Clubul cititoarelor (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

"Umbra vantului" mi-am cumparat-o, convinsa de fetele de aici; e inca pe lista de asteptare, dar sper ca nu pt mult timp si sunt sigura ca nu am dat gres cand am luat-o.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

"Athenee Palace" am citit-o si eu intr-o editie trecuta este super cartea!!!
Lil, nu am citit nici una dintre cartile mentionate de tine.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am citit eu "Umbra vintului" si mi-a placut foarte mult, n-o sa va para rau ca ati comandat-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cum este titlul original la "Umbra vantului" asta? "ask the dust?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

cum este titlul original la "Umbra vantului" asta? "ask the dust?"



The Shadow of the Wind... Te gindesti la cartea dupa care a fost facut filmul??

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Titlul original este "La sombra del viento"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by lilanda

quote:
Originally posted by roxanaz

cum este titlul original la "Umbra vantului" asta? "ask the dust?"



The Shadow of the Wind... Te gindesti la cartea dupa care a fost facut filmul??

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet



da, ca imi scapa autorul .

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

"ask the dust"- cred ca este "intreaba praful" - este alta carte decat umbra vantului.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

www.allreaders.com/Topics/info_6371.asp" target="_blank">"Ask the dust"
N-am citit-o dar nici nu simt vreo pulsiune, am vazut filmul si e o prostioara cu pretentii. In plus, review-ul de mai sus spune ca Bandini a fost modelul de viata al lui Charles Bukowski, cu care mi-am pierdut destul timp sa-l citesc, gata, parerea lui ca in rau nu exista limita in jos si a mea ca uman e sa existe una nu se "pupa" absolut deloc.
Pe nenea cu umbra il cheama Carlos Ruiz Rafan, am concluzionat eu punand hold la biblioteca
Am luat Istanbulul lui Orhan Pamuk, mi-a placut, e o carte frumoasa si melancolica, pe alocuri chiar prea frumoasa; poate ar fi trebuit sa cumpar si eu o editie mai rasarita, pt poze. Pana la urma dintre toate cartile lui Pamuk mie mi-a placut cel mai mult My name is Red , are ceva sadovenian in ea.

Edit: carte de citit in autobuz: www.usatoday.com/life/books/reviews/2004-12-09-cheat-and-charmer_x.htm" target="_blank">Cheat and charmer, Elizabeth Frank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Llaura

Am luat Istanbulul lui Orhan Pamuk, mi-a placut, e o carte frumoasa si melancolica, pe alocuri chiar prea frumoasa


hehehe frumos spus!
eu abia astept "Snow" si "The White Castle" in Romania!! le-ati cititi deja in tarile celelalte?

Roxana

Mergi la inceput