Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

sa-mi spun si eu parerea de femeie experimentata de 33 de ani.
La varsta la care am ajuns si la experienta sexuala pe care o am n-as mai da vina nici pe femeie si nici pe barbat sau.. in cel mai rau caz as da vina pe amandoi :comunicarea e de vina!

Dar e mai simplu sa ne dam vina pe celalalt!
Ideea e ca atunci cand nu ti se ofera orgasmul pur si simplu ia-ti-l singura, arata-i cum sa faca si ce sa faca. Si inca ceva! Nici un barbat nu va sti sa te aduca la orgasm daca tu nu iti cunosti corpul si nu stii de ce ai nevoie ca sa ajungi la orgasm Sfatul psiholoagei nu era in zadar. Cunoaste-te pe tine mai intai de toate si pentru cele ce nu au avut niciodata orgasm ar trebui sa incerce sa-l descopere prin masturbare. Abia apoi vei sti ce sa-i ceri barbatului.
Eu mi-am invinuit multi parteneri ca nu stiau sa-mi ofere orgasm fara sa cunosc faptul ca din cauza anatomiei uterului meu ( o retroversie tare urata) n-as putea in veci sa am un orgasm vaginal fara o pregatire adecvata. Ce inseamna asta? Pai un orgasm clitoridian drept "incalzire" ma ajuta atat de mult incat pot sa-l obtin si pe cel vaginal desi nu se intampla de fiecare data. Poate nu le am pe amandoua dar unul tot e. In nici un caz nu ma resemnez!
Sotul meu este insa genul de barbat pentru care satisfacerea femeii este un scop in viata! Nu ma va lasa niciodata fara orgasm! De aceea l-am si luat nu?


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

dragilor, am observat, cel putin asa e la mine, ca....orgasmul are directa legatura cu legatura care exista intre mine si partener. mai exact....cu conexiunea sufleteasca intre mine si el. de curand, eu si sotul meu, am mai urcat un level si....s-a schimbat si treaba cu orgasmul. adik......acum chiar este!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_h spune:

Am inteles ca anticonceptionalele influenteaza libidoul si orgasmul. Este adevarat? Vreau sa incep sa iau AC si nu vreau sa am "probleme" in pat din cauza asta. Sunt AC care nu au asa efecte secundate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Marea majoritate au efectul asta secundar; ma rog, modificari ale libidoului. Inseamna in plus sau in minus, dar eu am citit pe alte site-uri sau pe forumul de la anticonceptionale.ro ca scad libidoul. Ideal este sa mergi la un dr ginceco sau la un cabinet de planning familial si sa vezi ce ti se potriveste.
Eu am luat Yasmin, foarte bune de altfel. Nu am avut alte efecte secundare decat libidoul 0. Ma rog, le-am intrerupt si mi-a revenit si cheful dupa vreo saptamana de pauza. Totusi nu cred ca e obligatoriu, asa cum nu e obligatoriu sa te ingrasi. Eu am slabit vreo 2-3kg.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Are dreptate Guguluff cand spune ca nu este obligatoriu sa apara efecte secundare.
La unele persoane apar, la unele deloc.
Cum ti-o fi norocul

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naiurel spune:

parerea mea este ca placerea sexuala nu implica orgasmul automat, desigur e mult mai frumos, dar decat sa ai orgasm in 2 minute, eu prefer mai mult sa traiesc o intensitate mai mare [e o perioada mai mare de timp. poate este necesar si orgasmul, dar nu prioritar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Si acest articol se tine teapan in frunte...

N-a vazut nimeni filmul ala unde ea are orgasm cand el doar sufla incet deasupra ei ca nu avea voie sa o atinga? Orgasmul e la nivelul sistemului nervos si nu prea conteaza ce ai simulat atata timp cat traiesti starea.

Femeile multiorgasmine cred ca sunt la fel de dese ca femeile necicalitoare. S-or fi nimerit multe pe aici, dar in realitate procentul cred ca e foarte, foarte mic.



"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielursus spune:

Ma repet, dar n-o fac pt mine. Toata stima si respectul pentru barbatii care fac ceva ca sa iasa din conditia de animal. Drumul e lung si greu, dar merita. caci ce e femeia? Dupa cum vedeti depinde in intregime de noi, barbatii. e o iedera ce ne inconjoara si ne cuprinde si se urca pana la capat. capatul noi il aratam. Caci in cei 20 de cm pe care ii parcurgem gasim toate posibilitatile ei de a fi. Dar cati dintre noi ajung la capat? Intr-adevar e vina noastra pentru toate rele din lumea asta. Din pacate barbatii sunt mai rari decat diamantele in nisipul marii. Drumul e greu, dar merita. Cati dintre noi topesc totul in batitudinea si inefabila iubire? Cati dintre noi duc femeia pe ultimul taram , ultima bucurie in fata carora toate stelutele lumii asteia palesc ca in fata luminii fulgerelor? Ce frumoasa ar fi lumea daca barbatii ar cunoaste frumusetea si ar arata-o femeilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielursus spune:

Ha, ha , ha! Vad si pe aici femei cu nume de barbati si barbati cu nume de femei. Mare e gradina Ta. Oameni buni, prefacatoria e foarte atragatoare sexual, dar e doar treapta a 2-a. Mai sunt alte 5 trepte.N-ati vrea sa le stiti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

quote:
Originally posted by gabrielursus

Ha, ha , ha! Vad si pe aici femei cu nume de barbati si barbati cu nume de femei. Mare e gradina Ta. Oameni buni, prefacatoria e foarte atragatoare sexual, dar e doar treapta a 2-a. Mai sunt alte 5 trepte.N-ati vrea sa le stiti???




Nu.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput