LMA Krelia si Teo...

LMA Krelia si Teo... | Autor: fannna2003

Link direct la acest mesaj

si pentru ca nu am sa pot intra pe net pana pe 10 vreau sa va urez din suflet un sincer LA MULTI ANI!,TOT CEEA CE VA DORITI SA SE-NPLINEASCA
Prietenia

Prietenia nu tine o clipa,
Nici un ceas
Nici doar un an!
Prietenia e sora cu vesnicia.
Se naste
Pe caile intortocheate ale vietii noastre,
Scruteaza zarile albastre,
Si-n clipe grele ne sustine.
Prietenia nu ascunde adevarul,
E dreapta
Cu mine si cu tine –
Si are in vedere cerul!
Prietenia nu-i bogata
Dar da din saracia ei:
Se da pe sine!
Si daca n-ai cu ce-i plati,
Ramane totusi langa tine
Caci tot ce vrea ca plata
E tot prietenia...
Prietenia e sora buna cu dreptatea,
Adevarul, dragostea,
Si vesnicia!


Sub cetina din brad, in casa,
Un dar, o mica bucurie.
Si chiar de nu va fi sa fie,
Nu te intrista,
Primeste aceste ganduri,
Ca dar din partea mea !
Duhule Sfant, te rog sa-i ajuti si sa`i ocrotesti pe cei care citesc aceaste randuri, te rog sa-mi binecuvintezi familia, prietenii, rudele si pe cei pe care ii iubesc, iar acolo unde exista durere, te rog sa le daruiesti pacea si mila Ta, acolo unde exista indoiala, te rog sa le inspiri o incredere innoita prin Harul Tau, unde exista o nevoie, te rog sa le-o implinesti. Binecuvinteaza-le Tu caminul, familia, munca,da-le Intelepciune si Lumina in viata lor. Binecuvanteaza-i cand pleaca si cand se intorc acasa, mergi inaintea lor si deschide-le calea. Calauzeste-i si ocroteste-i clipa de clipa in toata viata lor. Fa ca pentru fiecare Craciunul sa fie deosebit acolo in suflet macar. Duhule Sfint, iti multumesc ca tu vei face mai mult decit iti pot eu cere..si ca le vei da mai mult decat le pot ura!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

fanna mersi mult de tot pt urare iar eu al randul meu iti urez un an bun imbelsugat si tot ce iti doresti sa se implineasca

familia mea de-ale croitoriei animalutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Multam din suflet, fanna! - pentru urari, pentru vorbele frumoase si pentru ca te-ai gandit la noi!
supriza, nu gluma!

sa ai un an imbelsugat!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

LA MULTI ANI KRELIA!!!
LA MULTI ANI TEO!!!
Sa fiti sanatoase si sa aveti parte numai de bucurii alaturi de familiile voastre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

mersi georgi pentru urari

familia mea de-ale croitoriei animalutze

Mergi la inceput