Dialoguri strumfesti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Draga Diana... nu pot sa spun decat ca am devenit un fan am fiicei tale.
Nu doar am ras de nu ma mai puteam abtine,insa... am dat-o apoi in plans.Cat de minunati sunt copiii si cat de mult pot atinge inima cuiva.
Tepupic dulce si astept in continuare perlutele printesei tale.

PS: Rebiana... ma bucur tare mult sa gasesc pe-acest site pe cineva din Fieni. Si eu tot de-acolo sunt si, se pare ca am fost chiar in aceeasi generatie la liceu,daca nu ma-nsel. Luca e un dulcic si el. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Vai Diana ce deliciu de fata ai!


Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Aproape trei ani...

Ianca se juca cu niste vase. Facea ceai. De-adevaratelea, pentru ca stropsise vreo zece plicuri de ceai intr-un catronel in care-si pusese apa plata. La un moment dat, varsa putin "ceai" din castronel. Eu, care nu prea fusesem de acord cu jocul asta, zic:

-Gata, mami, ajunge! Stii ca nu-mi place deloc sa udam parchetul si sa facem mizerie. Hai sa ne jucam cu altceva.

Ea, nu si nu. Bine, zic, dar daca mai dai o data pe jos, ti le iau si gata. Ai inteles? Nu trec zece secunde si varsa, din greseala, tot castronul. Nu apuc sa-mi deschid gura ca si zice:

-Aloiooo (aoleu), mai lau! Mami, n-am vlut, lasa ca stelg io, nu-i mimic! Repeta ca un robotel, nu-i mimic, nu-i mimic! La un moment dat, desi ma bushise rasul, comentez:

-Gata, ne jucam cu altceva, m-am saturat sa fie casa plina de apa, pe unde te uiti, apa. Si pe covor si pe parchet si in pantofi...Deodata s-a luminat la fata si a prins curaj si imi zice hotarat si raspicat:

-Nu e apa, maaaami, nu stii mimic! E ceai, nu vezi???

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Ianca, trei ani!


***


Eu: Ianca, iubita, maine vine buna la noi.
Ianca: E ziua mea?
Eu: Nu maine, dar buna vine mai repede. Ziua ta va fi marti, iar petrecerea, vineri.
Ianca (cu o fatzuca mirata): Dejaaaa? Nu mai am doi ani si zece luni???

***

Ieri dupa-amiaza, cand vin de la lucru, gasesc punga cu vinete pusa la dezghetat...afara, pe masa. Evident, il cert pe tati ca nu a inteles ca trebuia sa puna punga in frigider, nu afara...ma rog... Ianca, la un moment dat, ca sa il apare pe tati, imi zice pe un ton protector:
-Mami, lasa-l in pace pe tati. E si el doal un copil!!!

***

Tati vine dintr-o delegatie de doua zile. Suna interfonul si Ianca ma intreaba cine e.
-E tati, iubita! A venit!
Ianca se insenineaza, isi pune cel mai dragalas zambet pe mutritza si zice:
-Mami, lepede, lepede, pune-ti o dolinta!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Ianca nu vrea sa manance ciorbita. Nici macar nu vrea sa guste. Deja ajunsem la limita si, ca sa nu o cert, ii zic:
-Te rog frumos sa te duci in camera ta si sa te gandesti ca e foarte urat ce faci tu la masa. Cand te hotarasti sa mananci, ma strigi. Pana atunci, nu mai vorbesc cu tine. Ai inteles?
Vazand ca se ingroasa gluma, Ianca striga disperata:
-Nu, nuuuu, mamiiiii, ialta-ma, E o gleseala!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ianca , la multi ani , sa fii sanatoasa , sa cresti mare si sa iti bucuri parintii!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Aida, si noi va dorim din suflet multa, multa sanatate! Ca e singurul lucru de care avem nevoie cu adevarat!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti

Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

In timp ce eu eram in baie, Ianca se impingea in usa, venea cu tot felul de pretexte, ma intreba daca vand nu stiu ce...doar, doar, intra peste mine . In sfarsit, mai sta ce mai sta, intra iar si zice:
-Aaaa, mami, am venit sa-mi dai si mie sapunul ala olibil!


***


Ne jucam de-a doctorul si pacientul. Eu eram doctorita, ea, o mamica cu doua papusi in brate. La un moment dat, dau s-o pup ca mi se parea tare dragalasa. Ianca se uita la mine foarte uimita si contrariata si-mi zice:
-Heeeeei, ce faci? Doamnele doctolite nu le pupa pe mamici!!!


***

Tati catre Ianca:
-Ianca, urca, te rog, in masina, ne grabim!
Ianca, dupa ce se gandeste cateva secunde:
-Nici gand!


***


-Ianca, vrei sa papi piure cu paneut?
-Desigul, e plefelatul meu!


***

-Ianca, hai sa-ti dau o felie de paine cu miere de albine!
-Mie nu-mi pace mielea, vleau doal cu albine!







www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti

Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Cacofonia suprema
-Mami, noloiul asta e ca caca!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti

Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

un mare si zgomotos pentru strumfita, ca era sa-mi trezesc iedu'mic in miez de noapte de atata ras! sotzu' deja cred ca ma uraste, se intoarce de pe o parte pe alta....ca chicotesc la fiecare perlutza!



http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Mergi la inceput