Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Clubul cititoarelor (7)

(6 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30

crini

1187 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite crini un Mesaj Privat

Clubul cititoarelor (7)

Partea a II-a
Partea a III-a
Partea a IV-a
Partea a V-a
Partea a VI-a

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - lilanda on 10/11/2009 12:25:49

crini

1187 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crini un Mesaj Privat
Bine ati venit la un nou capitol!
Am terminat si eu Ramasitele zilei a lui Ishiguro si ii dau 3*.
Intre timp am inceput si 'Picatura de aur' care mi se pare foarte interesanta.

Mergi la inceput
Kia
Kia

103 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kia un Mesaj Privat
Am citit de curand Tainele Donei Izabel de Jean Daniel Baltassat. Mi-a placut foarte mult.
Acum citesc Betsy si Napoleon, o poveste reala zice autorul ... Nu stiu de cine e scrisa. Interesanta!

Mergi la inceput
simali
simali

2878 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simali un Mesaj Privat
Eu am inceput "Sotul meu Michael" de Amos Oz. Ma intriga faptul ca un scriitor barbat a avut "tupeul" sa scrie o carte in care o femeie povesteste despre ea si viata ei la persoana I-a. Sunt foarte curioasa ce poate avea un barbat (chiar si foarte perspicace) de spus la capitolul acesta...

alice simon
Mergi la inceput
simali
simali

2878 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simali un Mesaj Privat
Crini. Ce inseamna 3*. De la cat la cat este scala?

alice simon
Mergi la inceput

capra cu trei iezi

951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capra cu trei iezi un Mesaj Privat
a aparut continuarea la indragostita de un masai- "ADIO, AFRICA".

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!
Mergi la inceput
nemary
nemary

3265 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinemary Adauga semn de carte la raspuns Trimite nemary un Mesaj Privat
am terminat si eu ieri de citit "knulp*Demian" de Hesse. pot spune ca mi-a placut foarte mult si ma intreb cum de nu am auzit pana acum de el. rusine mie :( mi-am cumparat "lupul de stepa" si abia astept sa o citesc.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
Mergi la inceput
contactnicole
contactnicole

198 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicontactnicole Adauga semn de carte la raspuns Trimite contactnicole un Mesaj Privat
Vanilie si ciocolata - un soap in stil italian. O carte usurica dar care scoate la iveala vesnica contradictie intre iubirie si datorie . Mi-a placut, e scrisa frumos. Dar o sa-i dau 2*. E pentru relaxare.

Acum sunt la Samarkand de Amin Maalouf. Imi place de la primele pagini. Construieste o poveste in jurul vietii lui Omar Kayam si Rubaiate. Iti aminteste de O mie si una de nopti.

Nickidutza
The day

Editat de - contactnicole on 21/12/2006 16:24:04
Mergi la inceput
daniella4
daniella4

3817 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniella4 un Mesaj Privat
Nu am citit nimik pana acom de Cohello, poate din spirit de fronda, nu mai era un scriitor, ci o moda.
..pana de curand cand cineva, in care am incredere, mi-a recomandat "11 minute". Acum citesc la ea de zor, nu am impresiile foarte bine cristalizate, nu pot sa fac comparatie cu alte carti ale autorului.
Suna insa bine, in ciuda subiectlui oarecum picant, fiecare rand e interesant si cu miez. Cu siguranta o voi recit-o peste ceva timp.

..ati citit-o? cum vi s-a parut?

Daniella si Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"
Mergi la inceput

crini

1187 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crini un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by simali

Crini. Ce inseamna 3*. De la cat la cat este scala?

alice simon

Simali, stelele se dau dupa modelul propus de Teodora
quote:

Haideti sa dam stele (intre una si 5) cartilor pe care le citim!
Cred ca majoritatea cartilor pe care le citesc vor primi 3 stele, asta la mine inseamna "carte buna". Ma inspira si stelele din revista "Tvmania", acolo 3 stele inseamna ca filmul e bun, 4 ca se apropie de o capodopera, iar 5-iata capodopera! Voi ce parere aveti de acest criteriu?

Deci recapituland:
1* - nu merita efortul
2* - medie
3* - buna
4* - foarte buna
5* - capodopera.
Cam asa le cotez eu.

Mergi la inceput
Natasa
Natasa

4889 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Natasa un Mesaj Privat
"Ma numesc Rosu" a citit cineva? Vreau sa stiu daca merita sa o comand, am auzit multe despre cartea asta.
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com