Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 73

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Asa este Mariaa!Mergem inainte ca rusul...
Dan ce sa zica , trage tare !Azi l-am pus in carutul normal sa impinga de roti cat poate.La recuperare a mers dupa ora 14, caci sunt toate aparatele libere.Despre operatia din China ce sa zica, el zice ca trebuie sa apara noi semne, comunicam continuu cu medicii de acolo, caci a aparut o chestie noua.Transpira abundent si nu stiam de ce???le-am scris mail la doctori si ne-au spus ca se transforma celulele stem in neuroni, ca va transpira pana si la picioare tare.Sa nu ne speriem, caci e de bine, asa se manifesta organismul la transformarile celulelor.Am facut un ecograf, si totul este bine, niste analize la urina si au iesit bine, si la sange si au iesit normale.Deci pana acum este bine.DOAMNE AJUTA !!!MAI DEPARTE!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Superrr Doina !!!
Analizele-s foarte importante, asa-i! Bine ca-s ok !
Si eu m-am confruntat cu problema asta ca apareau la mama simptomele mult mai violente in urma tratamentului si ne-am alarmat rau de tot insa ni s-a explicat ca 'e de bine' in sensul ca din cauza toxinelor eliberate se intampla asta...prima data mi-a fost clar ca 'tot raul e spre bine' ...

Va tin pumnii sa mearga spre bine totul !


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

DOINA, nu dispera! Mare e puterea lui DD!! Si mila oamenilor saraci! Ca doar ei ajuta pe cei care ii inteleg ! Cine nu trece , nu intelege (poate daca cineva i-ar explica ar intelege) si merge mai departe. Nu e problema lui. Da nu sint toti asa . si fetele o demonstreaza din plin! Fiecare dintre noi avem probleme dar sintem multi care nu ne gindim numai la ale noastre. Nu dispera! Vine soarele si pe strada lui Dan al tau scump si iubit!Poate v-a mai trece timp , da intr-o zi o sa zimbesti ca atunci cind l-ai nascut!
As vrea sa fiu atunci dupa toate aceste suferinte , linga tine, ca acum de departe , SINT! Poate mlte fete nu stiu asta , tu da! si nu sint numai eu! Sint multe si ne vom uni iar sa te ajutam! De aia sinem aici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Soni, m-ai facut sa plang, caci astept acea clipa in care sa ma bucur la fel ca atunci cand l-am nascut pe Dan!!!si stiu, simt ca ea va veni!curand, va veni!Chiar daca esti departe...esti asa de aproape.Te simt aproape ca si atunci cand a fost operat Dan, in China...eram singura, dar eram cu voi, fetele care va rugati alaturi de noi ca Dumnezeu sa imi lase baiatul cu mine sa nu il ia la EL...Va simt ca sunteti alaturi de noi, ca va rugati alaturi de noi, cA LUPTATI IMPREUNA CU NOI!!!!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

adevarat graiesti soni..asa e ne vom uni din nou..Doamne ajuta!!!
Dane curaj cu noi vei reusi

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Stiu, caci doar cu voi va reusi Dan!!!!Singuri NU!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dan merge in fiecare zi cu tatal lui la recuperare.Acasa face gimnastica pentru maini cu scripetele pe care il avem si pentru picioare ii face tatal lui pasiv doar in pat.Foloseste si un carut normal ca sa impinga cu mainile de roti pentru forta la maini.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Da Doina dar stiu ca e prea putin ptr Dan, lui i-ar trebui recuperare in strainatate, sau i-ar trebui aparate multifunctionale.Uite eu am gasit un aparat care are mai multe functii si l-ar ajuta foarte mult pe Dan|
http://www.easystand.com/5000-youth/index.cfm
Fetele care stau prin apropiere sau stiu engleze foarte bine ar putea sa scrie sa intrebe pretul real si cat costa cu transport cu tot. Daca noi l-am ajutat pe Dan pana acum , haideti sa o facem pana la capat.Sa ii oferim zambetul prin aparatul de care are nevoie.Daca sar duce in strainatate ar da pe un stagiu de recuperare cat l-ar costa aparatul si i-ar si ramane. Dar dupa ce va veci de acolo tot de recuperare v-a avea nevoie.Daca il are a lui il va folosi non stop si progresele se vor vedea mai repede.
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mirela, asa este, una e sa ai aparatele sa le folosesti non stop, caci in orice centru de recuperare fiind pacienti multi ai un program de a folosi aparatele caci trebiue sa faca toti bolnavii recuperare, iar mai mult de cateva ore nu ai acees la aparate, iar ceea ce trebuie sa faca Dan nu inseamna ore...trebuie o munca continua, o lupta fara oprire...si pentru asta trebuie sa aiba cu ce sa faca.DUMNEZEU il iubeste pe Dan!si ne va ajuta! va deschide portita si va fi totul bine intr-o zi!!!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Dan capul SUS,Dumnezeu nu ne va lasa.Cum merge recuperarea? Pup

Mergi la inceput