Momente cheie in sarcina

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinapoara spune:

Buna tuturor mamicilor si burticilor.In primul rand vreau sa imi cer scuze pentru intrebarea pe care o sa o pun la aceasta categorie dar caut un raspuns rapid (pana maine).
Pentru cine este din Cluj sau care cunoaste pe Dl.Dr.Prof. Stamatian.
Am o trimitere catre domnia sa si am sunat azi pentru programare si trebuie sa merg maine.Intrebarea este daca cineva stie unde se afla cabinetul particular al domniei sale pentru ca secretara cu care am vb la telefon mi-a spus sa merg la Ginecologie I in Cluj dar nu as merge sa stau la coada o zi intreaga ca oricum banuiesc ca si acolo se plateste ca si la cabinetul particular.
Merg sa vad daca au disparut chistuletele de plex coroid (2 la numar) sper sa fie o veste favorabila pentru bebe si implicit pentru noi.
Va pup pe toate si pe toti (bebicii)
P.S. Eventual daca aveti si o adresa sau un nr de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamadalina spune:

Dragele mele, cu tot cu burtici :)

nici nu mai are sens sa povestesc ce a fost in urma.. 13 ani de de toate.
Mie viata mi-a demonstrat ca atunci cand iti doresti cu adevarat ceva si visezi, ai sufletul deschis si pregatit, Dumnezeu iti da!
Acum 3 saptamani un vis la care am visat 13 ani s-a implinit: am fost la primul eco din viata puiului meu si aveam atunci 5 saptamani si 3 zile.
Azi merg la cel de-al doilea, am sa va scriu diseara mai multe.

Nu pot sa descriu ce simt. POt doar sa va spun ca cu credinta si echilibru ORICE este posibil.

Va pup pe toate si sa auzim doar de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

buna mamicilor..si eu sunt o viitoare mamica de 16 saptamani si 2 zile...si de ceva timp mai citesc subiectele...acu astept primele miscari ale bebe-ului...si nu stiu la ce sa ma astept..uneori am senzatia ca ma furnica ceva pe burta..sau apare senzatia aceea ca ma gadila sau o usoara mancarime...banuiesc ca va fi ceva unic.Ultima data la eco doamna doctor a vazut o fetitza acolo..dar apoi dupa 10 minute cand bebe isi schimba pozitia a vazut ca e baiat...si abia astept sa ma duc marti la prima morfologie fetala cand probabil se va vedea sigur ce e..baiat sau fetitza...mi-as fi dorit o fetitza...dar las..sotu meu deja ma programeaaza la al doilea copil..sanatos sa fie...
multa sanatate mamicilor, si sarcina usoara sa aveti in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

buna mamicilor..si eu sunt o viitoare mamica de 16 saptamani si 2 zile...si de ceva timp mai citesc subiectele...acu astept primele miscari ale bebe-ului...si nu stiu la ce sa ma astept..uneori am senzatia ca ma furnica ceva pe burta..sau apare senzatia aceea ca ma gadila sau o usoara mancarime...banuiesc ca va fi ceva unic.Ultima data la eco doamna doctor a vazut o fetitza acolo..dar apoi dupa 10 minute cand bebe isi schimba pozitia a vazut ca e baiat...si abia astept sa ma duc marti la prima morfologie fetala cand probabil se va vedea sigur ce e..baiat sau fetitza...mi-as fi dorit o fetitza...dar las..sotu meu deja ma programeaaza la al doilea copil..sanatos sa fie...
multa sanatate mamicilor, si sarcina usoara sa aveti in continuare!



cel mai sigur o sa fie la morofologia II!!!!!


si noi zicem k la anul trebuiesa reluam proiectul a facem si o fetitza

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput