Sunteti aici? (sentimental)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

si eu sunt aici si am de gand sa raman mult timp de-acum incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Ce sa spun, sunteti dulci de tot. Nu ma mai dezlipesc de calc. Noroc ca Andreiut doarme. Ma dor ochii dar nu vreau sa ma ridic de aici. Nu ma mai satur. Ma bucur ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

"Mariusi super-corecti...." Deci asta e imaginea mea? Mirelus cercelus... na'

Acum ce sa spun? Timpul bata-l norocul le aseaza pe toate. Pentru mine asa cum bine stiti ceea ce este aici e parte din viata mea. Initial sensul a fost de a sprijini utilizatorii DC pe partea hatisului legislativ pe partea incompetentei si/sau reavointei functionarilor publici, si totul free ceea ce nu prea gasesti in ziua de azi. Ulterior au aparut proiectele umanitare, si asa mai departe. Toate aceste contopite cu bucuriile si tristetile celor ce au sosit pe taramul DC.

Eu am doua fete. Ioana de 10 ani si jumatate si Daria de 4 ani si jumatate. Celei mici ii spun o poveste, pe care o asculta si cea mare de fiecare data. Aceasta poveste nu are un nume dar se refera la aventurile piticului cel urias Chappy. Este o poveste care niciodata nu a avut un sfarsit ci doar un nou si un nou capitol. Acesta este www.desprecopii.com pentru mine. O poveste fara sfarsit.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Sunt aici.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:


P'alea din 2004?Tineri?La alea din 2002,atunci,ai zice ca eram in gradinita....
xoxo



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

prezent!

si dependent ince de pe vremea forumului ala vechi de tot... de prin 2002, adica!

imi amintesc cu drag de vremurile acelea, de fostii membrii... eram putini si reuseam sa ne cunoastem unii pe altii, ca o familie!

acum mi se pare mult mai incarcat formul, familia este muuuult mai mare dar tot nu trec cateva zile fara sa intru macar sa vad ce se mai intampla, daca nu am timp chiar sa si scriu cate un mesaj-doua...

asa ca da, sunteti parte din viata mea, aici aflu informatii din cele mai utile din toate domeniile, si cel mai mult, normal, DESPRE COPII, pt ca in jurul lor graviteaza lumea mea de vreo 7 ani asa, inca de cand BB1 era doar un bob de orez...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

DA- DEPENDENTA DE

briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Eu eram gravida cand m-am inscris pe acest site, am invatat multe si am gasit de multe ori raspunsuri la nevoiile mele. Imi fac intotdeauna timp (cand intru pe net) sa intru pe forum sa citesc si din cand in cand sa postez cate ceva.
Toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Nu am ani vechime in spate ca membru DC insa sunt aici ptr viitor.

iti multumesc ptr ca existi!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Frumos subiect! si poate ca pentru mine a picat chiar la fix acest topic, aveam nevoie de asa ceva, parca ar fi o incurajare sa vad ca acest site/forum este a doua mea familie, sa fac tot ce pot sa ajut si sa raman aici pentru multa vreme!

subiectul asta mi-a adus aminte, de vechimea mea pe forum, de inceputurile mele aici, dar si de suferinta prin care am trecut si de faptul ca atunci cand v-am descoperit aveam mare nevoie de oameni care sa ma ajute sa imi alin durerea...

imi mai aduc aminte, cu nostalgie acum , de clipele sau mai bine zis de zielele cand nu am putut sa mai intru pe forum, si sincer, foarte foarte sincer, cat de mult m-a durut treaba asta, cat de mult insemna pentru mine DC si cat de mult doream sa revin in randurile voastre...
sper ca acele momente sa nu se mai repete niciodata!

imi pare bine ca suntem aici, ca existam impreuna si ca formam o comunitate de romani adunati de prin toata lumea care stie sa se uneasca la greu si sa se bucure alaturi de ceilalti la bine!



Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput