Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici 4

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Hei, am gasit un www.fourfriends.com/cgi-bin/milk.pl" target="_blank">link interesant legat de cant de lapte de mama pe care trebuie s-o bea un bebe plecand de la greutatea lui. Poate ar fi de folos tuturor mamicilor care alapteaza.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

try, din cite imi amintesc eu, recomandat e ca bebe prematur sa pape intre 130-180ml/kg/zi. ale mele papau cam pe la mijloc (150mkl/kg/zi), Maya mai mult si Livia mai putin, ea mai si varsa.

eu zic sa nu te stresezi ca daca ii e foame iti spune el. daca ia in greutate nu ai de ce sa te ingrijorezi.

pupici la toti bebicii si mamicile. nu am avut timp sa ma uit la poze dar promit sa o fac sapt care vine, in vacanta. uraaaa!

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Sunt aici, in paginile astea, niste povesti de viata infiorator de dulci si dureroase in acelasi timp. Ar trebui ca,atunci cand in vesnica noastra cautare a lui Dumnezeu cerem un semn ca exista printr-un miracol, sa ne uitam la copii, si mai ales la acesti copii, la puterea de care dau dovada inca de la nastere, sunt suflete trimise de Dumnezeu sa ne faca mai fericiti si sa ne spuna ca el exista si ne vegheaza.


Vreau sa urez din tot sufletul, esentelor si familiilor acestora, multa sanatate, bucurii, fericire si tot ce-si mai doresc ei! LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ieri am fost la hemato si adrian e la acelasi nivel ca acum 2 sapt.: hemoglobina 95, ceea ce e bine.
A luat insa fbine in greutate: 480g in 2 sapt. Cred ca sunt paranoica... eu credeam ca nu papa bine si nu ia bine-n greutate si el mititelul... Si l-am cantarit si nemancat si de-abia facut kk.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ce mai face Maria noastra?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Try ma bucur taree mult ca Adrian este bine...va pupam si va dorim tot binele din lume...

Da si eu ma intrebam azi daca nu se mai stie nimic desre micuta si luptatoarea Maria...


mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

No , servus la toata lumea.

Pe 18 Maria a implinit 2 luni de viata , iar aseara a implinit si 1000 de grame. E bine , creste incet dar sigur.
Va multumim pentru gandurile bune si profit de ocazie pentru a va ura tuturor un Craciun Fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by FloriDeCires

No , servus la toata lumea.

Pe 18 Maria a implinit 2 luni de viata , iar aseara a implinit si 1000 de grame. E bine , creste incet dar sigur.
Va multumim pentru gandurile bune si profit de ocazie pentru a va ura tuturor un Craciun Fericit


WOOOOW. Primul kil, primul 10 si prima bere noastra virtuala pt. Maria.
Deci e party asta seara:))) Si inca o bere pt. Adrian:))))))
Cheers!



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

La multi ani si sarbatori fericite, fetelor, pupici la buburuze micute si luptatoare, sanatate multa voua si familiilor voastre.
Try

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_oprea spune:

La multi ani! Craciun fericit si implinit alaturi de esentzele tari!
Sarbatori fericite!

Dana si bb Sebastian-30iunie 2006
Sa fii mic e lucru mare!
http://b1.lilypie.com/C15Wp2.png
http://new.photos.yahoo.com/oprea_dana2005/album/576460762374375802

Mergi la inceput