Mamici din Arad...???(58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush acum astept sa-mi vina musafirii!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Ioana de Gabi!
Ioana !
Melania Ioana!
Bogdan Ioan!
Sorin Ioan!
Adelina Oana!
Alina.a ce burtica frumoasa. Sarcina usoara in continuare!
Maria, ai nascut?
Carmen, cum e Mel? Exact asa a debutat si Carina.
Gabi, la ce medic homeopat mergi?
Clau, tot fara suzeta?
Alinush, tare scumpa e Adelina.
Mihaela , bine ca macar ati scapat de varicela.
Mi-am culcat gizele ca de miine la gradi.
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Mimia Ioana va multumeste de urari tuturor.Din pacate tot cu febra e, nu reusesc sa o scad sub 38 nici cu paracetamol.Maine merg la dr cu ea sa-i asculte plamanii si sa se uite in gat.Partea buna e ca atunci cand isi fac efectul supozitoarele e dispusa sa manace ceva si sa bea . deci nu e cu stomacul gol.
Cristina cum a evoluat la Carina racela/gripa ce o fi ?

Alina.a maricica "burtica" ta !
Maria ai nascut ? sau chefuiesti pe undeva ?


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by cristinacsa
Adelina Oana!
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/


Cristina, si numele Oana se sarbatoreste? Eu nu am stiut.
Multumim!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Carmen, ce sa zic... Binenteles ca s-a intimplat inainte de Craciun si a fost oarecum la scurt timp dupa o alta raceala( cind nu a luat antibiotic), asa ca am decis sa-i dau antibiotic (amoxicilina). Binenteles ca a facut si Alexandra, ca asa e la noi... Am fost si eu cu ele la dr , la plamini nu se auzea nimic. Asa ca am luat antibiotic, antitermice si siropuri de tuse si am scapat( de tuse mai greu)...Am inteles ca sunt niste virusi tare nasoli...
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:


Alinush, nu sunt sigura, dar asa am mai citit pe undeva...
Pupici,
Cristina si gemenele


--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, hai ca va scriu reteta la un sirop de tuse ca tot aveti copii bolnaviori. O stiu de la prietena mea de la Cicir(ieri mi-a zis-o), i-a spus-o o doctorita din Arad, zice ca face "minuni" acest sirop de tuse, e bun pentru orice fel de tuse, e natural, rau nu cred ca poate face. Il puteti incerca.

Sirop pentru tuse

Se caramelizeaza 5 linguri de zahar (nu se arde prea tare) si cand e caramelizat de adauga 1 lingura chimion si se lasa un pic la prajit in zahar, apoi se stinge cu 300 ml apa. Se mai adauga 1 foaie dafin, 2 nuci crapate in doua (cu coaja), o ceapa cu coaja taiata in patru si se fierb 7 minute.
Se administreaza la copii 3x2 lingurite /zi si la adulti 3x2 lunguri/zi.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

fetelor ma bucur ca va place burtica mea!dar ma ingrozesc cat o fi la 9 luni daca acum e atat...nu am luat decat un kg si jumatate de cand m-am cantarit prima data la 6 saptamani.... dar cam erau de atunci 3-4 in plus

alina 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Iarasi eu vin cu intarziere cu urarile

La multi ani pentru Ioane si Ioni

Mai asta al meu ma termina, 3 claculatoare avem in casa si pe toate trei pune stapanire. Nu stiu ce le tot face. Deci claculator n-am, dar n-am nici sot cu ocazia asta.Tot wekendu a sta cu nasu in ele ca m-am disperat.
Aseara abia am reusit sa-l scot sa ducem copii la Gemi Center.
Matia a facut acolo un KK pana in gat asa ca l-am dezbracat la pielea goala pe o canapea de la Cotta
Am vrut sa le tinem ziua copiilor acolo. Dare mult prea scump. 25 -35 lei noi de copil /adult. Nu stiu ce o sa fac anul asta cu ei, mai ales ca vroiam sa-i trimit in vacanta din februarie si la ski. Nu ne putem permite toate, dar parca as prefera sa petreaca 5 zile la munte, decat 2 ceasuri de distractie cu pruncii.

Alinush e super siropu. Si eu din asta le fierb cand tusesc. Daca-l strecori si pui intr-o sticla la frigider se poate pastra si mai multe zile.

Alina.a frumoasa burtica si la mai mare.Mi se face dor si mie de burtica mea.
Fetelor voi nu aveti nostalgii dupa burtici?
Plange Matia. Revin

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Mi-e rau, mi-e greata Asa m-am trezit...m-a dus michidutza sa mananc aseara alune si acum mi-e greata

Nu ma intrebati de suzeta ca habar n-am cum a adormit aseara...cert e ca ieri la amiaza a plans mult dupa ea, eram gata sa cedez...oricum de dormit a dormit doar 45 min ...foarte putin daca te gandesti ca el doarme 3-4 ore

Miha si eu am vrut sa-i tin lu Raul ziua acolo dar e cam scump asa ca ori la Cuibu COcorilor, ori acasa, vad eu.

Mergi la inceput