Canapeaua extensibila Ursy

Canapeaua extensibila Ursy | Autor: dana d

Link direct la acest mesaj

A cumparat-o cineva, a pipait-o si incercat-o la somn? E comoda si practica? Credeti ca e si cat de cat durabila? Husa aia nu cumva intra la apa si apoi nu se mai poate imbraca canapeaua cu ea? Am inteles ca se desface cu fermoar si se spala. Iarasi am inteles ca nu se poate pune cearceaf, adica nu se poate ancora, deci se doarme direct pe husa, deci trebuie spalata mai des...
Iarasi ma intereseaza cat e de tare buretele ala, si cat de gros, adica distanta fata de sol cand doarme copilul. Nu cumva e ca si cum ar dormi pe jos? sau aproape pe jos.
Vreau sa-i cumpar fetei mele si imi pun tot felul de intrebari, mi-e greu sa ma hotarasc fara sa o vad si sa pun mana pe ea.
Am intrebat la Buburuza, si am primit si raspuns, cat e de lunga cand o desfaci, adica cat de mare e suprafata de dormit pentru ca fata mea e marisoara si in patul cu gratii nu mai incape. Mi s-a raspuns ca 140 cm lungime, dar nu stiu daca si cu spatar sau doar suprafata de dormit, pentru ca conteaza.


Fetele mele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

mei, io stiu ca astea sunt facute in special cu destinatia loc de joaca. Eu le-am vazut la Baby Expo acu 1 an si ceva, si mi-au placut. Tot ce vrei si ce nu vrei ca modele. Bumbacul care este detasabil nu intra la apa, dupa cum arata calitatea, oricum se spala la 30 de grade. Fimea are la gradinitza din astea de la bioflex care le folosesc pe post de fotoliu la TV la ora de desene si apoi le fac pat la ora de nani. Grosimea dupa ce o desfaci este de o palma pusa pe inaltime (ca atunci cand iti zice nea politistu stop) si cand e stransa e dubla. Mie personal mi s-a parut OK.

Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Multumesc Freia, chiar credeam ca nu stie nimeni nimic.
Si mie mi se pare o solutie cam provizorie pentru dormit, si asa o si iau. Peste cateva luni o sa-i mobilam o camera a ei si va avea un pat adevarat dar pana atunci vreau sa scap de patutul cu gratii care imi ocupa spatiu si doarme si cu gratiile in cap ca a crescut.

Acuma, inca o problema desi offtopic dar te stiu implicata in actiuni caritabile pe forum si am nevoie de un sfat: vreau sa dau patutul cuiva care va avea copil sau are deja unul mic si nu are patut. Este de lemn cu saltea de iarba, curata, merge pana pe la 3 ani si peste ca in cazul nostru. Caut pe cineva cu posibilitati mici pentru care ar insemna un ajutor. Nu am stiut la ce topic sa deschid subiectul asta, poate imi spui macar unde as putea sa dau anuntul, dat fiind ca nu e o vanzare..
Multumesc!


Fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

personal nu stiu pe nimeni sa aiba nevoie de patutz. dar poti sa treci mesajul si la sub de la Umanitare si poate aude cineva care stie un copil fara patutz

Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput