Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catinuta spune:

Ce fericit#259; a#537; fi s#259; am #537;i eu orgasm m#259;car o dat#259; pe lun#259;, dar mie imi vine greu #537;i s#259; m#259; apuc de f#259;cut dragoste dar#259;mite de ”performan#539;e”. Sunt f. inhibat#259; #537;i nu #537;tiu de ce.Citesc pe forum despre pers. care au orgasm de fiecare dat#259; #537;i sunt invidioas#259;, vreau #537;i eu dar cum...Ce leg#259;tura are partenerul? El e cheia sau e totul în mintea noastr#259;?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Si una si alta,dar cel mai important este sa avem mintea curata,no stress,no griji...si lasati-va duse de val....cautati pozitia favorabila voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Ufff..iaca ca ma trezesc si eu vorbind...eu nu prea pot sa-mi imaginez cum ar fi viata sexuala fara orgasm, cum sa nu simti acea placere intensa dar totusi sa te simti implinit si fericit (si relaxat)???In ce ma priveste..eu ma supar rau daca nu se intampla asa ca le admir pe cele ce spun ca-s fericite si fara orgasm!

Eu nu am probleme de acest genul lipsa orgasmului insa nu am ajuns niciodata sa lesin de placere si de aia ma tot minunez cand citesc cum unele femei isi pierd cunostinata de palcere.

Pe de alta parte, cred ca cel mai important lucru pentru a ajunge la orgasm este sa fii relaxat, sa te lasi purtat de placerea de a-ti iubi partenerul , sa lasi la o parte orice complex etc etc

Hai la cat mai multe orgasme!



P.S. Pliz..ma lamureste si pe mine cineva cum e cu lesinu'??..ieri i-am zis lu' barbati-mi ca am citit eu undeva ca placerea suprema in pat este atunci cand lesini de placere iar el mi-a spus ca citesc prea mult...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Nu stiu daca pt mine ar fi acelasi lucru ,daca as face dragoste si nu as avea orgasm.Probabil ca m-as enerva teribil si as face tot mai rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

hi, all!
sunt noua pe aici... sunt "veterana" pe un alt forum, pe care s-a mai dicutat chestia asta...
acuma am vazut intamplator tema... si am zis sa mai scriu odata, ca-i prea frumos subiectul
sex fara orgasm... no way.. sau, ok se mai accepta, doar cand vreunul dintre noi este obosit... desi atunci mai bine ne alintam si ne tinem in brate unul pe celalat... si uite asa incet-incet trece oboseala, si vine si dorinta ;)
da, intr-adevar, am simtit pe propria piele ca orgasmul are legautra cu cat de relaxata esti... si din punctul asta de vedere pot sa zic ca sunt o norocoasa... iubitul meu este minunat, si nu se lasa pana nu reusesc sa obtin si eu orgasm... posibilitatile sunt multe... nu cred ca e cazul sa le insir acuma...
oricum viata sexuala nu are nicio culoare fara orgasm... macar din cand in cand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu86 spune:

Si eu sunt curioasa ce o insemna sa lesini de placere.Eu simt placere dar nu mi s-a intamplat niciodata sa ma urc pe pereti.Sper sa cunosc si eu senzatia intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Sexul e un joc in doi!
E normal sa nu ai orgasm daca el e atent la altceva:la meci sau pur si simplu sa obtina el satisfactie...
Eu, una, daca e sa fac sex, atunci OCHII LA MINE!
Nu poti sa faci ceva fara sa comunici cu celalat.Si cum altfel mai bine se poate comunica decat prin ,mimica , gestica si vorbire?
Vorbit mai putin , in cazul nostru, dar celelalte...
Cred ca pana la urma depinde de dorinta.Nu numai a ta, bineinteles.Ca degeaba doresti sa faci sex , daca vezi ca el nu te doreste.
Si, de ce nu,depinde de fiecare in parte...exista n si n motive .

Parerea mea...

Mariaanna, mami de Alex nazdravan

câteva poze

Povestea nasterii lui Alex,povestea noastra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ba da, uite ca mai spun eu ceva.

Daca nu ai, si tot nu ai e bine sa incerci si alt partener. Da unu pe care atunci cand il vezi sa simti ca ti se inmoaie picioarele, freamati, te trec transpiratiile si daca te atinge doar cu varful degetului sa simti ca explodezi. Si daca tot nu ai - e vina ta
Da daca ai...

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ally907 spune:

hmm .. sex fara orgasm` .. ?! e k shi cum ai spune viata fara aer ... in ceea ce ma priveste , sunt o fericita .. nu exista patida fara orgasm .. atat la mine cat si la el ..

Mergi la inceput