ce parere aveti despre RDS tel???

ce parere aveti despre RDS tel??? | Autor: dordia2000

Link direct la acest mesaj

Salut!!! vreau sa renunt la romtelecom in favoarea RDS tel si nu stiu daca gresesc. Eu acuma am si romtel. si rds. La rds am abonament gratuit si pt simplu fapt ca platesc 215.000 cablu am min gratuite si platesc doar ce vb in plus...pe cand la romtel. vb de 200.000 pe luna si platesc 650.000 factura asa ca....as cam renunta la romtel. Voi ce ziceti???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Noi am ales RDS-ul. Obligati fortati... Cand ne-am mutat am facut cerere de mutare a postului telefonic la Romtelecom dar domnii s-au zgarcit si au refuzat sa lege un cablu de la stalpul lor la blocul ANL in care locuiam. In schimb RDS-ul s-a infintat si fara a fi chemat Si avand internet pe cablu ne-am pus si tel.E ok zic eu tarifele sunt f bune, prietenii nostri acum cei mai multi au rds, poate daca ai multi prieteni pe romtelecom nu-ti renteaza rds-ul, la inceput erau si multe perioade cand nu mergea telefonul, dar de vreo juma de an nu am de ce ma plange.
Acu ne-au pus romtelecomul in posta invitatie sa ne facem post telefonic, dar nici sa nu mai aud de ei....

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

o parere foarte buna!!!!
nu exista comparatie intre RDS si RTC !! noi am renuntat de 1 an la RTc (pt ca nu se mai putea in ritmul in care ne veneau facturile si nici nu prea vb ) si ne-am bucurat tare cand am auzit ca vom avea de unde alege!!
e super OK, abonamentul e de 9 dolari in care am 500 minute gratuite pe RDs si 50 (cred) minute gratuite pe alte retele + internet non-stop gratuit.
pot sa iti zic ca factura cea mai mare platita a fost de 500.000 lei, si ca am vorbit fara limite (Inclusiv italia).
Ca sa nu o mai lungesc : noi suntem foarte multumiti!
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Va multumesc mult de tot deci...voi desfiinta romtelefonul!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

eram in aceeasi dilema, dar vad ca sunt multii de partea rds-ului... asa ca... out romtelecm...
intrebare, care este numarul unde trebuie sunat pentru a desfiinta romtelecomul?


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanch spune:

nr. de romtelecom la care se poate desfiinta este 930 si nu este nevoie sa mergi nicaieri, titularul de contract da telefon si se rezolva ca la telefonia mobila.

si noi am renuntat la rtc de mult acum am pus si internet si la 9 dolari avem 600 min RDS, 70 min cu RTC si 30 min cu mobile toate gratuite. plus ca nu costa nimic abonamentul este inclus in ab internet.

sustin RDS cu tarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Eu am renuntat de 1 an jumate la RTC si mi-am pus RDS. Nu platesc nimic si am 500 de minute RDS si 50 RTC pe luna. E super. Am auzit ca la RTC platesti vreo 400000 si daca nu vorbesti nimic.

Mergi la inceput