Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!-2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doina,, Doamne ajuta! cat de curand o sa ai vesti si de la noi!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Doamne ajuta doina!!va tin pumnii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianc spune:

Ma scuzati ca intervin .. ma gandeam ca poate va foloseste informatia - am gasit-ope GAzeta de Teleorman - online - poate il cunoasteti pe copil- nu am citit tot subiectul, scuze din nou !

Filantropul, un politician atipic
Ioan DUMITRESCU
In ultimul timp, din ce in ce mai multe voci rostesc numele presedintelui Geor¬ge Becali si al Partidului Noua Generatie. Multi sunt pro, cativa sunt contra celor doua entitati, dar faptul ca mai toata lumea vorbeste despre Becali si partidul sau da mult de gandit atat adversarilor politici, cat si electoratului care se uita cu din ce in ce mai multa gratie catre ta¬nara formatiune politica si liderul sau. Indelung mediatizat pe toate canalele me¬dia, cateodata prea mult comentat, Be¬cali reuseste din ce in ce mai mult sa se im¬puna atentiei romanilor prin actiunile sale.
Impunandu-se prin acte de filantropie, prin discursuri patriotice, scotand la rampa permanent valorile crestine (valori de care alti politicieni se feresc ca de dracul), proslavind familia, dand dovada de nationalism decent, chiar daca unii il acuza de extremism, declarand ca face politica de dragul natiunii, nu pentru a se imbogati, miliardarul Becali isi risipeste averea si pe unde trece arunca banii cu lopata, declarand ca ii place sa faca oamenii fericiti, si, tocmai de aceea, ii milostiveste. Strabatand tara in lung si-n lat, ba chiar si depasind granitele tarii, Becali este antrenat intr-un program de darnicie fara precedent, exemplul lui nefiind preluat de nici un alt politician.
George Becali nu a uitat nici de judetul Teleorman, el si echipa sa de apropiati stiind cat de greu o duc conjudetenii nostri si cu cata saracie si nenorociri se confrunta locuitorii Burnasului. Astfel, Cosmin Olaroiu, antrenorul echipei de fotbal Steaua, al carei proprietar este tot Becali, a donat 10.000 RON pentru repararea si restaurarea cladirii Epis¬copiei Alexandriei si Teleormanului din municipiul resedinta de judet de pe strada Constantin Brancoveanu. Tot pentru Episcopia Alexandriei si George Becali a donat 10.000 euro pentru inceperea unui nou corp de cladire in incinta cur¬tii aceleiasi episcopii. Tot in Teleorman, Becali a cumparat un bloc abandonat in orasul Zim¬nicea, pe care intentioneaza sa-l reabiliteze, iar cele 160 de garsoniere sa le dea in folosinta gratuita, celor batuti de soarta si napastuiti, in urma acestui demers aparand si cateva zeci de locuri de munca pentru Zimnicea. Tot Becali este cel care va sponsoriza deplasarea in China, operatia si tratamentul unui copil din Zimnicea, afectat de o boala incurabila in tara, filantropul oferind suma de 30.000 euro.
Presedintele PNG-ului, acuzat de ad¬versarii politici ca filantropia sa este electorala, s-a deplasat de curand, im¬preuna cu presedintele Organizatiei Judetene Teleorman, Samuel Calota, la sud de Dunare, in Bulgaria, unde, unei comunitati de romani, care niciodata nu va vota in favoarea sa, i-a oferit 25.000 euro pentru restaurarea bisericii romanesti din satul Rabova de pe valea Timocului bul¬garesc.
Constient de ascendenta partidului pe care il conduce, George Becali isi propune ca la alegerile de europarlamentari romani, PNG-ul sa ocupe 10 fotolii din cele 35. Atragandu-si in randul partidului din ce in ce mai multe personalitati din cele mai diverse medii, Becali a nominalizat din partea PNG-ului pentru Parlamentul Euro¬pei doua “marci” de renume: politologul Dan Pavel, care se ocupa de departamentul politic si strategia de campanie a PNG-ului, care a declarat “Voi fi ideologul si strategul par¬tidului”; si pe actorul Ion Dichiseanu, care a recunoscut: “Pe mine m-a cucerit intai omul si apoi politicianul Becali”. Despre candidatii PNG-ului la fotoliile de euro¬parlamentari, Becali a spus ca acestia trebuie sa fie crestini si frumosi: “Cei care sunt urati nu vor fi primiti pe liste; trebuie sa fie dichisiti!”. Daca va reusi Becali sa dea uratii afara din tara, ramane de vazut. Oricum ar fi, presedintele PNG-ului este un po¬litician atipic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cristianc bine ai venit!

despre ce copil ,e vorba stii sa ne dai detalii mai multe? un nume ceva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Amgasit eu in Gazeta de Teleorman din 3.02.2007,nu da nume doar copil cu boala incurabila din Zimnicea , 30.000 euro, pentru China!Oare sa fie Dan?Pana acum nu stiu nimic de acest lucru!DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Doamne Ajuta! sa fie pentru Dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Doina,nu poti sa suni la ziar sa ceri detalii?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Sa dea Dumnezeu!poate va fi o minune, caci numai asa vorbesc de cateva saptamani...ca o sa se intample o minune...dar pana nu voi fi sigura.Oricum TREBUIE SA REUSIM!DUMNEZEU NE APARA !DOAMNE AJUTA!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Acum nu e nimeni, maine o sa sune Dan, am vb cu el acum pe mes, i-am aratat ce scrie, o saia un ziar ca sa ia nr. si va suna el cu sotul meu.Parca nu se mai face dimineata odata...

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Wow, Doina, nu pot sa mai stau pe loc de curiozitate. Aia de la redactie trebuie sa stie ceva mai mult.Doamne ajuta sa fie Dan.
Dar tu stii ceva de alt copil in Zimnicea sa aibe nevoie de operatie in China?
Sa ne dai si noua de vesti.

Mergi la inceput