Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Si noi tot la 97 suntem. Nu stiu daca s-au afisat listele, cred ca la inceputul lui septembrie se afiseaza.
Pe mine ma intereseaza informatii despre after school. Auzisem ca i-ar duce pe copii la Palatul copiilor, dar am mai auzit de la alti parinti ca after school-ul este chiar in scoala. Nu stiu ce sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Am fost azi pe acolo si inca nu s-au afisat clasele, abia saptamana viitoare.

Noua ni s-a spus ca after school este la Palatul copiilor, ca anii trecuti era ceva la scoala dar acum se face la Palatul copiilor.

Eu nu stiu de unde sa ii cumpar uniforma. Camasa alba am gasit si am gasit vesta si pantaloni negri la Cora dar sunt chinezesti si nu din bumbac. Aveti idee unde as putea gasi uniforma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Sirimie in oferta de Real am vazut uniforme scolare; oferta incepe chiar de azi. Cred ca poti sa vezi catalogul pe net.
Erau si de baieti si de fete, din acelea de care purtam si noi cand eram in scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Trebuie sa trecem si noi pe acolo, multumesc pentru informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisvocheci spune:

Noi am gasit camasi albe pantaloni si vesta din h&m, C&a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Am fost la Real dar am gasit o uniforma chinezeasca la fel ca la Cora dar cu 20 de lei mai scumpa. La fel camasi albe - exista mai ieftine la carrefour si cora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anny09 spune:

eu am terminat scoala 97 acum 4 ani, acum am dat bacul pe care l-am luat prima pe liceu. Pot sa spun cu mana pe inima ca e o scoala extraordinara cu profesori foarte buni. Doamna directoare Damian, a fost profesoara mea de romana la clasa si meditatoarea mea pe vremea cand nu era directoare. Pentru cei din clasa a 5a, va recomand sa alegeti o clasa care sa il aiba profesor la mate pe domnul profesor olteanu, nu cred ca exista profesor de matematica mai bun ca el. de invatatori nu prea mai tin minte...daca aveti intrebari va pot raspunde din perspectiva unui elev care a terminat acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetRadu1 spune:

Astazi se AFISEAZA Clasele I.

Referitor la Afer School:

- se desfasoara in scoala foarte probabil cu invatatoarea de la clasa (in cel mai rau caz cu o invatatoare de la clasa I;
- masa la restaurantul De Cartier (150 m de scoala), mancare pregatita special pentru copii;

orar: 12-13:30 Masa de pranz
13:30-15:30 pregatirea lectiilor
15:30-18 cursuri optionale (informatica, engleza, atelier de creativitate, jocuri si miscare in aer liber, sport).
La sport se face baschet in sala de sport a scolii.

Toate acestea pentru 760 lei pe 4 saptamani (20 de zile lucratoare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Sigur se afiseaza azi listele cu cl. I?
Informatiile despre after school le-ai primit de la scoala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisvocheci spune:

"Nici nu am auzit pana acum despre doamnele directoare sa inscrie copiii daca primesc spaga. Un buchet de flori, o cutie de bomboane cred ca astea sunt o chestie de bun simt.
In general invatatoarele de la 97 sunt bune si foarte bune, important este ca sa i se potriveasca stilul uneia dintre ele copilului tau.
Sora prietenei mele a optat pentru doamna Robertina, la doamna Istodor se pare ca sunt foarte multe solicitari "

Eu cand m-am dus la inscriere am fost un pic speriata (din ceea ce auzisem de la prieteni prin cate au trecut pt a-si inscrie copiii la alte scoli ). Din acest punct de vedere am scris cele afirmate anterior.
Referitor la doamne toate sunt bune si acum sper din tot sufletul sa fie la o dna invatatoare care sa fie pe stilul lui.

Mergi la inceput