De ce barbatii maturi prefera fetele tinere

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Noe... Eu sint la virsta aia dar mai mult nu recunosc.
De acord cu ultima interventie a lui ham.
Pina la urma asta chiar e un subiect aiurea, noroc de cite un raspuns inteligent, care de obicei nu e la subiect (cum ar putea fi?).

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:


Sunt de acord cu Ham.

quote:
pai curva din ce stiu io inseamna persoana care se prostitueaza, nicicum cea care practica cu placere actul sexuala, dezinhibat.
plus ca nu vaz de ce, daca esti cotat de cei din jur k o persoana frumoasa, ar trebui k asta sa te doteze si cu erotism- din experientzele mele, cele mai erotice femei sunt cele nu foarte frumoase, iar femeile cu care-am discutat sustzin acelasi lucru despre barbatzii putzin mai frumosi k dreacu'
barbatzii care cred ca daca practica sexul cu consoartele doar in pozitzia misionarului, isi feresc mariajul de probleme, sunt niste mari...naivi si cele mai anoste persoane au niste dorintze erotice de nepovestit la straini; s-ar putea ca tocmai acest conformism sa le puna in pericol relatzia


Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by denisabia

ham stii cum se spune ca nu trebuie sa fi curva neaparat ca o faci pentru bani.Eu ma refeream mai ales cand iti inseli sotul/iubitul cu primul venit sau cine o fi el.Adica o faci fara sentimente intelegi?Sigur poti spune a fost o greseala ,ierti dar nu uiti , totusi te gandesti ca poate nu e chiar asa cum credeai.

http://community.webshots.com/user/denisabia



io zic ca dac-o faci din interes material, kiar daca esti maritata cu respectivul, tot comportament de curva ai!
nu mi se pare ok sa faci dragoste cu cineva numai pt. bani, stabilitate materiala, un acoperish, etc

CÚRVA, curve, s.f. 1. (Pop.) Femeie care practica prostitutzia. Prostituata. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutra. – Din v. sl. kurva.
Sursa: DEX '98


PROSTITÚTZIE s.f. Fapta (infractzionala) comisa de femeia care practica relatzii sexuale cu diverse persoane pentru a-si procura mijloacele de existentza. Viatza dusa de o prostituata. Fig. Înjosire, degradare. – Din fr. prostitution.
Sursa: DEX '98


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:


Citind ultimele postari se legara mai haios niste neuroni intr-o deductie logica bizara:
-cineva zicea ca-i curva si aia care se culca cu sotul doar din interes.
-din definitiile maretului DEX aflam ca prostitutia este fapta (INFRACTIONALA) (da, in mod rusinos inca in Romania asta e infractiune) prin care o femeie face si drege din interes.

Intrebarea este in cazul asta un barbat isi poate acuza nevasta de prostitutie pen'ca s-a culcat cu el din interes?!?!?!


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by ymcar


Citind ultimele postari se legara mai haios niste neuroni intr-o deductie logica bizara:
-cineva zicea ca-i curva si aia care se culca cu sotul doar din interes.
-din definitiile maretului DEX aflam ca prostitutia este fapta (INFRACTIONALA) (da, in mod rusinos inca in Romania asta e infractiune) prin care o femeie face si drege din interes.

Intrebarea este in cazul asta un barbat isi poate acuza nevasta de prostitutie pen'ca s-a culcat cu el din interes?!?!?!


My life stinks





legal nu, moral, da! (parerea mea! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

dar un barbat care se culca cu o doamna/domnisoara din interes de picioare lungi, fine si epilate- e un fel de curv???

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by Noe

dar un barbat care se culca cu o doamna/domnisoara din interes de picioare lungi, fine si epilate- e un fel de curv???

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam



sigur ca e curv, categoric e curv.
deci, ne intereseaza numai epilatele, nu si ce-i intre epilate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by energy

quote:
Originally posted by Noe

dar un barbat care se culca cu o doamna/domnisoara din interes de picioare lungi, fine si epilate- e un fel de curv???

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam



sigur ca e curv, categoric e curv.
deci, ne intereseaza numai epilatele, nu si ce-i intre epilate?



De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.



Depinde... poate si intre epilate tot... epilata e!
Hai ca am luat-o pe aratura complet cu discutia asta! Dar parca e mai haioasa asa, ca prea se acrise....

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

ham multumesc de explicatii , desi nu le-am cerut.Acum tu crezi ca DEX-ul scrie toate sensurile cuvintelor ,nu la sensul propriu.Eu ma refeream moral ,nu-s la judecatorie aici.
Ce vad din ultimele msj aveti grija mai ales cei casatoriti , nu se stie ce interese ascunde partenerul.De cate ori nu ne-am inselat in privinta oamenilor din jurul tau nostru.
Voua numai cele epilate va plac?Oare bunicu n-o placea pe bunica si cu..mai mult par.O s-o intreb poate mergea la salon sa se epileze cu ceara.Pe vremea aia ma cam indoiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Epilatul (mai exact rasul) in zona intima se practica (cel putin de catre femei) de foarte multa vreme. Apare o referire la asta intr-o cronica de pe vremea lui Stefan cel Mare, in care se spune despre o tipa ca "era rasa jos, ca tataroaicele" (cronica de care s-a folosit si Sadoveanu pentru romanele lui istorice). Deci cel putin la tataroaice era ceva comun. Asa ca nu fi foarte sigura ca stii ce facea bunica. Si nu crede neaparat ca cei din trecut erau mai putin perversi ca noi. Am mai vazut multi oameni care considera ca jucariile sexuale sunt o inventie a epocii moderne, pe cand in china ele exista de mii de ani, iar unele erau mai rafinate decat ce gasesti azi in sex-shop, chiar daca pe vremea aia nu aveau tehnologia necesara sa produca vibratii, sa adauge controale electronice etc.


My life stinks

Mergi la inceput