti poate prea mult.Altfel cum ai mai putea sa te apropii de acel om si sa ai relatii cu el.Nu stiu cum te-ai simti tu ca partenera impartita in doi , mintindu-l probabil pe actualul.Cred ca n-ai mai avea liniste.
Cunosc un caz putin altfel ce-i drept, cand femeia a fost dispusa sa astepte multi ani pana sa fie impreuna sa fie cea din umbra , amanta , fiindca el era casatorit si n-a dorit sa-si lase sotia bolnava.

Mergi la inceput