All about Constanta (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ege spune:



ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Pana la urma nici un sist de invatamant nu e perfect!!!
Aici trebuie sa citeasca si sa scrie de la 5 ani, si baga atatea in ei de mici, ca apoi sa o lase din ce in ce mai moale, copiii se plictisesc si nu mai dau nici un randament!!! Multi renunta sa faca liceu, si foarte putini ajung sa faca cursuri post-liceale sau facutate!!!

Asa si cu mancarea...cat sunt mici le dau numai mancaruri organice, multe legume, fructe ...apoi cand incep scoala ii lasa in pace sa manance meniul scoli (adica junk la greu...cartofi prajiti sau chips, hamburgeri, chicken nuggets, pizza, grilled cheese - care e groaznic...)

Cred ca daca tu ca parinte, nu te ocui de copil, oriunde ai fi, sunt mari sanse sa nu dea randament la scoala...

http://family.webshots.com/album/555205907IJwUPi

poze aici la sfarsitul albumului cu mall-ul de craciun!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

am 14 ani, super! Mav noroc c-ai observat tu! Din cate imi amintesc am mai schimbat asta la profil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

quote:
Originally posted by ege



ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos





O , ce vacanta superba.....Serdan e nepotel? Grupul e compus din prieteni si rude? De vis imaginile si vacanta pe masura...BV!

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
cica vremea se incalzeste, ce bine!
Ege ai fost cu pitica la doctor? eu as zice ca nu are de a face afta aceea mica cu laptele...daca i-ai dat intr-adevar foarte putin, adica 30ml. iar febra poate fi de la dintisorii care zici ca tot ies. sanatate multa!
Crix las mama ca tot la 14 ani ramai...mai bine asa ce mai face Alexia?
Tania, da, ne vedem mai des, sper
Sanzi super inotatorul...felicitari inca o data! si scenele medievale is frumoase...dar unde-i mall-ul? ca eu nu l-am gasit.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

salut!
dady,serdan e nepotelul,BAIATUL VERISOAREI.AM FOST 12 PERS.EU ,SOTZUL,FRATELE MEU,VERISOARA + BAIATUL EI,NISTE PRIETENI DE-AI NOSTRI SI NISTE PRIETENI DE-AI SOCRILOR.A FOST SUPER!!!!
ROXA,AZI MA DUC LA DR.AM ZIS CA POATE E DE LA DINTI,DAR NU CRED CA E NUMAI ASTA.AZI AS VREA SA MERG LA DR LEU,DACA ARE PROGRAM.

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Mav multa sanatate la Sebi. Si ai mei sunt muciosi, iar Andrei saracutul abia reuseste sa respire de atatia muci. Scot cu pompita la greu, deja ies din nara dreapta si cu firisoare de sange. Mi-e o mila de el. Am facut comanda sapt. trecuta pt. batista bebelusului si vad ca nu a aparut. AM repetat si ieri comanda si daca nu ajunge pana joi cred ca o sa iau toata C-ta la cautat dupa farmaciile Dona.
Oricum azi mergem la dr. ca Nicoleta cam tuseste noaptea.
Multa sanatate va doresc si o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by dady68
Oana, cam rar... nu ne spui nimic de Paul? Cu sofatul cum mai stai?



Tania, Paul este ok, daca era ceva deosebit spuneam eu, merge la gradi in continuare, ma bucur de fiecare data cand mai vine cu un nou cuvant in engleza invatat , coloreaza, etc. Acasa se uita la desene pe pc i-am descarcat eu de pe net cu Chip&Dale, Popey Marinarul, Tom&Jerry si ii plac f. mult. Si eu le revad cu placere ma fac sa ma simt iar copil. Le prefer in orice caz multor desene de pe Jetix si Cartoon din ziua de azi.
Cu sofatul.. ce sa iti zic merg in fiecare zi la servici, luna asta ar trebui sa imi dau jos mamaliga ca am facut un an de zile de cand merg zilnic, ma bucur ca in acest an nu am avut nici un eveniment neplacut cu masina dar oricum pentru orice eventualitate i-am facut Casco, mi-e frica sa nu mi-o gasesc lovita prin parcare, la noi la bloc e mare inghesuiala, de fapt cred ca mai peste tot e problema asta, ne gandeam sa ne cumparam si noi macar un loc de parcare ca uneori ne invartim cam mult pana sa gasim locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Aura, nu-s farmacii dona in constanta din cate stiu eu. incearca la sensiblu, da un telefon sa vezi daca au.
ege, bafta la doc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

'Neata!
Aura, dar crezi ca va sta sa ii scoti mucisorii cu chestia aceea? a mea nu ma lasa deloc sa ii umblu la nasuc atunci cand este racita...daramite sa ii bag ceva care mai face si zgomot...brrr...cred ca ne-ar auzi tot blocul!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput