Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

roxa, io-nteleg ce vroia Natasa sa spuna, fiindca eram cit pe-aci sa intervin si io ca e unfair sa-l judeci pe Caratrescu dupa "De ce iubim femeile". Poate totusi, Caratarescu merita lucrul asta, fiindca- dupa mine-, carticia aia e un accident comercial fericit din punct de vedere financiar, dar mai putin fericit pentru opera lui in ansamblu. Adica era mai bine sa ramina doar publicistica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si io-nteleg ce vroia sa zica....da' am vrut sa ma disculp ca sa nu se inteleaga ca il judec dupa "de ce iubim femeile". dar uite promit ca o sa mai fac o incercare la un moment dat, poate o sa am alta dispozitie

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

A citit cineva "La drum cu matusa mea" de G. Green?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Daniella, am citit-o eu acum vreo trei ani si mi-a placut. Nu-mi aduc aminte multe detalii, dar sigur este o carte care te prinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Lasand Levantul deoparte, nici eu nu il inghit pe Cartarescu prea tare, mi se pare mult zgomot pt nimic, ii multumesc frumos da' de la un punct incolo isi cauta prea mult intr-o anumita parte a corpului si inceteaza sa ma mai intereseze
Insa tocmai ce am descoperit acasa un autograf al lui Cartarescu pe "Orbitor-aripa stanga", oferit in 1997.
Nu e rau ca a publicat femeile alea in volumas; unu a facut bani, faptul ca artistii au bani e semn bun pt societate; si doi, poate a inspirat lumea sa-i citeasca si altceva, "ia sa vad domne ce mai scrie el baiatu' asta si prin alte carticele", nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Daniella, am citit-o eu acum vreo trei ani si mi-a placut. Nu-mi aduc aminte multe detalii, dar sigur este o carte care te prinde.



Da, e haioasa. O carticica de vacanta. M-a prins intr-adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Daca va plac jurnalele de calatorie, va recomand Robert Kaplan - Iarna la Mediterana. Tunisia, Sicilia, Dalmatia si Grecia. Este o carte superba scrisa de un erudit.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Graham Greene era unul dintre preferatii mei...tare funny scrie!!!
Cornelia unde e editat Kaplan? pls detalii, multumesc!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Cornelia unde e editat Kaplan? pls detalii, multumesc!

Roxana


Pe asta de v-am zis de ea am gasit-o la Polirom la oferta de 1 euro. Au mai fost si altele dar s-au epuizat.
M-am uitat acum si inca o mai au.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc Cornelia, ia sa ma mai uit si eu pe Polirom.

Roxana

Mergi la inceput