Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Mey, nu sinteti intregi... in loc sa dorm, ma pe aici de ris. N-am mai ris asa din seara cind am citit de la forum adunate... Ah, ba nu, uit... de la subiectul cu amantele...

Ah, Cryna77, cred ca Guestus nu glumeste... spune el ceva acolo...
Espiritu, ei, ce-ai facut cu creierul, l-ai stimulat or ba!?!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)


nu se gasesc prezervative pt deget....sorry!plus ca a fost greu sa decid daca trebuie stimulat prin urechea dreapta sau stanga.daca obtineam reactii adverse?

ce virtuosi si integri ne dam din spatele monitorului.
in viata e ca la bal mascat :cand toata lumea isi scoate masca s-a dus veselia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

200/zilnic....are orgasm de la orice (cind face mincare, spala,,,da cu matura) mai putin cind face sex.

"Ea are 200 de orgasme pe zi. O britanica de 24 de ani poate fi considerata cea mai satisfacuta femeie din lume. Din cauza unei boli rare, ea are 200 de orgasme in fiecare zi. Sarah Carmen sufera de sindromul excitarii sexuale permanente – maladie care face ca circulatia sangelui in organele genitale sa fie mai intensa decat la oamenii normali. Din acest motiv, fata poate ajunge la orgasm in orice moment, starnita de cele mai neobisnuite activitati. Spre exemplu, vibratiile provocate de trecerea unui tren, sau pulsatiile ritmice ale aparatelor electrocasnice, pot sa o duca pe culmea extazului, sustine Click."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Inca o dovada ca nu e dreapta viata. Io sufar de reumatism ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Inca o dovada ca nu e dreapta viata. Io sufar de reumatism ...

Catalina



....iar eu de somn ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliki4god spune:

aaaaaa....buna am vazut raspunsurile voastre si ma gandeam...oi fi io prostutza sau ma fac?....adevarul este ca habar nu am cand am orgasm...habar nu am ce senzatie ar trebui sa simt dar cel mai important este ca ma simt bine de fiecare data cand fac dragoste cu sotul meu, mai ales acum cand, de cand ne propunem sa avem si un puiutz el se termina inauntru si imi place si mie mai mult sa "o fac". deci ce ar trebui sa simt la orgasm?...tremuraturi nu am...deciiii????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

aliki4god, imi cer scuze daca gresesc, insa consider ca daca nu stii daca ai orgasm sau nu... atunci nu ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliki4god

aaaaaa....buna am vazut raspunsurile voastre si ma gandeam...oi fi io prostutza sau ma fac?....adevarul este ca habar nu am cand am orgasm...habar nu am ce senzatie ar trebui sa simt dar cel mai important este ca ma simt bine de fiecare data cand fac dragoste cu sotul meu, mai ales acum cand, de cand ne propunem sa avem si un puiutz el se termina inauntru si imi place si mie mai mult sa "o fac". deci ce ar trebui sa simt la orgasm?...tremuraturi nu am...deciiii????

aliki


deci nu ai orgasm si gata. daca poti sa stai fara e okay..au altele si pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluBebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guguluff
(...)nu mi se pare multi-orgasmicitate daca se apeleaza la stimulate externa(clitoris). Plus ca nu inteleg cum poate un clitoris sa suporte mai mult de 3-4 orgasme. Este un "penis in miniatura" si parerea mea e ca e destul de sensibil, nu poti sa-l incito-exciti o noapte intreaga. (...)

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)


Citind toate post-urile, m-a amuzat cel mai tare de fraza citata mai sus.
Ok, fiecare cu ale lui/ale ei, nu vreau sa critic pe nimeni, dar, ca sa nu scriu aici o carte, te intreb numai daca ai incercat vreodata sa "il incito-exciti o noapte intreaga" ?

Clitorisul este intr-adevar un penis in miniatura, dar asta se refera la faptul ca este singurul organ genital EXTERN al femeii ce provoaca placeri, asa cum e penisul la barbati, nu la faptul ca el nu suporta mai mult de X orgasme.
Multiorgasmicitatea externa provocata de clitoris nu este conditionata de acea "pauza de refacere" necesara unui penis. Tocmai prin asta se diferentiaza cele 2... "penisuri".
Aaaa.. si printre "atributele" lui, clitorisul este un "generator" mare de placeri, deoarece in el se regasesc aprox. 8000 de terminatiuni nervoase, ceea ce nici in cel mai sensibil punct de pe penis nu se regaseste.

Barbatii ajung mai repede la orgasm la fel ca si noi atunci cand ne este stimulat clitorisul.
Si sa o recunoastem, e mult mai usor sa stii (si mai ales sa vezi!) ce ai de excitat si de stimulat decat sa mergi pe bajbaite prin cotloanele ascunse ale vaginului.
Lor le e putin mai greu sa ne aduca pe noi pe culmile placerilor fiindca noi vrem orgasm vaginal,dar unde mai pui la socoteala ca la inceput, pana sa-l obtinem, nu stim unde sa le spunem exact "sa ne buzunareasca"... si mai ales cat le e de greu sa nu termine.
Puneti-va in locul lor, cat rezistati sa vi se stimuleze clitorisul (zeci de) minute in sir si constientizati ca nu aveti voie sa va eliberati atunci cand simititi ? Nu ar interveni frustrarea?
Macar ei strang din dinti si se chinuie, sa straduiesc, vor sa ne faca fericite! Nu putem incontinuu sa ii invinovatim pe cei ce isi dau interesul . Or sa reusasca, o sa reusiti pana la urma! Rabdarea e TOTUL!

Partea cu barbatii ce nu-i intereseaza e alta, dar nu inteleg ce aveti cu barbatii care si-au dat cu parerea pe-aici...ei fac parte din prima categorie! Dupa ce ca-s in minoritate...

Respect pt. articolul postat pe-ndelete la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluBebe spune:

Sorry k am scris mai devreme cu litere trecute prin lupa.

Nu am mentionat ca am avut multe asemenea orgasme inlantuite intr-o noapte de amor... Adevarul e ca nu a avut cine sa le numere, dar au fost mai mult de 6-7 oricum, de intensitati diferite.

Nu cred ca femeile ce-au scris pe aici au vrut sa se laude, daca stati relaxate totul vine de la sine. Psihicul e factorul principal, categoric!
Oricum, toate am testat experiente mai putin placute- eu de exemplu nu pot sa ma relaxez deloc cand il simt pe el ca sta cu teama sau frica nu se auda (sau sa nu ma auda ) cineva atunci cand nu suntem singuri in casa, chiar daca eu am grija cand trebuie. Ciudat e ca de regula femeile stau mai mult cu grija asta, iar barbatilor nu prea le pasa... Nu intelegeti ca nu imi pasa, dar pur si simplu cand simt ca vine momentul ma afund in perne si asta e!
El nu se simte confortabil in locuri publice (mai retrase, bineinteles), acolo unde mie mi-ar placea sa experimentam mai des... Pana la urma totul tine de compromis, comunicare si intelegere.

Iubiti-va mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluBebe
Psihicul e factorul principal, categoric!


Ai dreptate.
Vezi....aici este problema. Unii barbati nu prea stiu sa "lucreze" cu psihicul unei femei. Cand rateaza spun ca femeia este frigida, e defecta...are ea ceva...ei, NU! Ei nu au nicio vina...ca doar au toate "instrumentele" necesare!

Mergi la inceput