tratament hormonal pt. prolactina marita

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ache spune:

ysa, pai unul din simptomele prolactinei marite sunt sanii durerosi si tensionati, ar trebui in urma tratamentului sa revina la normal
eu am facut tratament cu dostinex si efectele au fost imediate
la mine prolactina a iesit dublul valorii maxime normale, la analizele din ziua 2 a cm-ului
pinkyly, ai facut test de sarcina? asteptam rezultatul!si sa fie cu ochishori

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Ache nu inteleg de ce inainte de a face analizele nu aveam dureri de sani(cu exceptie la CM) si k apoi in a treia luna de tratament cu bromcriptina mi-a aparut aceasta durere,parca am niste rani inauntru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

ysa, eu zic ca ori esti gravi, ori e altceva
du-te neaparat la doctor!!!!!
oricum daca ramai tratamentul trebuie oprit imediat, iar daca e altceva trebuie sa stii
eu am oprit tratamentul de cam 2 luni, si nici urma de dureri nici macar inainte de cm, cum am de obicei
imi aduc aminte acuma ca doctora imi zicea ca sa nu ma masez pe sani, sau sa ma ating prea mult, ca si asta stimuleaza prolactina
durerile astea nu-s normale deloc
sper sa fie la tine cu ochishori si nimik rau
te pup



anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Ache astept sa-mi vina CM k sunt deja in z29 si-mi fac programare la dr k luna asta incep monitorizarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Am incheiat tratamentul de aproape 1 luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

iti tin pumnii sa fie bb, ca sa ne dai sperante si noua!
sa ne spui ce zice doctorul

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Draga Ysa, la mine prolactina a fost f.mare.De 4 ori val normala(87,2), in cond in care max ar trebui sa fie 24,20.S-a reglat dar sub tratament, si desi au trecut aproape 3 luni tot neinsarcinata sunt.Mai ramane de vazut daca la voi a dat rezultate.pana acum pe acest forum n-am intalnit o mamica, care a trecut prin asa ceva?Eu am 30 ani.....si nimic.Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkyly spune:

Chislauriana in perioada in care ai facut trat cu bromcriptina ai avut ciclul normal, sangerarile au fost ca si pana at?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor care aveti problema cu prolactina vedeti ca principala cauza a cresterii ei este stresul.
si eu am avut probleme era dubla am incercat tratament cu bromocriptina dar nu l-am suportat ,apoi cu dostinex dupa care a scazut dar cu timpul a crescut din nou.
acum 2 ani cand am descoperit problema mea aveam 30 de ani si credeam ca e singura problema.

daca nu ramaneti insarcinate dupa tratamentul pt prolactina incercati sa faceti si alte investigatii ...eu anul trecut in octombrie am facut laparoscopie la cluj ,iar in decembrie eram insarcinata.
in urma operatiei am descoperit ca aveam ovare de portelan si ca nu aveam ovulatie,mi-a facut driling ovarian si mi-a scos un fibrom uterin...si am ramas insarcinata exact cand am implinit 32 de ani,puteam sa fac investigatia aceasta mai repede nu sa tot astept sa-mi scada prolactina.

iar in luna in care am ramas insarcinata am luat mastodynon picaturi,am zis poate ajuta daca a mai crescut prolactina..ultima data cand am facut amnaliza de prolactina a fost in septembrie si era putin peste normal

V a doresc multa bafta.
LAVINIA 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkyly spune:

Am si eu o interebare doare lapascopia si drilingul ovarian?

Mergi la inceput