Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Incepem o noua saptamana, de vise speranta!Aceasta asteptare pentru a primi vesti este grea dar poate este inca un pas, o incercare!Ne rugam si asteptam!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doina, nu ai mai aflat nimic? e vorba de Dan sau nu?
ai mai vb cu cei de la PNG?





Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nu am aflat nimic!Am vorbit saptamana trecuta si mi-au spus sa astept!Asteptam!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Daniela, nu am mai aflat nimic...nu stiu sigur daca este vorba de Dan, dar in Zimnicea e singurul cu programare in China.O sa sun azi , cu toate scuzele de rigoare caci tensiunea e maximaPentru moment nu mai pot intreprinde nimic!!!!!!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Tinem pumnii.
Suna , macar te detensionezi un pic.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ildiko66 spune:

Acum am citit ultimele insemnari. E infernal ce se poate intampla. Sa speram ca va iesi bine, dar daca, fereasca Dumnezeu, v-au daramat, ce ati construit atat de greu, dati in judecata ziarul. Politicienii isi cauta publicitate. Ziarul cauta senzatie. Daca nu stiu, decat sa strice, sa le facem publicitate.

Dar sa speram ca totul va fi inspre bine.

Ai incercat sa faci contract de sponsorizare si sa tragi oamenii de afaceri, bancile, intreprinderile mai prospere de maneca? Dat cu buna ziua la fiecare in parte.

Va tin pumnii, ii trimit lui Dan ingerul meu pazitor si va doresc la toti nervi de fier.

un gand bun
Ildiko66

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ildiko, asa este dar cum as putea eu sa ma lupt cu un ziar?Sper sa nu fie nevoie...Am incercat cu contracte de sponsorizare, cum imi spui tu, din iunie de anul trecut, la banci, societati mari, dar raspunsurile au fost cam asa:nu avem prevazut sponsorizarea persoanelor fizice, sau sponsorizam sportul, alte activitati,biserica.Ma lupt de mult iar acum cand cred ca a aparut o raza de speranta,articolul ala mi s-a parut o lama cu doua taiusuri...sper sa nu aiba efectul invers...ca nu stiu ce sa mai fac?????????DOAMNE AJUTA!Am dat un telefon, dar nu stie nimeni, nimic!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doina, daca nu ai aflat nimic, mai bine stai si asteapta, parerea mea e ca cei de la ziar ar putea sa iti faca mai mult rau deacat bine, e clar, ziarul cauta senzatie, si asa cum spunea prietena mea, nu stii cine scrie de acolo, poate vreun ziarist care nu il suporta pe becalli si cine stie ce mai iese!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ildiko66 spune:

Draga Doina,

nu exista pe la voi vre-un jurnalist cu suflet? Oltita Stiuj de la Monitorul Express de la Brasov a adunat acum un an si jumatate intr-o saptamana aprox. 10000 Euro pt Raluca Timofte (copil RB). Urmele campaniei ei se pot gasi si acum pe internet. A scris, a scris, a vorbit, s-a rugat, a cerut, a cersit, a insistat. A avut la indemana media si n-a ezitat sa-i foloseasca puterea persuasiva pt o cauza buna. Un jurnalist are oricum alta putere de convingere decat un om de rand. Scuze, daca spun lucruri, ce s-au mai spus, dar povestea voastra e lunga si n-am reusit decat sa spicuiesc.

Acum vreo 3-4 zile i-am scris un mesaj lui Dan (inca nu postasem povestea lui Emanuel). Reiau ideea, cu riscul sa plictisesc: cu intrarea noastra in UE sunt valabile si pt noi legile lor de asigurare de sanatate. Decizia E 112 (gasesti pe internet) reglementeaza transferul unei asigurari de sanatate din tara de origine temporar sau definitiv intr-o alta tara UE. E 113 reglementeaza platirea costurilor de spitalizare. E 114 costurile protezelor. Pe scurt, daca esti asigurat in tara (Fam Zaharie din pacate n-a apucat sa se asigure dupa intoarcerea lor in tara), la inceperea spitalizarii te anunti la casa de asigurari din tara respectiva cu dovada de la CASS, costul tratamentului fiind preluat de sistemul de asigurari de sanatate UE. Buba e ca inca lipseste metodologia de aplicare pt Romania. Si parca vad ca vor fi piedici, nu putine. Dar oricum, este mai mult, decat a fost pana acum. (Cei de la Essen m-au sunat sa-mi spuna toate acestea!)

Daca Doamne fereste nu iese miscarea cu China - pe siteul lui Dan scrie ca si Germania ar fi o alternativa. La o adica, daca gasim si in Germania pe cineva (oficial) care sa lupte pt cauza lui Dan, poate, poate...

Lui Emanuel ii lipsise ceva zapisca din Spania, asa ca luni de-a randul parintii n-au reusit sa-i legalizeze existenta in Romania. niet zapisca, niet certificat de nastere, niet pasaport. Drept pt care cei de la Essen s-au oferit sa intervina oficial prin ambasada, daca n-o scoatem noi la capat cu morile de vant. Face parte din micile minuni ca intre craciun si anul nou am izbutit, fara taraboi international.

Scuze ca tot dau cu parerea. Dar sper ca intre multele idei fanteziste se va rataci si una care ar putea fi de folos...

Multa putere de lupta si nu disperati.

Va doresc sa vi se intample una din micile minuni pe care le-am trait in situatii extreme.

Cu drag,

Ildiko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu nu ma duc la ziar maine, nu fac gafa asta...in alt loc unde se incearca ceva...
Ildiko, e buna ideea dar nu cunosc un astfel de ziarist la noi in judet.Poate exista nu vreau sa vorbesc fara rost...dar eu nu cunosc.
DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput