ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Felicitari! Acum am aflat ca esti mamica de 2 baieti. Esti fff curajoasa...si crede-ma ca stiu ce spun.

As fi vrut sa citesc si povestea nasterii lui Codrin. Ai postat-o pe undeva?

Multa sanatate tie, puiutilor si taticului-asistent medical, care ca si al meu sot s-a specializat in injectii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ALBA CA ZAPADA,abia acum am citit postarea ta.
povestea nasterii lui codrin va fi mult mai lunga decat cea a lui cris,pt ca peripetiile au fost mult mai numeroase,ultimele 4 luni de sarcina petrecandu le in spital,iar ca 'amintire',dupa ce am nascut,mi s a facut o injectie care a necrozat tesutul si se pare ca asta s a intamplat din cauza anticoagulantelor care mi au subtiat vasele de sange,sau,ma rog,ceva de genul acesta.

am pus si 2 poze cu baietii mei,cele mai mari comori de pe lumehttp://family.webshots.com/photo/2954708410102088538rdxfDU

fetita ta ce mai face?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

In ultimele zile m-am uitat pe postarile fetelor care trec prin ceea ce am trecut eu in urma cu 7 ani si prin care ai trecut si tu de 2 ori. Ma feresc sa folosesc cuvantul "probleme" pentru ca in ceea ce ne priveste trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca asa este normal pentru noi, asa este sangele pe care il avem si trebuie sa ne protejam, pentru copii nostri.

Nu sunt deloc tipul de femeie care le are cu tratamentele medicale, dar in fiecare zi constientizez faptul ca oricum varsta ne aduce o modificare a sangelui care devine din ce in ce mai "vascos" si permite formarea cheagurilor de sange.

Eu am fost la Fundeni acum cca. 1 an si mi-au fost repetate analizele care au iesit relativ bine, dar dna. doctor Uscatescu mi-a spus ca trebuie sa iau la 2 zile un aspenter si periodic sa monitorizez evolutia modificarilor sangvine. Adica la 6 luni sa repet analizele.

Cand am fost la Fundeni, am intalnit o amica pe care nu o mai vazusem de vreo 6 ani. Nu stiu daca ti-am mai spus, dar m-a marcat chestia asta foarte tare si nu pot sa ma gandesc la aceste analize fara sa mi-o asociez. Tipa avea aceeasi stare a sangelui ca noi, dar cred ca era mult mai pronuntata, pentru ca facea periodic cheaguri de sange = trombi. Venise pentru ca ii aparuse un astfel de cheag si primea un tratament foarte puternic pentru "dizolvarea" cheagului. Daca tratamentul nu isi facea efectul in cateva zile, trebuia sa fie operata pentru ca un astfel de cheag se poate deplasa in zone foarte sensibile si nu vreau sa imi imaginez ce poate provoca.

Iti spun asta pentru ca trebuie sa urmaresti foarte atent evolutia sangelui si sa iei tratamentul care iti este recomandat. Incerc sa ma obisnuiesc si eu sa imi iau pastiluta la 2 zile, desi in perioada asta nu reusesc sa imi aduc aminte de ea decat cel mult de 2 ori pe saptamana.

Am vazut pozele cu baietii tai. Sunt minunati. Vei fi o mamica foarte fericita si protejata de atatia barbati!!!

Fetita mea va fi din toamna scolarita si noi suntem niste parinti foarte emotionati cand ne aducem aminte ca parca ieri eram si noi clasa I ... acum 40 de ani!!!

Mi-ar placea sa ne vedem daca ajungi prin Bucuresti!

Astept cu mult interes si povestea lui Codrin.
Ma mai intreaba cate cineva, asa ca un compliment, cand ma gandesc sa ii mai fac fetitei un fratior sau o surioara.
In momentele alea, ma gandesc ca nu as mai putea sa trec prin acelasi chin. Si nu ma gandesc la mine ca persoana, ci la micuta viata pentru care as tremura in fiecare secunda... Asta da adrenalina!!! Tu ai avut curaj sa reiei aventura si ai fost rasplatita cu un baietel minunat.

Felicitari atat tie cat si celor 3 baieti din familie!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi cris a implinit 5 ani si am retrait povestea nasterii lui!sunt atat de fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

CRIS SA FI SANATOS,FERICIT SI ZAMBARET ALATURI DE FRATIORUL TAU
MONALAC esti o femeie de milioane si o mama de miliarde.Am citit cu sufletul la gura fiecare pagina,am plans si am zambit cand am vazut ca toate u avut happy-end.Mi-ar place sa citesc si povestea lui Codrin,poate o gasesc pe-aici
Sa-ti traiasca barbatei si multa fericire

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MADALINA,iti multumesc din suflet.povestea nasterii lui codrin o poti citi aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140204&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

la multi ani,cris!
ieri baiatul meu minunat a implinit 6 ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI Cris!!

Mona, sa fiti sanatosi si fericiti cu totii, o familie atat de frumoasa!





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc,DARKBENDIS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenaa3 spune:

Buna Mona,de cateva zile la rand tot citesc povestile despre nasteri,unele triste altele ce te inveselesc.
Povestea ta este foarte fumoasa ma bucur ca ai doi copii sanatosi sunt ataaaaaat de frumosy,D-zeu sa le dea sanatate si fericire in viata.
Am vazut ca erai destul de panicoasa si eu sunt la fel cand e vb de sanatatea mea,exagerez tot,desi am doar 18 ani si eu ma gandesc mereu pe cand o sa am copil sa nu fie cu probleme Doamne fereste.
Te-am pupat

Mergi la inceput