Iasule, mandra cetate (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

curioasa decizie; daca nu citesc eu - ca nu ma pasioneaza prea tare bucatareala - inseamna ca nu citeste nimeni??

azi s-a scris mai putin, e adevarat, dar de aici si pana la a sterge mesajele...ar trebui sa fie cale lunga.

haideti, putina galerie!





Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ce s-a intamplat Adi de-a disparut meniul pentru Craciun? Chiar era o buna sursa de inspiratie...Doar nu te-ai suparat ca am poftit si noi nitel...


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu ma uit acum prin pozele tale si simt ca mor de pofta. Felicitari pt tot ce realizezi in bucatarie, sunt fantastice. Regret ca nu am pozat si eu mai multe din idei, ca faceam schimb.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Uitati ce am primit pe e-mail si mi-a placut.



"Cred ca ati mai primit mesajul asta, eu stiu sigur ca nu e prima data cand il vad, dar ultima fraza din text m-a convins ca merita recitit.

Unicul defect al femeii!

Pe vremea cand Dumnezeu a creat femeia si era cea de-a sasea zi in care lucra din greu, a aparut un inger si l-a intrebat:
"De ce-i dedici atata timp acestei creaturi?"
Iar Dumnezeu a raspuns:
"Ai vazut lista speciala pe care am facut-o pentru ea? Trebuie sa fie complet lavabila, dar nu din plastic, sa aiba peste 200 de parti mobile, toate substituibile, sa poata functiona cu Cola light si resturi alimentare, sa poata tine patru copii in poala in acelasi timp, sa aiba un sarut care poate vindeca orice durere, de la un genunchi zgariat la o inima franta, si va face toate acestea cu doar doua maini."
Ingerul a fost uimit de cerinte.
"Doar doua maini? Nu se poate! Si asta e modelul standard? Dar e prea multa munca pentru o singura zi. Mai bine asteapta pana maine sa-ti sfarsesti lucrul."
"Ba n-o sa astept", a protestat Dumnezeu. "Mai am atat de putin pana sa desavarsesc aceasta faptura care imi este atat de aproape de inima. Deja se poate vindeca singura cand este bolnava si, pe deasupra, poate munci 18 ore pe zi."
Ingerul s-a apropiat si a atins femeia.
"Dar, Doamne, ai facut-o atat de moale."
"Da, este moale", a incuviintat Dumnezeu, "dar am facut-o si puternica. Nici n-ai idee cate poate suporta sau indeplini."
"O sa poata gandi?" a mai intrebat ingerul.
Si Dumnezeu a raspuns: "Nu numai ca va putea gandi, ci chiar sa gaseasca solutii si sa negocieze."
Atunci, ingerul a observat ceva si, apropiindu-se, a atins obrazul femeii.
"Se pare ca din modelul asta se prelinge ceva. Ti-am spus eu ca incerci sa pui prea multe in el."
"Nu se prelinge nimic, aceea e o lacrima", l-a corectat Dumnezeu.
"Pentru ce e lacrima?" intreba ingerul.
"Lacrima este modul ei de a-si exprima bucuria, tristetea, durerea, dezamagirea, iubirea, singuratatea, deznadejdea si mandria."
Ingerul a ramas impresionat.
"Doamne, esti un geniu, te-ai gandit la toate! Femeia este cu adevarat uimitoare."

Si asa si este! Femeile au puteri care ii uimesc pe barbati. Indura necazuri si fac fata greutatilor, intretin fericirea, iubirea si bucuria. Zambesc cand ar vrea sa tipe. Canta cand ar vrea sa planga. Plang cand sunt fericite si rad cand sunt suparate. Lupta pentru ideile in care cred. Se revolta in fata nedreptatii. Nu accepta un refuz cand au convingerea ca exista o solutie mai buna. Traiesc in lipsuri pentru ca familia lor sa poata avea cele necesare. Merg la doctor cu o prietena speriata. Iubesc neconditionat.
Plang de fericire cand copiii lor exceleaza si se bucura cand prietenii obtin premii. Sunt fericite cand afla despre o nastere sau o nunta. Li se frange inima cand le moare un prieten. Sufera cand le moare cineva din familie si totusi sunt tari atunci cand cred ca nu le-a mai ramas putere. Stiu ca o imbratisare si un sarut pot vindeca o inima franta.

Femeile exista in toate formele, dimensiunile si culorile. Ar conduce masina, zbura cu avionul, merge pe jos sau ti-ar trimite un e-mail ca sa stii cat de mult tin la tine.

Inima unei femei este cea care face lumea sa se invarta. Aduc bucurie, speranta si iubire. Sunt pline de compasiune si au idealuri si isi sustin moral prietenii si familia. Femeile au lucruri esentiale de spus si totul de oferit.

SI, TOTUSI, DACA AU VREUN DEFECT, ACESTA ESTE CA UITA CAT DE MULT VALOREAZA.

Nu le lasa sa uite! Trimite acest mesaj tuturor prietenelor tale ca sa le reamintesti cat de extraordinare sunt! "


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Adriana, te rog eu mult, zi reteta de evantai de zahar ars ... ca nu mi-a iesit niciodata.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacristina spune:

Salut, fetele.
Desi am cont de multa vreme pe site, nu prea am mai scris.
Am intrat sa va povestesc despre Pragma after school.
Aveti copii destul de mari sa mearga la scoala?
Si destul de mici sa se descurce singuri cu temele, cu mancarea de pranz, cu televizorul care le acapareaza tot timpul?
E ceva timp de cand am tot oscilat ce sa fac cu ale mele fetite, de 8 ani, care sunt in clasa a doua. Si am avut o vreme pe cineva care s-a ocupat de ele. Dar, pentru ca se apropie momentul in care voi ramane fara ajutor, m-am orientat spre after-school. ce-o fi si cu chestia asta? Mi-a dat d-na invatatoare ideea, ca a inceput sa se practice si la noi in iasi serviciul asta.
Va spun sincer, nu-mi surade ideea de a-mi lasa copiii a camin. (adica in scoala, la program pana seara) Totusi, e liceu, sunt tot felul de copii si tineri, de toate varstele... nu e ca la o gradinita cu program prelungit, unde sunt doar prescolari si iti stii cat de cat puiul in siguranta.
Si apoi, aceleasi banci, mancare de cantina...
Asa ca, mi-am zis, sa ma orientez spre ceva specializat.
Desi sunt mai multe oferte, totusi una mi-a retinut atentia, si ca pozitionare in iasi - e chiar in centru- dar mai ales ca oferta.
Deocamdata doar am dat tarcoale pe acolo. Au avut o saptamana gratuit, am mers si noi vreo doua zile.
Fetele au fost foarte incantate. Ce sa zic, si mie mi-ar placea sa am pe cineva care sa se ocupe doar de mine, fara sa se gandeasca ce-mi da de mancare, daca mi-a spalat hainutele, daca e curat in casa... si mai ales daca a avut cine stie ce probleme la serviciu.
Au fost si ieri - am hotarat sa mergem o perioada de proba, inca nu ne-am inscris cu abonament.
Cica a venit domnisoara psiholog si "s-a jucat" cu ele.
Pentru mine insa cea mai mare realizare ar fi aceea ca seara, acaasa, nu ne mai batem capul cu temele (cum facem de obicei), ci discutam "de-ale noastre".
Isi mai da cineva copilul la after school?
E cineva mai "experimentat"? Ce activitati extrascolare mai fac copiii vostri?

---
Cristina, Ana, Maria & Teodora
---
"Following the light of the sun, we left the old world"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza frumusetzi!


Io nu-mi vad capul de treaba,ar fi buna o zi de 48 de ore

Adi...nu te supara...comentariile fetelor erau admirative,nu critice.Adevarul ca ieri ma tot gandeam cand ai timp sa faci atatea,io as munci 2 saptamani la ele.Dar apoi mi-am zis ca oricum esti greu de egalat,deci nu-mi mai fac procese de constiinta Si era bine sa fi lasat mesajul,ne inspiram si noi de sarbatori.Ca nu mi-am notat,am zis ca ma mai uit io prin decembrie la lista aia.
Apropo de Catalina si baietii:a mea fata cand era de varsta catalinei,avea la gradinita 3 'iubiri'.Si eu o intrebam:pai cum?Cu toti vrei sa te mariti?...ea:da,sa stea pe rand"

Simona...bine ai venit la noi!!hahahahahaha....faina remarca...si ai dreptate...facem si o relatie de cauzalitate:sotzul e cauza...doctorul e efectul

aime...e f bine ca se intelege cu bona.Dar inainte de serviciu,fa un experiment si pleaca de acasa 2 ore si apoi vezi daca plange dupa tine.Macar se obisnuieste sa nu te vada in casa.


si daca tot e vineri,sa va dau ceva:

http://www.youtube.com/watch?v=DEXD_ILYygw ...dar sa fie cu sunet,puneti boxele.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

adi,multumesc pentru raspuns!

interesant meniul,dar ce pacat ca s-a evaporat.

au venit cu intarziere vrajitoarele de halloween si au furat ideea...

te rog, daca mai ai idei, lasa-ne sa ne inspiram si noi...

si cu aranjamente, ornamente...

maria si baietii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata si de la mine!
"Nu am chef azi, n-am chef de nimic!!!!!!!...."
Mai e cineva ca mine???

Diseara concert la Mall: Galele Hit
Miercuri, pe 15 nov, la Casa Sindicatelor: concert de lansare album Holograf: "Taina". La orele 14 in aceeasi zi, lansare oficiala la Iulius Mall...

Vreau sa dorm si... cam atat deocamdata!

http://community.webshots.com/album/555395342UdkZOn
http://good-times.webshots.com/album/554258099jrgPvZ
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by elbi
interesant meniul,dar ce pacat ca s-a evaporat.

au venit cu intarziere vrajitoarele de halloween si au furat ideea...



cu asta ai vrut sa spui ceva anume?





Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput