cum facem sa adere adezivul de gresie la mozaic?

cum facem sa adere adezivul de gresie la mozaic? | Autor: ancutzathree

Link direct la acest mesaj

buna!
vrem sa ne punem gresie in hol si in bucatarie,iar pe jos avem mozaic din acela fin,cred ca il cunoastetzi...ce am putea sa ii facem ca sa devina mai aderent?ptr ca am auzit de la altzii ca au probleme din aceasta cauza(se dezlipeste adezivul si se misca gresia)... a rezolvat cineva aceasta problema? cum anuma?
va multzumesc de mesaje

anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crenick spune:

Ancutza exista un adeziv special pt. asha ceva.Stiu ca are Saint Gobain o firma ce face adezivi si gleturi.Cauta si intreba intr-un magazin specializat si o sa gasesti.Te pup Crenick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

noi am turnat sapa, caci au zis mesterii ca nu se "lipeste" cum trebuie sau deloc cu orice am "lipi-o"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

si noi ne-am gandit la sapa insa nu stiam daca adera sau nu ...la tine e ok asa?potzi sa-mi mai dai te rog niste detalii? de catzi ani tzi-ai pus? e scump mp de sapa,cam cat?
mersi mult

anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

acum 2 ani a terebuit sa torn sapa in baie, bucatarie si hol si pe o veranda deschisa, toate cu mozaic
nu mai tin minte exact
caci am negociat atunci cu mesterii care reparau peretii pt zugravit si pus faianta, gresie
stiu ca tot ce am plaTit, zugraveala, tencuit, gresie,. faianta, sapa a fost la mp

Mergi la inceput