Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne ajuta Doina sa fie vorba despre Dan! ai aflat ceva???




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Doina este plecata in Bucuresti si deseara cand ajunge acasa o sa ne anunte daca afla ceva.

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns body spune:

Doina, ce ai facut cu fundatia din Pitesti? Daca te pot ajuta cu ceva sa-mi spui. Eu locuiesc in Pitesti pana pe data de 01.04.2006.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

doina te astept cu vesti bunee!!!DOAMNE AJUTA!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Doina nici o noutate?

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Carmen, la Asociatia Copii Viitorul Nostru 2002, caci asa se numeste, am depus un dosar complet, il vor pune in discutie, iar la sfarsitul lunii imi vor comunica prin telefon ce s-a hatarat.Mi s-a spus ca suma maxima care ar putea sa o doneze este de 1000 euro, sunt cu fonduri putine, iar cazuri sunt multe.Eu zic sarumana pentru oricat!
Aseara am ajuns tarziu caci a avut microbuzul o defectiune pe drum, iar cand am ajuns, la ora 22 eram inghetata, caci mi-a fast frig cat am stat afara sa repare microbuzul.
A vorbit sotul meu la redactia ziarului,cu cea care a facut reportajul.I-a spus asa:
Ma numesc Bita Gheorge, sunt tatal lui Bita Claudiu Daniel, din Zimnicea , care este programat in China, pentru 4 iulie 2007.Am aparut cu acest caz pe 23 ianuarie la Povestiri Adevarate, sotia mea activeaza pe un forum pe care este si sectiune de ajutor umanitar, unde se incearca de catre fiecar sa il ajute pe Dan!Dumneavoastra ati scris in articolul din 3.02.2007, al ziarului despre un baiat din Zimnicea, cu o boala incurabila, care trebuie sa plece in China.Nu ati mentionat numele, dar din ceea ce stim noi fiul meu este singurul din Zimnicea cu programare in China!Pentru moment nu stim ca ni se va oferi suma completa pentru a pleca sa ne salvam baiatul...pentru moment suntem pusi de catre ziarul dumneavoastra intr-o situatie cam urata....va rog sa ne spuneti sursa inforamtiei daca se poate!Repotera i-a spus asa:
Voi lua legatura in zilele uramtoare cu domnul Samoila Calota, presedintele organizatiei Teleorman, care a fost cu mine cand s-a facut aceasta declaratie, ii voi explica ce mi-ati spus si voi ruga sa se dea numele copilului care va fi ajutat, voi contacta pe oricine imi poate oferi date concrete si va voi comunica telefonic, iar si intr-o situatie si in alta voi mai face un articol in care voi scrie :ori ca dumneavoastra sunteti cel care veti fi ajutat, ori numele altei persoane daca va fi cazul, dar sa speram ca dumneavoastra , adica baiaul dumneavoastra va fi ajutat!Poate voi reusi sa aduc chiar eu la cunostiinta cazul lui Dan domnului Becali!sau poate stie de el si Dan este cel de care mi s-a spus!
Acum nu am decat sa astept sa vad ce face reportera, sa ma rog ca stirea sa fie adevarata caci sunt date care corespund, dar nu este mentionat numele.Ma rog ca Dumnezeu sa il ajute pe Dan!O zi a trecut , cea de ieri, daca nu suna pana maine o voi suna eu sa o rog sa imi spuna daca a aflat ceva!apoi va voi spune.
DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Cei de la ziar imi fac in acest moment un rau:uitati ce articol au putut sa faca?Daca ai vrea sa ajuti ca ziar ai face asa:eu zic ca nu ii sun acu si le spun sa se opresca!in loc sa ajute pun paie pe foc, nu asa se face, indiferent de ce copil este vorba, poate nu este Dan!dar dace este practic fortam lucrurile nu noi ci ziarul si dupa mine nu e frumos...
Va pun articolul!


D#259;rnicia lui Becali se las#259; a#351;teptat#259;


În urm#259; cu câteva zile, am publicat în paginile ziarului nostru faptul c#259; pre#351;edintele PNG George Becali s-ar fi oferit s#259; ajute un copil din Zimnicea, suferind de o boal#259; incurabil#259; în România, copil care ar putea fi tratat în China. Tat#259;l copilului, profesorul Gheorghe Bâ#355;#259; din Zimnicea, s-a ar#259;tat încântat de faptul c#259; Becali s-a oferit s#259; îi ajute cu suma necesar#259;, 30.000 euro, îns#259; demersul a r#259;mas la nivel declarativ, banii neintrând în contul deschis pentru ajutorarea copilului. Astfel c#259; tat#259;l a lansat în continuare strig#259;tul de ajutor pentru salvarea propriului copil. Între timp, cei care au aflat c#259; George Becali va sponsoriza respec­tivul tratament, i-au adresat acestuia întrebarea: de ce mai solicit#259; ajutor?
Ca orice p#259;rinte, este normal ca acesta s#259; fac#259; toate demersurile posibile pentru salvarea propriului copil. Iar pân#259; la (eventuala) finalizare a demersurilor filantropice ale lui George Becali, p#259;rintele cere disperat ajutor oricui. Pân#259; atunci îns#259;, cei în cauz#259; a#351;teapt#259; manifestarea d#259;rniciei filantropului Becali.
pun si linkul:


D#259;rnicia lui Becali se las#259; a#351;teptat#259;


În urm#259; cu câteva zile, am publicat în paginile ziarului nostru faptul c#259; pre#351;edintele PNG George Becali s-ar fi oferit s#259; ajute un copil din Zimnicea, suferind de o boal#259; incurabil#259; în România, copil care ar putea fi tratat în China. Tat#259;l copilului, profesorul Gheorghe Bâ#355;#259; din Zimnicea, s-a ar#259;tat încântat de faptul c#259; Becali s-a oferit s#259; îi ajute cu suma necesar#259;, 30.000 euro, îns#259; demersul a r#259;mas la nivel declarativ, banii neintrând în contul deschis pentru ajutorarea copilului. Astfel c#259; tat#259;l a lansat în continuare strig#259;tul de ajutor pentru salvarea propriului copil. Între timp, cei care au aflat c#259; George Becali va sponsoriza respec­tivul tratament, i-au adresat acestuia întrebarea: de ce mai solicit#259; ajutor?
Ca orice p#259;rinte, este normal ca acesta s#259; fac#259; toate demersurile posibile pentru salvarea propriului copil. Iar pân#259; la (eventuala) finalizare a demersurilor filantropice ale lui George Becali, p#259;rintele cere disperat ajutor oricui. Pân#259; atunci îns#259;, cei în cauz#259; a#351;teapt#259; manifestarea d#259;rniciei filantropului Becali.



D#259;rnicia lui Becali se las#259; a#351;teptat#259;


În urm#259; cu câteva zile, am publicat în paginile ziarului nostru faptul c#259; pre#351;edintele PNG George Becali s-ar fi oferit s#259; ajute un copil din Zimnicea, suferind de o boal#259; incurabil#259; în România, copil care ar putea fi tratat în China. Tat#259;l copilului, profesorul Gheorghe Bâ#355;#259; din Zimnicea, s-a ar#259;tat încântat de faptul c#259; Becali s-a oferit s#259; îi ajute cu suma necesar#259;, 30.000 euro, îns#259; demersul a r#259;mas la nivel declarativ, banii neintrând în contul deschis pentru ajutorarea copilului. Astfel c#259; tat#259;l a lansat în continuare strig#259;tul de ajutor pentru salvarea propriului copil. Între timp, cei care au aflat c#259; George Becali va sponsoriza respec­tivul tratament, i-au adresat acestuia întrebarea: de ce mai solicit#259; ajutor?
Ca orice p#259;rinte, este normal ca acesta s#259; fac#259; toate demersurile posibile pentru salvarea propriului copil. Iar pân#259; la (eventuala) finalizare a demersurilor filantropice ale lui George Becali, p#259;rintele cere disperat ajutor oricui. Pân#259; atunci îns#259;, cei în cauz#259; a#351;teapt#259; manifestarea d#259;rniciei filantropului Becali.

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am vorbit la ziar, eu considera ca ne ajuta!eu ii rog sa nu foloseasca astfel de metode, si eu m-as infuria sa faca cineva asa...caci se poate sa aiba efectul invers.Le-am spus sa scrie doar ce considera ei ca e sursa sigura!Sunt doar o mama care are nevoie sa isi salveze baiatul dar nu cu jocuri din astea...si mai ales ca nu e dat numele celui care va fi ajutat!Sper sa fi inteles...DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Aseara era Becali la otv si am incercat sa las mesaj sau sa intru in direct,era tot ocupat....
eu tot nu am inteles,deci de cine e vorba pana la urma? si astia de la ziar ce pana mea vreau... de ce nu zic si ei acolo ceva concret.
Doina eu zic sa dai o fuga pana la redactie sa vb cu cineva.

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am incercat sa scriu cand am venit de la banca.Nu mergea netul.In cont au aparut:
100 ron pusi de mine de la ALEXASI MAMI,care mi i-a dat in Pitesti,
50 ron primiti ieri in plic de la GEGEA
150 RON de la persoane anonime,deci 300 ron.
De neliniste am pierdut si extrasele de cont...si portmoneul dar bine ca nu aveam decat niste maruntis, pana in 5 ron, bine ca nu mi-am pierdut capul pe drum...
Am vorbit la Alexandria la PNG cu domnul presedinte, era si el uimit de Gafa, chiar asa a spus , facuta de cei de la Gazeta de Teleorman, si m-a linistit ca va avea el grija ca sa nu se intoarca acest lucru inspre Dan in rau!El nu stie nimic concret dar crede ca despre Dan este vorba caci a avut o discutie in legatura cu acest caz cu dl. Becali, mai acum o luna, i-a spus de Dan!Atat!Mi-a spus sa nu mai dau telefon la ziar ca sa ni se rastalmaceasca ceea ce spunem, ca are el grija!Acum asteptam!atat se poate face...
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput