Sunteti aici? (sentimental)

Sunteti aici? (sentimental) | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Asta seara am citit mesaje vechi- de prin 2004, 2005 ...
Ce tineri eram atunci...
Ciudat, eram aceeasi desi au mai trecut citiva ani peste noi...
"A fost si soare au fost si ploi..."

Mi-am amintit intilnirea din 2004 si citind impresiile, mi-am dat seama cat de multa placere ne-a facut sa va cunoastem. Nu a fost sa fie un Bal DC in acest an desi era o idee asa de frumoasa...

Am simtit nevoia sa va spun, asa, fara nici un motiv ca va iubim. Ca ne bucuram de fiecare data cand o aspiranta devina graviduta si migreaza la Odiseea Sarcinii, cind se mai naste o Stea DC, cind e o nunta sau un botez, cind e un eveniment de 1 anisor...
Asta seara, citind mesaje vechi de pe DC, am realizat ca impreuna formam o Comunitate Exceptionala. Cu atat de multe realizari, cu vise uriase, cu donatii la profil, cu mirese atat de frumoase, cu copii fotomodel, cu certuri la Zona Zoster, cu moderatori atei dar sentimentali, cu medici rataciti printre noi si papadii sensibile si Mariusi super-corecti...
Cu membri care isi inchid contul demonstrativ dar bantuie anonim si incearca sa se re-ingistreze pe DC (imposibil)...

Hm... anii trec. Ne schimba intamplarile, emotiile, intamplarile si visele ...
Ce ne diferentiaza de alte comunitati Online?
Probabil sufletul, slabiciunea, taria, ambitia si iubirea.


Deci, ramanem aici.
Sunteti aici?





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

eu am abia o saptamana de cand va cunosc(am dat intamplator de voi)dar va gasesc interesanti si de foarte mare ajutor...imi plac subiectele cu diversitatea lor si apreciez ajutorul pe care comunitatea voastra se grabeste sa il dea imediat,prin sfaturi si sustinere...tineti-o tot asa si cine stie poate veti sarbatori si intalnirile de 20 de ani.bafta in continuare,o viata frumoasa,plina de realizari pe toate planurile si nu uitati ca din cand in cand sa mai dati o mana de ajutor aici pe dc.celor care au nevoie...

Just Me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Da, sunt aici de mai bine de 3 ani. M-am "lipit" de DC si nu mai pot pleca.
Va pup pe toti cei care ati contribuit la mentinerea si dezvoltarea acestui spatiu.
Toate cele bune!

Florile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

da. si io. ca marca de scrisoare. m-am lipit




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

...acum lipeala ii ca mail-ul de Net!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

I agree!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

eu am intrat prima oara acum vreo luna...si de atunci sunt dependenta de voi........la mai mare si mai multi ani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu sunt, si raman

Numai bine!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Si mie mi-a intrat DC la suflet. si abia astept un nou bal DC"Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

DA! Sunt aici! Si eu m-am lipit de voi de vreo 2 ani jumate. Ce sa mai... mi-ati intrat la suflet si gata!



Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele

Mergi la inceput