Cu ce acoperim geamul de la baie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

Folie de "sablare" (www.algernon.ro/produs.php?id=7" target="_blank">asta) puteti gasi la Algernon, dar nu stiu daca vand si persoanelor fizice



Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mai ales ca vreau sa cumpar vreun metru pentru un geam in baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Io nu pun nimik pe geam! Am un vecin simpatic vis-a-vis!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Se gaseste si o folie speciala pentru geamuri care nu are adeziv. Se "lipeste" cu apa, se uda geamul, se aplica plasticul, apoi se stropeste si el, si se sterge la fel cum speli un geam normal, asa se elimina bulele de aer. Se desprinde usor daca vrei sa speli geamul sau pur si simplu sa muti folia. Arata asa dar se gaseste in mai multe modele. Aici se poate cumpara din magazinele cu produse de constructii, vopseluri etc.

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Diana, asta-i ce vreau...nimic complicat o sa vad daca gasesc pe aici desi nu tin minte sa fi vazut
sarumna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by x_alinutza

quote:
Originally posted by mazzel

daca tocmai ti-ai montat sticla dubla sa ai de grija sa nu treci peste amanuntul foarte semnificativ ca lipind acea folie pe geam geamul isi va pierde in MOD AUTOMAT garantia.

solutia(daca este vb despre geam nou cu sticla dubla) ar fii fost sa il comanzi direct cu acea folie montata din fabrica pe interior).
cred ca solutia cea mai buna este o perdelutza discreta sau jaluzea.




Nu prea vad ce treaba are garantia?! E o chestie lipita, pe care poti oricand s-o dai jos! Poate ai vrut sa zici despre proprietatile geamului? In cazul in care geamul e termopan?

aLINUTZa



are treaba cu garantia, pe geamul sticla dubla mai ales daca este tehnologia cea mai noua HR++ nu se lipeste NIMIC, pt ca geamul este in asa fel facut incat orice lipesti pe el poate crea o punte termica care face la diferente de temp sa plezneasca sticla.
eu iti spun sincer ca daca geamul sufera daune si tu ai avea dreptul la garantie ei iti pot demonstra in orice moment din ce cauza geamul nu se comporta cum ar fii trebuit si poti sa il dai jos colantul sau sa il speli caci garantia tot o pierzi.
pe geamul sticla dubla NU SE LIPESTE NIMIC.
cat ai garantia la geam? eu am garantie 10 ani pt sticla, din fabrica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by anda141

Pai da, geamul este termopan, are vreo importanta?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert




da are importanta vezi ce am scris mai sus, ma mir ca nu vi s-a zic la montare, neprofesionisti de fapt nici nu ma mir, putini fac afaceri calumea si cinstite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

In concluzie solutia e o jaluzea. Daca ventilezi suficient baia, s-ar putea sa functioneze.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Eu am 3 geamuri din astea foarte mari - unul la baie, unul la camera dressing si altul la camera tehnica. Le-am comandat pe toate direct opace. Se fabrica geamuri termopan asa - si asa mi le-au adus. Cel de la camera tehnica de altfel initial era clar si i-am rugat sa mi-l schimbe si n-a fost nici o problema - m-a costat 1,2 mil

Cred ca asta e solutia cea mai buna - orice firma de termopane ar trebui sa-ti faca asta si nu se strica nimic si nici mizerie nu se face. E ca si cand ti-ar inlocui un geam spart.

Daca nu aplica solutia cu folia - la alt dressing unde e geamul mai mic, am uitat sa-l comand opac din start si n-am mai avut chef sa-l schimb - acolo nu sunt nici aburi, umezeala ca la baie, asa incat mi-am cumparat folie din Bucur Obor - arata foarte bine, la fel ca geamurile opace , nu stiu insa cum s-ar comporta la umezeala.

Mergi la inceput