Dvs. îi puteţi oferi singura şansa!

Dvs. îi puteţi oferi singura şansa! | Autor: mihaela_p

Link direct la acest mesaj

nota moderatorului:
Am primit toate documentele cerute de regulamentul acestui forum.
Va dorim succes in campanie.
----

I-mi asum responsabilitatea campaniei strangerii
fondurilor.

Va scriem în numele baietelului nostru Gabriel-Alexandru în vârsta de numai 2 anisori, cu mari probleme de sanatate.

Astazi la cei 2 anisori ai lui este la nivelul unui bebelus de 2-4 luni din punct de vedere psihic si motor.
El nu-si sustine bine capul, nu poate sta în fundulet, nu poate spune „ma doare, apa, mama..”, nu poate tine o jucarie în mâna, nu poate face….nimic, dar te urmareste cu ochii lui mari, zâmbeste….

Este diagnosticat cu: encefalopatie epileptica(crize focale complexe), tetraparezaflascaretard sever în dezvoltare, microcefalie.

Am fost la cei mai buni medici din Bucuresti si Tg Mures; începând de la vârsta de 1 luna si jumatate, când a facut prima convulsie generalizata si am aflat despre boala lui.
În prezent este sub tratament continuu cu: Topamax, Depachine, Sabryl (medicament pe care îl luam din Franta), Uteplex(medicament din Franta), Risatarun(medicament din Germania), Carnil, Tanakan, Glicerol sol 50%. S-au încercat toate anticonvulsivantele dar crizele nu au fost stopate.
Durerea noastra nu se poate exprima în cuvinte, ea doar se vede pe chipurile si în ochii nostrii si mai ales în ochisorii lui Alexandru…,cere ajutor!
Mai are o singura sansa , operatia în China Xi Shan Hospital Beijing unde deja este programat.

Facem apel catre toti oamenii cu suflet, va rugam sa ne AJUTATI , cu orice suma cât de mica întrucât costul operatiei este de 20000 USD depaseste posibilitatile noastre.
În urma acestei operatii are mari sanse de a se recupera. Puneti-va pt 1 minut în locul nostru.

Pentru cei ce vor sal ajute pe Alexandru am deschis urmatoarele conturi la Raiffeisen Bank , Dragasani, Jud. Vâlcea, Str Bisericii, nr.3, România

RON: RO16 RZBR 0000 0600 0459 9554
EUR: RO98 RZBR 0000 0600 0862 8525
USD: RO38 RZBR 0000 0600 0862 8538, Titularul conturilor Predoi Mihaela Anca
Codul SWIFT RZBRROBU

Adresa noastralocalitatea Dragasani, jud. Vâlcea, str. Libelulei, bl L5, sc A, et III, AP.15, România
CONTACT : PREDOI MIHAELA 0721935702, predoi_m@yahoo.com sau predoi_gabriel_alexandru@yahoo.com

ACCESATI http://predoi.netfirms.com/ si puteti vedea toate documentele.

Va rugam trimite-ti acest mesaj la câti mai multi prieteni pt ca Alex sa aiba o sansa la o viata normala.

Dumnezeu sa va ajute si sa va fereasca de orice suferinta!
Craciun fericit si multa sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Mihaela bine ai venit pe DC, sper din toata inima sa gasesti tot ajutorul de care Alex are nevoie. Mi-au dat lacrimile cand am citit ce lupta duce micutul tau... Multa putere iti doresc in continuare! Si felicitari ca nu te-ai dat batuta!
Maine voi depune niste bani in cont pentru Alex.

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Mihaela, ma doare sufletul cand citesc si vad astfel de suferinte indurate de copii nevinovati si parintii lor deopotriva. Ma rog acum in prag de Craciun sa va ajute Dumnezeu sa-i oferiti lui Gabriel sansa la viata!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am vazut pozele, e o dulceata de copil....ma doare inima cand vad copilasi suferind.
Ma rog la bunul Dumnezeu sa se stranga banii si operatia sa reuseasca .
Haideti fetelor sa facem ceva si pentru acest copilas. Am sa donez si eu in cont o suma.
Va doresc mult succes in campanie , curaj si incredere !!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Alexandru este o dulceata de copil, cum a spus si Monica. O sa incerc sa ajut si eu cu ce o sa pot.

Mihaela, cand este programat Alexandru in China?


Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati.

Apropiati-va de Dumnezeu, si El Se va apropia de voi.
Iacov 4:8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_p spune:

Multumim din inima pentru sustinerea morala, pentru tot.
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate!

Astazi, Alex s-a simtit foarte rau, nu a reusit deloc sa adoarma si sa se linisteasa. Chiar nu mai stim sa facem...

Suntem programati pe data de 24 iulie 2007.Cu ajutorul lui Dumnezeu si al oamenilor cu suflet mare speram ca o sa reusim.

Craciun fericit tuturor si multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Exista si un cont paypal?
Multa sanatate lui Alex!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & a2a minune ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mihaela maine plec din tara dar revin..voi pune si eu in cont ..te anunt cum ii pun..
Multa sanatate lui Alex...


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Miahela, imipare rau sa aud ca Alexandru a avut dinnou crize.
Cu ajutorul lui Dumnezeu trebuie sa se stranga banii respectivi.


Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Doamne cat e de frumos si ce mult sufera.

Ca de fiecare data cand apare un nou caz , nu pot sa nu va admir pe voi cele ce sariti in ajutor (si nu sunteti putine).Stiu cat de mult inseamna acest sprijin pe care voi il oferiti pt familie.

Vom ajuta si noi cat putem.

Sanatate multa puiului, putere multa familiei.

Doamne ajuta sa auzim de bine si in acest caz.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Sunt convinsa ca, prin bunatatea celor minunati din jurul nostru si cu ajutorul lui Dumnezeu va reusi si Alex!
Multa putere!
Cristina, mama Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput