Momente cheie in sarcina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelly spune:

Buna fetelor, sunt o graviduta in saptamana a 6-a pe aici si as vrea sa va cer parerea despre doamna doctor manescu voichita de la policlinica drumul taberei 34.
Eu am fost la un simplu control la ea si atunci ori nu s-a vazut sarcina ori a fost ceva in neregula pentru ca intre timp am facut un tratament pe care nu trebuia sa il fac. De aceea incep sa i-mi pun semne de intrebare daca sa continui cu dansa pana la nastere. Astept catvea raspunsuri din partea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

salutare, sunt si eu o graviduta de iunie , am 19 saptamani si de curand am aflat ca bebelusul meu e un baietel,exact ceeea ce ne doream si eu sotul meu,si dupa parerea mea e cea mai minunata senzatie sa stii ca mai ai o viata in tine si sa simti cum se mai misca din cand in cand. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Dupa indelungi incercari azi am reusit si eu sa ma inregistrez pe site. Dar asta prea putin conteaza. Ce conteaza cel mai mult e ca de ceva vreme, mai precis de vreo saptamana jumate am aflat ca sunt mamica, ca prin mine mai traiste o viata. Vreau sa va spun ca am niste emotii colosale pt ca maine voi merge la doctor,la eco. In urma cu 7 luni am pierdut o sarcina, a fost un avort spontan iar acum imi doresc din tot sufletul sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikim spune:

Scriu si eu aici, daca tema este momente-cheie in sarcina...

Intai ma intrebam, tot pe aici, pe forum, daca sunt prea "batrana" sa mai am un bebe la 38 de ani. Am multe cunostinte care au, sau altele care se tot straduiesc sa aiba, dar vroiam si alte pareri.
In acest timp aflu ca eram deja insarcinata!!!
Tata era in prag de deces si intre timp tatal meu, echilibrul meu, a si murit. Nici nu mai stiam ce e cu mine, as fi vrut ca sarcina sa fie o mare bucurie, dar, din pacate, nu mai simteam asa. Nu se punea problema, totusi, a unei intreruperi de sarcina din multe considerente.
Acum nu ma simt insarcinata. Am mai multa energie ca inainte, nu imi e rau, nu am dureri de burta ca la prima sarcina, nici de cap, mai de nimic.
Si tot scad in greutate... Am dat 5 kg pana acum si nu stiu de ce. Dupa ce am nascut fetita m-am ingrasat in timp 30 de kg pe care nu le-am putut da jos.
Sunt in a 15 saptamana si dublul test a iesit pozitiv.
Astept sa imi fac triplul test si sa vedem ce-o zice dl Iosup, care-mi va face ecografia.
Eu simt ca ceva nu e in regula. Nu stiu sa explic de ce.


Mihaela, mama Karlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Mikim, imi pare tare rau pentru tatal tau. condoleante!
cat despre dublu-test, poate ca ar fi bine sa-l repeti ... nu stiu.

Mult succes si-ti tin pumnii sa fie toate bune!

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

mikim, eu zic ca evenimentele nefericite ti-au marcat starea de spirit. (condoleante, pe aceasta cale!)
repeta testul, nu renunta!
Si.. fruntea sus! Poate ca asa a vrut Dumnezeu... sa te rasplateasca cu un sufletel in schimbul a ceea ce avea sa se intample...

Doamne-ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Adimercedes ma ajuti te rog

as vrea sa vad si eu filmuletele de la inceputul subiectului (cele pt care ai postat link)
Merci


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

Si eu sunt viitoare mamica. Voi avea o fetita. Nu am mai fost insarcinata pana acum , si vreau sa va spun ca senzatii sunt super. Abia astept sa-mi simt bebita mai bine. Abia a inceput sa miste. O simt ca un pestisor.

Multa sanatate si sarcina usoara!

cristina 20+ de cosmina ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns domneasca spune:

buna fetelor eu ma numesc gabriela am 19 ani si sunt insarcinata in 11 saptamani vreau sa spun ca la mine se cam cunoaste burtica un pik si ma simt extraordinar.dar am o scurgere cam urata si mirositoare care din cate mi sa spus de doamna dr dinu ca este un microb care nu are ce cauta acolo si ca exista riscuri mari ca eu sa nasc prea devreme.spunetimi si mie voi ati patit asa ceva ca mine sau daca este vreo fata care este in situatia mea sami spuna si mie daca este sau nu periculos si grav?!va rog copilu asta e viata mea.si inca o intrebare am voie sa beau sucuri cu acid in timpu sarcinii sau sa beau coca cola?ca eu beau intro parere dar nu stiu daca este bine.va poop si ast raspunsuri de la voi.sunt din galati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorama spune:

draga gabriela, de ce nu o rogi pe dna doctor sa iti recomande niste analize sa vezi exact despre ce infectie e vorba? poate nu este chiar asa de grav. si daca totusi este, exista tratamente. nu este indicat sa bei sucuri acidulate in timpul sarcinii, mai ales coca cola, de la care bebe-ul tau va fi f agitat in burtica. ai grija de tine si multa bafta!

dorama [18+]
"Fiecare om isi creeaza propriul drum in viata."

Mergi la inceput