Purici pe pereti

Purici pe pereti | Autor: codruta_grg

Link direct la acest mesaj

Exista ceva purici care apar pe vopseaua lavabila? Ca am gasit cativa pe pereti (in camera goala in care nu am nimik in afara de parchet). Eu am mai vazut si la altcineva care a zugravit recent.
Pot sa se faca?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

hai ca acum mi-ai dat de gandit si eu am vazut pe peretii mei niste chestii ciudate, chiar atunci cand zugraveam si nu era in afara de moloz nimik in casa, dar ma gandeam ca or fi ramas de fostii... sa fie de la lavabila?

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sunt mici, mici, maro deschis si nu sar. Efectiv se plimba pe pereti. Apar cate unu-doi la cateva zile.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

VA ROG EXPLICATI-MI si mie ce-i cu astia ca-s turbata... nu mai suport!! Apar mereu.. noi am zugravit anul trecut si de catva timp au inceput sa apara (sau abia acum am inceput noi sa-i observam)... cine sunt si ce fac????Cum ii omoram altfel decat stalciti pe perete ??? Io nu suport nici o ganganie in casa oricat de mica ar fi ea...



Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu am tot apartamentul in lavabila de zece ani si nu am vazut chestiutele astea.Sunteti sigure ca e de la lavabila?

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

hai mai chiar asa/ chiar exista ganganii de genul asta
sa imi studiez si eu peretii diseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Nici eu nu am asa ceva.Nici nu am auzit pana acum de asa "vietati".

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am mai fost la cineva ieri si am studiat cu atentie. Era lavabil de anul trecut (alb) si am gasit unul.
Poate stie cineva o explicatie. Poate nu sunt de la vopsea, dar atunci?
Pureci de caini, pisici, om nu sunt. Parca sunt de flori (dar nu albi). Eu nu am bagat inca florile in casa.
Sa nu va ganditi ca nu se vad peretii de multi ce sunt. Am spus ca gasesc unu doi la cateva zile.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Sunt mici, mici, maro deschis si nu sar. Efectiv se plimba pe pereti. Apar cate unu-doi la cateva zile.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi





esti sigura ca este vinovata vopseaua? poate este umezeala in camera. eu am vazut asemenea oratanii in baie, pe peretele cu cada (mai precis imi "rod" chitul dintre cada si faianta), unde este umed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

In bai nu apar, nici in dormitor sau camera lui Petra. In hol am gasit si in sufragerie (unde e gol, nu are ce umezeala sa fie). Poate....
Am sa mai studiez.


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

si eu tot pe hol am vazut . dupa ce l-am omorat pe ala, nu am mai vazut(pe hol) altii. ala de l-am kilarit era mic, mic si semana cu un fel de vierme, dar aproape invizibil

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput