555-OB-GYN

Raspunsuri - Pagina 139

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Ar mai fii si urmatoarele:

Spermocitograma:

FORME ATIPICE: 50%
FORME TIPICE: 50%

ANOMALIILE CAPULUI:

macrocefali=9%
microcefali=5%
cap ingust=6%
cap dublu=4%

ANOMALIILE PIESEI INTERMEDIARE:

resturi de citoplasma=4%
flagel cudat=10%

ANOMALIILE FLAGELULUI:

FARA FLAGEL=2%
FLAGEL DUBLU=8%
FLAGEL SCURT=2%

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema1122 spune:

As vrea sa cer si eu sfatul in legatura cu o problema care pare neexplicabila. Test sarcina pozitiv, foarte vizibil, apoi 3 teste slab pozitive ca apoi 2 negative. Test singe negativ. Endometru 21. Semne sarcina: greturi, repulsie la mirosuri, care acum au trecut. Toate astea s-au intimplat in decurs de o saptamina.As vrea sa va rog daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. Ce se intimpla ? Au fost 3 teste fals pozitive ? A fost sarcina si s-a oprit ? Multumes anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Buna arian,
am rezultatele de la toate analizele. Mi le-a scanat o colega si sunt intr-un document PDF. Nu stiu daca le pot incarca aici. Ai putea te rog sa imi trimiti adresa te de mail? Am cautat-o la profil si nu e.
Multumesc.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluka.miss spune:

Stimate domnule doctor Teo Leonte,

Va rog sa nu ignorati nici intrebarea mea. Va rog mult de tot.
Iata care este situatia.
In urma unui contact sexual fara ejaculare (tentativa nereusita de dezvirginare), am luat totusi Postinor 2. La o saptamana am avut o sangerare redusa, maronie, mult mai redusa decat menstruatia si care a tinut cu 2 zile mai putin decat menstruatia obisnuita.
Menstruatia propriu-zisa a aparut numai dupa 3 luni jumatate. Atunci cand am luat pastila nu mai avusesem menstruatie de 56 de zile.

De curand am aflat ca am SOPC (la analizele hormonale a iesit un raport FSH/LH in faza foliculara de 1/3, testosteron peste limita maxima, progesteron in ziua 21 sub limita minima).

Intrebarea mea este daca in mod normal, daca ar fi existat ovulatie, ar fi trebuit sa apara mai repede si menstruatia mai abundenta (avand in vedere ca la o saptamana dupa pilula au fost eliminat f. putin).
Se poate sa fi fost un ciclu anovulator?
Postinorul subtiaza endometrul? Altfel, ce s-ar fi eliminat ar fi reprezentat endometrul din ziua 21-22.

Va multumesc pentru intelegere, pentru mien e o problema de constiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Buna dimineata,

Este prima data cand pun o intrebare la aceasta clinica virtuala, de aceea va spun ca nu stiu care sunt regulile, insa ce ma uimeste este ca nu raspunde nimeni.

Nu inteleg atunci de ce este creata.

Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Buna dimineata,

Va rog sa-mi raspundeti si mie, daca sotul meu a fost diagnosticat cu stafilococul aureus din spermocultura trebuie sa urmez si eu acelasi tratament care i s-a dat lui sau trebuie sa merg si eu la ginecolog si sa-mi fac o cultura col ?

Acest stafilococ poate influenta spermograma ?

Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

domnul doctor raspunde ff promt, dar s-ar putea ca timpul sa nu ii permita sa raspunda avand o perioada mai incarcata!
Sunt sigura ca atunci cand timpul ii va permite va raspunde fiecareia in parte. Ar fi bine ca innainte sa dati cu presupusul sa rasfoiti macar doua trei pagini in urma!

@arian

asa cum am promis am revenit cu diagnosticul histopatologic.

condilom plan
col cu zone de cin I cu koilocite in staraturile superficiale
cervicita cronica

Va multumesc !

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by gabi_ducu

Buna dimineata,

Este prima data cand pun o intrebare la aceasta clinica virtuala, de aceea va spun ca nu stiu care sunt regulile, insa ce ma uimeste este ca nu raspunde nimeni.

Nu inteleg atunci de ce este creata.

Multumesc


http://tt.lilypie.com/OFKOp2.png



Buna,
daca ai nevoie de un raspuns urgent ar trebui sa te adresezi direct medicului tau. Daca imi aduc bine aminte arian este si profesor universitar, acum e sesiune de examene asa ca e putin probabil ca va avea timp curand sa ne raspunda.
Multa sanatate.
Nadina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by gabi_ducu

Buna dimineata,

Este prima data cand pun o intrebare la aceasta clinica virtuala, de aceea va spun ca nu stiu care sunt regulile, insa ce ma uimeste este ca nu raspunde nimeni.

Nu inteleg atunci de ce este creata.

Multumesc


http://tt.lilypie.com/OFKOp2.png



Regulile se afla in prima postare a topicului.

quote:
Initial creeata de arian



Dr. Teo Leonte a acceptat rolul de colaborator 'online' pe site-ul www.desprecopii.com - ocazie care ne da prilejul sa ii multumim public pentru timpul, pasiunea si interesul afectat acestei comunitati.

Pentru a usura schimbul util de informatii -iata citeva reguli care trebuiesc respectate de utilizatorii care solicita consultanta online.
1. Cititi cu atentie intrebarile si raspunsurile existente in topic. Dr. Leonte nu va raspunde intrebarilor asemanatoare.
2. Nu 'bombardati' cu intrebari! Doctorul nostru are un timp limitat afectat acestei comunitati. Daca vi s-a raspuns odata - se va acorda prioritate altei peroane.
3. Nu uitati ca Dr. Leonte isi petrece timpul (si banii) stand online cu noi. Nu primeste nici un ban de la noi - asa ca are urmatoarele drepturi: - sa selecteze intrebarile - sa amine raspunsurile - sa ignore unele intrebari.
4. Va rugam fara referiri personale sau atacuri. Acest lucru duce automat la blocarea IP-ului si incapacitatea de a mai viziona acest site.

va multumim pentru intelegere !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Cum poate fi interpretat un test beta HCG cu valoarea <0.100? Dar unul( la 2 sapt distanta ) cu valoarea 0.187 mUI/l .Va multumesc.

Mergi la inceput