Profesorii ....... la apel

Profesorii ....... la apel | Autor: diana1971

Link direct la acest mesaj

Sunt profesoara de matematica in Timisoara si as dori sa existe un subiect cu aceasta tema si anume :despre problemele si preocuparile profesorilor ... unde sa discutam liber,util si placut.
Avand in vedere ca alte meserii/ profesii au topicul lor m-am gandit ca este binevenita invitatia de a sta de vorba dragi colegi si parinti.

Diana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Da, frumoasa initiativa!!!
Sunt profesoara de religie si engleza, dar nu practic aceasta meserie (sunt director comercial la o firma de constructii).
Candva asta era visul meu, sa fiu profesoara de engleza. Dar ...

SUCCES in initiativa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Se pare ca suntem o specie pe cale de disparitie sau nu mai suntem dispusi sa discutam si in timpul liber tot despre scoala .
Eu predau biologia intr-un liceu din Arad si momentan sunt in concediu de ingrijire a copilului .Sunt curioasa daca se mai inscrie cineva in club .


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Eu.
Profesoara de engleza.
Revin cu detalii si ma bucur de subiect.



www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao Diana!
Bun gasit fetelor!
Diana,mai exista un subiect cu profesorii:Poftiti in cancelarie se numea,a fost reluat,dar iarasi nu s-a scris de mult.
Asa ca urez viata lunga topicului deschis de tine.

Ma alatur si eu.
Predau percutia,muzica de camera si ritmica la Colegiul national de arta Ion Vidu,din Timisoara,de 16 ani,cu o intrerupere de 4 ani(CIC),1997-1998;2000-2003.
Acum ma lupt sa dau gradul II,dupa ce am ratat 2 ani la rand depunerea dosarului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42315&SearchTerms=poftiti,in
acesta este subiectul
numai bine si sarbatori cat mai placute!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Bunaaaa

ma bucur ca ne adunam incet incet ....nu trebuie neaparat sa vb despre scoala dar noi ca profesori suntem formati intr-un anumit fel (asa cum avocatii au specificul lor, medicii la fel..) de aceea m-am gandit ca suntem pe aceeasi lungime de unda in multe privinte .
Eu sunt diana ,sunt din Timisoara, predau matematica , am 35 de ani si am un bebe Andrei de 1 an , momentan stau acasa cu el ....si ma bucur de nazbatiile lui.

Melania - draga mea ..asa spune si colega mea de biologie care isi tot pune Cv pe la univ de dincolo sa prinda un master ceva .
Pe cale de disparitie o sa fie sau sunt deja si la alte specializari si asta mai ales ...stim noi toti de ce...

Angy - si eu vreau sa dau gr 2 anul care vine ..si cum dureaza 2 ani ...nu stiu.. ca eu mai vreau un bebe .

Alebazi - ca formare esti profesor ...desi nu mai esti in invatamant .. asa ca eu personal ma bucur sa mai povestim .

Daca tot suntem aici ....am o nedumerire ..stie cineva ceva de desfintarea titularizarii??? ca ar fi nasol .

va pup
Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Buna, uite ma bag si eu. Desi nu as vrea sa vorbim numai de scoala. Despre scoala putem vorbi pe edu.ro, desi un forum mai incalcit ca acolo nu am vazut. Ce sa mai spun despre site e de groaza. Vrei sa cauti ceva, acel ceva il gasesti in vreo 3 locuri, nu stii care e cel actual. Ce mai in 2 cuvinte: e varza!A am uitat sa spun: predau informatica intr-un liceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Continuati aici sau redeschideti subiectul vechi...? Ca sa stiu unde sa ma inscriu si eu .

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Pai nimeni , nimic ? o listuta ceva ? o schema a tablei ?

Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:


Buna

mai intai .....SARBATORI FERICITE SI AN NOU FERICIT CU cu intarziere dar ....cred ca fiecare era ocupat cu sarmale si cozonaci .
Eu nu stiu de vreun subiect mai vechi ...am cautat primele 3,4 pag apoi nu am mai avut rabdare si am deschis topicul asta .
Desre site-ul ministerului ...sunt de aceasi parere ... mai incalcit nu se putea...aceasi parere am si despre ael... care e facut sa-ti pierzi vremea nu sa faci ceva mai usor si mai util.

Cum v-ati petrecut sarbatorile ?
Eu am un baietel de 1 an,Andrei, nascut pe 8 nov 2005,si anul asta e venit mosu' ...evident ca nu a realizat nimik...dar a fost asa un craciun plin ..Singurul regret e ca nu a nins putin...dar ce sa ma astept ninsoare in timisoara ,unde e mai cald ca in alte zone, daca nici in nord in zona simleului am auzit ca nu au avut zapada; in curand o sa cultivam fructe tropicale.

melania ...spui ceva de listuta ...

- Diana1971
- angy11
- Melania14
- Claujro
- TatianaS
- silvana_salajan
- georgi75

alebazi? crig72?

ii asteptam pe colegii si colegele noastre sa ni se alature .

Diana si Andrei





Mergi la inceput