Viata in Japonia (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Nshiro,ai dreptate,acum am cautat pe site-ul oficial al CNMI si pentru Saipan nu e nevoie de viza US.plecand de la ideea ca e considerat teritoriu american,eram ferm convinsa ca e nevoie de viza...nu mi-am pus problema vizei la calatoria pe care am facut-o in Saipan anul trecut pentru ca am de cativa ani viza pentru US...
mea culpa pen' ca era sa va induc in eroare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deserted spune:

Nu, nu ne-ai indus in eroare. In astfel de cazuri orice sugestie , avertisment e bine venit.Si eu stiam ca e neaparat nevoie de viza pentru Insulele Marianne ca-s ale americanilor, si, mai ales pentru capitala lor Saipanul. Pentru Guam iti trebuie viza , pentru Saipan nu, ce ciudat...

"Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tine”.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kimsolauk spune:

Si ziceti ca baieti primiti in clubul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

KIM bine ai venit si sedere cit mai indelungata.JAPONICI numai bine si sa iubite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by kimsolauk

Si ziceti ca baieti primiti in clubul vostru?

kim


numa' daca te portzi frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns INA_ spune:

Buna seara fetelor!! Primiti printre voi un membru incepator!? Ma numesc Alina, locuiesc in Yokohama si sunt casatorita de 2ani si jumatate cu samurai!!!! Draga mea DESERTED am fost in Saipan 7-12 noiembrie(a.c.) asa cum ti-au spus cei de la JTB si Lia nu ai nevoie de viza!!! Am stat la hotel Pacific Islands Club si in fiecare camera aveau seifuri pt. ca intradevar se fura!!! Am calatorit cu NW si personal am fost multumita!!! Vizavi de Saipan nu sunt prea incantata...............!!! Va pupic fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by INA_

Buna seara fetelor!! Primiti printre voi un membru incepator!? Ma numesc Alina, locuiesc in Yokohama si sunt casatorita de 2ani si jumatate cu samurai!!!! Draga mea DESERTED am fost in Saipan 7-12 noiembrie(a.c.) asa cum ti-au spus cei de la JTB si Lia nu ai nevoie de viza!!! Am stat la hotel Pacific Islands Club si in fiecare camera aveau seifuri pt. ca intradevar se fura!!! Am calatorit cu NW si personal am fost multumita!!! Vizavi de Saipan nu sunt prea incantata...............!!! Va pupic fetelor!!!


n-am inteles motivul pen care ai simtit nevoia imperioasa de a repeta ceva ce deja constatasem si singura,cu "!!!" si [;] pe langa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Ina bine ai venit! Poti sa dai mai multe detalii de ce nu ti-a placut? E vorba de servicii sau de locul in sine? Vremea cum a fost? Apa, plaja?
Lia cred ca Ina nu s-a exprimat corect. Lipsesc o virgula si un "si"

quote:
Originally posted by INA_
asa cum ti-au spus SI cei de la JTB si Lia, nu ai nevoie de viza!!!

Deserted tu spuneai ca mergeti in ianuarie. Noi ne ducem acum in decembrie. Nu mai stiu cum se cheama hotelul unde am facut rezervarea , ca noi am vrut la altul dar nu mai aveau locuri decat la unul parca ceva cu grand hotel ii spune... in fine nu prea ma preocupa asta. Cald si soare sa fie ....

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocris spune:

Buna, Ina si bine ai venit.

Cristina, mamica lui Mayo (11.06.2002) si Riyo (27.05.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns INA_ spune:

Lia imi cer scuze daca am deranjat! Nu asta a fost intentia mea! Nshiro vremea in Saipan a fost buna. Nu am fost prea incantata de serviciile hotelului P.I.C. Saipan, care nu au fost aceleasi cu ce am citit pe net sau asemanatoare P.I.C. Guam. In pretul biletelor a fost inclusa cina,dar am mancat in fiecare seara carne de vaca ca altceva nu aveau Locul in sine este inaka,dar foarte scump. Mai mult mi-a placut in Guam. ocris

Mergi la inceput