Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Anda, uite aici http://www.librarie.net/carte/agonie%20si%20extaz
Presupun ca o mai gasesti si pe alte site-uri, mie asta mi-a iesit primul in cale.



Asta mi-a iesit si mie in cale, numai ca daca vrei sa le cumperi, iti spune ca aceasta carte nu este disponibila. ATEN#354;IE! Aceasta carte nu poate fi comandata deoarece nu este disponibila nici in stoc nici la furnizorii nostri. Va oferim insa posibilitatea de a fi informati in caz ca va fi din nou disponibila la vanzare pe viitor.

Am cautat si pe alet site-uri, multumesc oricum. Mai caut.

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Maine apare cu ziarul Cotidianul "Viata lui Pi" de Yann Martel.

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=6814

Imi amintesc ca Sanca o recomandase in capitolul trecut.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Am citit cartea M. Radulescu si este foarte buna.
Relaxanta, usor de citit si multe de invatat.

O sa va placa!!!

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

quote:
Originally posted by Steluta

Maine apare cu ziarul Cotidianul "Viata lui Pi" de Yann Martel.

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=6814

Imi amintesc ca Sanca o recomandase in capitolul trecut.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)



Steluta pentru informatie,mi-am luat-o azi.Deseara incep sa o citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu am inceput ieri "New Orleans, Mon Amour" a lui Andrei Codrescu si mi se pare foarte bine scrisa si asa, din inima, mai ales inceputul si sfarsitul, adaugate dupa uraganul Katrina. Cartea e o colectie de eseuri despre New Orleans citite de Codrescu la National Public Radio; intr-unul din ele Codrescu spune ca exista doua Americi, America celor care conduc si America celor care iau autobuzul (marile spirite se intalnesc, nu-i asa, nemuritorii Paraziti folosesc aceeasi imagine "privesc viata printr-un geam de Mercedes / din exterior"; glumesc, desigur).
"New Orleans Mon Amour" e scrisa din autobuz, despre orice, mancare, vin, Mardi Gras, voodoo, Katrina, mult mai placut de citit decat "Dispatches from the Edge" a lui Anderson Cooper de la CNN (scrisa din mercedes si fara mestesug, si cu un ton de parca mania lui dumnezeu cea mare se revarsa peste noi pacatosii acum; prea multa compasiune, probabil prea putina intelegere).
Cartea lui Codrescu e mai sincera si mult mai putin apocaliptica, ca o masa cu sapte feluri, fiecare fel servit cu vinul asortat, ca doar sfarsitul lumii nu e mutiv sa fii necivilizat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu vreau sa va recomand Palatul Viselor al lui Ismaile Kadare. Este o descriere cutremuratoare a oricarui regim totalitar daca aveti dispozitie, merita citita.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Pentru ca stiu ca in clubul nostru sunt multe iubitoare ale cartilor lui Murakami va dau un link pentru un articol ce mi-a placut.
http://www.freenews.ro/_public/ro/stire/16854-Secretele-cultului-Haruki-Murakami
O zi buna tuturor,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by CORNELIAP33

Pentru ca stiu ca in clubul nostru sunt multe iubitoare ale cartilor lui Murakami va dau un link pentru un articol ce mi-a placut.
http://www.freenews.ro/_public/ro/stire/16854-Secretele-cultului-Haruki-Murakami



Chiar citisem si eu in Cotidianul articolul asta si am remarcat, cu satisfactie, cuvintul "magic"; asta fiindca de la Cronica Pasarii Arc incoace, Murakami - prin realismul lui magic - imi pare un japonez sud-american Si tot in Cotidianul am citit despre un "MUST" in materie de literatura japoneza contemporana: www.cotidianul.ro/index.php?id=11561&art=30553&cHash=3e67cdd0f1" target="_blank">Randy Taguchi. L-a citit cineva?? Eu aici nu l-am gasit nici la biblioteca!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

La mine la biblioteca e, mi-am pus hold la Outlet, habar nu am despre ce vorbiti, dar intre chiciurile de genul cursurilor de yoga si arte martiale conduse de tot felul de sensei, MISA, memoriile gheisei si trei ani de lucru intr-un grup 100% asiatic, ok, am sa incerc si altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Llaura, cred ca "Outlet" e tot una cu "Vertij"-ul romanesc....sa-mi spui cum e ca sa stiu daca s-o comand pe Amazon ori nu.:-))
O precizare insa: Randy e o www.gandul.info/planeta-media/randy-taguchi-internetul-e-tuturor-timp-cartea-iti-apartine.html?3939 329545" target="_blank">ea si nu i-am gasit, cit e Net-ul de mare, o alta carte!!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput