Pasta Fimo

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Imi pare rau ca nu mai e pe forum, n-am stiut...
Sper ca e bine!

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
PERLE DE COPII CUMINTI
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Si mie.

Bine, bine, ne mai auzim pe altul...

"Glasuri mici de randunici,
Viorele si urzici...-" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisuca spune:

Salutare,
nu intru pe forum decāt foarte rar, dar am gasit acest thread despre FIMO si cum sunt foarte pasionata de FIMO, am zis ca nu strica sa va dau o māna de ajutor, asta daca mai intra cineva aici si mai este nevoie de sfaturi pas cu pas despre cum se lucreaza cu pasta FIMO.
Pe blogul meu gasiti la categoria Fimo tot ce am scris si lucrat pāna acum, inclusiv un mic-mare tutorial - http://denisuca.com/tutorial-cum-se-lucreaza-cu-fimo.html. :) Sper sa va fie de folos si sfatul meu este sa va faceti un blog pe Blogspot unde sa expuneti lucrarile.

Aici gasiti informatiile despre care vorbeam: www.denisuca.com/tag/fimo si aici ce-am lucrat eu: www.denisadesign.com

blog: www.denisuca.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisuca spune:

Aoleu, ce exprimare de copil tampit am avut in mesajul de mai sus! Oricum, cred ca s-a inteles ce-am vrut sa spun. Spor la modelat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzushk spune:

dragute:)

culorile se pot combina, insa trebuie avut grija.uneori ies niste marouri cam mohorate.

uite ce am realizat si eu:
jocurideculoare.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alybaby19 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisuca

Salutare,
nu intru pe forum decāt foarte rar, dar am gasit acest thread despre FIMO si cum sunt foarte pasionata de FIMO, am zis ca nu strica sa va dau o māna de ajutor, asta daca mai intra cineva aici si mai este nevoie de sfaturi pas cu pas despre cum se lucreaza cu pasta FIMO...


buna, am si eu o intrebare. de unde luati accesoriile pt bijuterii din fimo, de ex pentru cercei sau coliere. Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

M-a lovit si pe mine "virusul" FIMO, m-am apucat de margelit cu cateva prietene, ne ocupam timpul si ne mai relaxam creierii dupa o zi intreaga de stat cu copii. Deocamdata suntem incepatoare insa invatam, studiem...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


www.breslo.ro/shop.php?u=uniquebijoux" target="_blank">margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisuca spune:

Citat:
buna, am si eu o intrebare. de unde luati accesoriile pt bijuterii din fimo, de ex pentru cercei sau coliere. Mersi


Eu le cumpar de pe margelutze.ro si de pe hobbycenter.ro, am cumparat deja de cateva ori si pot spune ca sunt seriosi si unii si altii. Cineva mi-a recomandat si simoshop.ro. Pe simoshop sunt si clesti speciali pentru "margelit". Pe hobbycenter.ro sunt accesorii de o mai buna calitate, desi ceva mai scumpe.

Spor! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Si eu tot de pe simoshop cumpar. Este cel mai serios magazin, dupa parerea mea. Eu am luat o tona de tzepe de pe net cu alte magazine, insa de simoshop sunt foarte, foarte multumita. Si preturi bune, si seriozitate. Si au si FIMO la pret mic ;)

Deea (edeea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artfimo spune:

m-am apucat si eu de fimo de ceva vreme , si iata ce a iesit : www.fimo.uv.ro Merita vazute :P
Fimo iti permite multe din punct de vedere plastic , insa trebuie sa ai rabdare.

Mergi la inceput