Pentru copii - (hainute, lapte, cosmetice, etc.)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naty_blondy spune:

RALUCA draga,poate nu ai sa ma crezi,dar abia acum,cand am citit mesajul tau,am realizat ca mie nu mi s a masurat fetita niciodata cand am fost la control cu ea, iar eu nici nu mi am dat seama ca trebuie sa o fac....oricum iti pot spune ca este micuta,si are 4.700kg acum...iar dupa cum vad eu ca evolueaza,caci de doua zile i am schimbat lapticul,si ii dau HUMANA acum,cred ca va incepe sa mai i a in greutate,si sper din tot sufletul,caci il mananca mai cu pofta si mult mai des si mai mult decat papa Milumilul.oricum daca tu crezi ca nu i va veni acea salopeta,noi iti multumim ca te ai gandit la noi,si cu siguranta alt copil se va bucura de ea.
Multa sanatate va urez tuturor,si va rog eu,nu va mai ciondaniti,ca ar fi mare pacat sa privati niste copii nevinovati de niste lucruri de care au atata nevoie...si nu ma refer neaparat la noi,sunt copii care intr adevar,poate,sunt dependenti de VOI,si asteapta bunatate din partea voastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Danielac, ce parere ai daca in dreptul parintilor/copiilor de ajutat se noteaza si daca au primit ajutorul cuiva, confirmat print-un mesaj de la initiator ?
Ma gandesc ca in felul asta vom reusi sa ne organizam astfel incat sa nu neglijam pe unii dintre puiutzi/parinti.


Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by ralcat

Danielac, ce parere ai daca in dreptul parintilor/copiilor de ajutat se noteaza si daca au primit ajutorul cuiva, confirmat print-un mesaj de la initiator ?
Ma gandesc ca in felul asta vom reusi sa ne organizam astfel incat sa nu neglijam pe unii dintre puiutzi/parinti.


Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan




e buna ideea, iubita, dar nu stiu daca voi face fata ... incerc sa ma descurc... cum sa trecem, "ajutat deja de ..." sau "ajutat" pur si simplu?


uite eu deja am scris in dreptul celor la care stiam ca au fost deja ajutati cuvantul AJUTAT, daca vreti sa imi spuneti sa scriu altfel sau sa sterg e ok, astept sugestiile voastre...



Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE


Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

ELLATGV ti-am trimis un mail ( de fapt doua )si sper sa-mi raspunzi cat mai repede.De asemenea mi-am invitat colegele de subiect sa vina si sa dea si ele o mana de ajutor si la cum le cunosc cred ca in curand o sa apara si ele pe aici.


Sa auzim numai de bine.
CRICRI mamica lui ANDREI ROBERTO-28.08.2006

http://community.webshots.com/user/cri19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Bun venit , Cri !


Daniela , e buna ideea .Te ajut cu ce pot , ok?La mine ii poti pune ajutat la micuta Alexandra , de 4 ani .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Am si eu o punguta cu lucrusoare de bebe de pana in 3 luni, sunt gata spalate, calcate, etc. numai ca chiar nu am cum sa ajung pe la o posta, ceva sa fac colet, dar, stau pe langa co-forumista mea, CRI, cand ajungeti pe la ea, adica inainte, dati pm, si dau si eu prin ea ce am strans. Imi pare rau ca nu am mai multe, dar e primul bebe, si nu am avut timp sa strang prea multe. Va pup, si doresc tutror copiilor muulta sanatate si bucurie.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Noi va multumim foarte mult pentru ajutor,bebe este asteptat pe lume cu lucruri suficiente si carut,iar restul ii va cumpara nasa(adica eu) ca voi boteza acest ingeras.
Am fost ajutati de Kehleyr,Bocanila,Emee,Aurelia1278 si urmeaza sa ma intalnesc cu Anangel_lexi de indata ce puii nostri scapa de viroza.
Pe aceasta cale va multumesc tuturor din suflet pentru ca ati ajutat acest copilas si lasam loc si celorlalti copilasi care au nevoie de ajutor.
Daca vom mai avea nevoie de ajutor vom apela cu incredere la voi.
Am sa fac si eu curatenie in sifonier si va voi anunta la momentul respectiv sa ma treceti pe lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Eu am de dat 2 cutii de cereale Nestle. Cred ca trebuie sa le dau cuiva care are peste 6 luni. Dati-mi va rog pe PM o adresa cui sa le trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

buna!

si eu tot manata de cri19 am ajuns pe aici! sunt mamica de sept-oct 2006. am o punga cu hainutze de dat! sunt hainutze pt bb de la o luna-doua pana pe la vreo 6-7 luni cred! sunt si grosutze, pulovarase, caciulitze, pantalonasi, manusele....ma gandesc la naty_blondy poate (chiar daca mai sunt si mai maricele, le poarta cand se va face mare), sau la iulia, sau bocanila! antonia, a lui naty, e nascuta in aceeasi zi cu alexia mea! 7 septembrie 2006.
astept eventual un pm de la cine are nevoie! sau un mail!eu le pot aduce undeva in bucuresti!

ma puteti trece pe listutza si mai anunt cand mai am cate ceva!



raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello fetelor!

Tocmai am descoperit si eu topicul acesta..cam tarziu spre rusinea mea, insa ma ofer sa ajut si eu cum pot. Deocamdata as avea 2 cutii de lapte Bebelac si o pereche de pantofiori Miniblu masura 18 (din piele intoarsa), daca are cineva nevoie astept un PM. Ma puteti trece pe listuta si de indata ce apuc sa fac un triaj prin hainutele fetei, dau de veste.

Pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput