Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

tratament hormonal pt. prolactina marita

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17

ache

796 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiache Adauga semn de carte la raspuns Trimite ache un Mesaj Privat  Reply with Quote
ysa, pai unul din simptomele prolactinei marite sunt sanii durerosi si tensionati, ar trebui in urma tratamentului sa revina la normal
eu am facut tratament cu dostinex si efectele au fost imediate
la mine prolactina a iesit dublul valorii maxime normale, la analizele din ziua 2 a cm-ului
pinkyly, ai facut test de sarcina? asteptam rezultatul!si sa fie cu ochishori

anca
Mergi la inceput
ysa26
ysa26

682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ysa26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ache nu inteleg de ce inainte de a face analizele nu aveam dureri de sani(cu exceptie la CM) si k apoi in a treia luna de tratament cu bromcriptina mi-a aparut aceasta durere,parca am niste rani inauntru.
Mergi la inceput

ache

796 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiache Adauga semn de carte la raspuns Trimite ache un Mesaj Privat  Reply with Quote
ysa, eu zic ca ori esti gravi, ori e altceva
du-te neaparat la doctor!!!!!
oricum daca ramai tratamentul trebuie oprit imediat, iar daca e altceva trebuie sa stii
eu am oprit tratamentul de cam 2 luni, si nici urma de dureri nici macar inainte de cm, cum am de obicei
imi aduc aminte acuma ca doctora imi zicea ca sa nu ma masez pe sani, sau sa ma ating prea mult, ca si asta stimuleaza prolactina
durerile astea nu-s normale deloc
sper sa fie la tine cu ochishori si nimik rau
te pup

anca
Mergi la inceput
ysa26
ysa26

682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ysa26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ache astept sa-mi vina CM k sunt deja in z29 si-mi fac programare la dr k luna asta incep monitorizarile

Editat de - ysa26 on 09/04/2007 20:47:58
Mergi la inceput
ysa26
ysa26

682 Mesaje
Am incheiat tratamentul de aproape 1 luna.
Mergi la inceput

ache

796 Mesaje
iti tin pumnii sa fie bb, ca sa ne dai sperante si noua!
sa ne spui ce zice doctorul

anca
Mergi la inceput
chislauriana
chislauriana

106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite chislauriana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Draga Ysa, la mine prolactina a fost f.mare.De 4 ori val normala(87,2), in cond in care max ar trebui sa fie 24,20.S-a reglat dar sub tratament, si desi au trecut aproape 3 luni tot neinsarcinata sunt.Mai ramane de vazut daca la voi a dat rezultate.pana acum pe acest forum n-am intalnit o mamica, care a trecut prin asa ceva?Eu am 30 ani.....si nimic.Pa.

chis
Mergi la inceput
pinkyly
pinkyly

26 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Chislauriana in perioada in care ai facut trat cu bromcriptina ai avut ciclul normal, sangerarile au fost ca si pana at?
Mergi la inceput
laviniaN
laviniaN

793 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui laviniaN Adauga semn de carte la raspuns Trimite laviniaN un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor care aveti problema cu prolactina vedeti ca principala cauza a cresterii ei este stresul.
si eu am avut probleme era dubla am incercat tratament cu bromocriptina dar nu l-am suportat ,apoi cu dostinex dupa care a scazut dar cu timpul a crescut din nou.
acum 2 ani cand am descoperit problema mea aveam 30 de ani si credeam ca e singura problema.

daca nu ramaneti insarcinate dupa tratamentul pt prolactina incercati sa faceti si alte investigatii ...eu anul trecut in octombrie am facut laparoscopie la cluj ,iar in decembrie eram insarcinata.
in urma operatiei am descoperit ca aveam ovare de portelan si ca nu aveam ovulatie,mi-a facut driling ovarian si mi-a scos un fibrom uterin...si am ramas insarcinata exact cand am implinit 32 de ani,puteam sa fac investigatia aceasta mai repede nu sa tot astept sa-mi scada prolactina.

iar in luna in care am ramas insarcinata am luat mastodynon picaturi,am zis poate ajuta daca a mai crescut prolactina..ultima data cand am facut amnaliza de prolactina a fost in septembrie si era putin peste normal

V a doresc multa bafta.
LAVINIA 7+
Mergi la inceput
pinkyly
pinkyly

26 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am si eu o interebare doare lapascopia si drilingul ovarian?
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com