Prematur !! 2 - Sara vine acasa!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

I-mi cer scuze ca nu am mai scris nimc la subiectul Sarei.
Sara tinde spre obezitate ultima data acum 2 saptamini avea mai mult 4kg. E o dulcica si o frumoasa ,f.cuminte nu face deloc deloc scandal (daca sta la mamica ei in brate si mamica face ture cu ea in timpul asta).
Avem o jucarie micuta de plus primita de la Lorelai la care ne hlizim cind o vedem si un ursulet de plus absolut fioros care ne sperie si ne pune pe urlete. Poate in timp o sa acceptam si ursuletul avind in vedere ca e vorba totusi de Winnie The Pooh,nu e chiar asa fioros.
De citeva zile zicem catre mama cu mult spor :ing ing si mami se topeste de drag. Alte noutati ce sa va spun in patut cresc maracini, in leganut cresc maracini, peste tot sunt maracini numa in brate la mama nu. Funduletul si minutele sint tabacite bine de atita pupat si de mami si de tati si cine mai prinde asa cite o bucatica. Daca pune mama taxa de pupaturi sigur face bani gramada.
Mama priveste uimita catre primul costumas si se mira ca a incaput grasuna in el acum 2 luni.
Ultimul control la Iasi a fost pe data de 7 si toate analizele au iesit foarte bine.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Liliana ma bucur nespus sa aud ca Sara e bine, ca analizele sunt bine si ca totul a intrat intr-un ritm normal si linistit pentru toti. O pupam dulce pe Sara grasuna.

Se simte din felul in care povestesti cat de mult o iubesti pe nepotica ta. Si nici n-ai avea cum sa n-o iubesti pe luptatoarea aia mica si scumpa. Am vazut pozele, e o scumpete, o frumusete, o minune!
Pupicei si lui Danutz. Byeeee!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Doamne, ma bucur nespus de mult sa aud ca Sara e bine. Prematurii recupereaza in general foarte bine in ceea ce priveste greutatea. Si Alex a facut la fel si acum e un grasunel simpatic. Sper din tot sufletul sa ajung la voi la Galati in vara cand merg in vizita la rude.
Va dorim numai bine, Ildiko si Alexutu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Multumim de urari si va asteptam cu drag.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ce bine ca e totul in regula cu Sara! Ce mult ma bucur! Draga de ea! Multumesc ca ne-ai scris Liliana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Liliana, te rugam, mai pune poze noi cu Sara! Vrem sa vedem si noi cat de mare s-a facut!




Ioana

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

nu mai ziceti nimic de Sara?e sanatoasa?s-au rezolvat problemele cu ochii?dar cu inimiora?mai sunt alte probleme?
pupici dulci

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianis.2004 spune:

quote:
Originally posted by usorlili

Sunteti pe maini bune, daca ati ajuns la doctorul Burloiu. Este un tip special... Am fot si eu la control la el. Am avut ocazia sa aflu numai vorbe bune despre dansul- profesional vorbind.
Aveti incredere in el, in Dumnezeu si in forta Sarei. O sa fie bine.

Apropo, sotia lui lucreaza la Spitalul Al. Bagdazar (spitalul 9), ocupandu-se de copii (nu stiu cu siguranta ce specializare are). Jos palaria in fata acestei familii.


...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank">Avem si site...



quote:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianis.2004 spune:

Am un baietel de 2ani si 11luni, pana la 8 luni nu vedea mai deloc, ma pacalea ca, atunci cand intram in camera intorcea capul la usa, dar era dupa auz, dk ii dadeam cu ceva spre ochi nu clipea.... pe scurt am sost la dr. Nascutzi, a purtat ochelari de la 11 luni, acu nu mai are nevoie, vede fara, doar ca ii fug putin in lateral.
E ffff. buna, calma, dotata cu aparatura....

In legatura cu Burloiu, ambi sunt buni, noi mergem regulat la dna Burloiu care e neurolog la Al. Obreja(Bagdazar), ffff buna si ea.

Va urez tuturor bafta si nu stati ca niciodata nu e prea devreme, copilul meu e normal desi are un handicap, o sa va pun poze cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

Buna ianis, bine ai venit!
Ne spui mai multe despre voi? Este vorba tot despre ROP? Poti deschide un subiect separat, la "categoria" care ti se potriveste cel mai bine.

Mergi la inceput