Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici 4

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Anna, ti-am vazut baieteii, sunt asa de scumnpi! Nu pot sa nu remarc asemanari cu adrian al meu, au si ei caputul ingust si falcute moderate si o gramada de gushitza, exact asta e si conformatia lui Adrian. Alex era mai capos, rotund si muuult mai falcos, dar e lesne de-nteles de ce .
Iar pozitele de la o luna jumate sunt perfecte. Am inceput sa iubesc imaginile astea cu prematuri, oricat de mici si slabuti sunt. Stiu ca pentru altii nu par asa, dar prin adrian am descoperit frumusetea si dragalasenia acestor copilasi mici cat o palmuta, dar pretiosi ca nimic altceva pe acest pamant. Doamne, simt ca traiesc a doua oara si incep sa simt ca ma pot bucura pe deplin de ce mi-a fost dat.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_oprea spune:

andra bine ai venit printre noi! Asteptam vesti noi si bune despre "esenta" ta.

Try ma bucur mult pentru progresul care l-a facut Adrian. Sa va ajute Dumnezeu sa mergeti inainte tot asa.

Sheannamp multumesc mult pt mail. Esti un adevarat sprijin pentru noi. Sa stii ca te admir mult si chiar iti citesc toate mesajele indiferent la ce rubrica postezi. Am mereu cate ceva de invatat de la tine.

Noi suntem in continuare bine: voiosi si mancaciosi.

Dana si bb Sebastian-30iunie 2006
Sa fii mic e lucru mare!
http://www.totsites.com/tot/sebastian_oprea
http://b1.lilypie.com/C15Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Try, si mie mi-au dat lacrimile!
Nu am vrut sa spun ca sa nu te influentez dar mie mi s-a parut de la inceput ca Adrian seamana cu Gabitzu al meu (el e mai delicat)!
Si voi sunteti toti niste frumosi!
Ma bucur din tot sufletul ca, in sfarsit, esti fericita!

Dana, nici nu stiu ce sa zic! Multumesc!
Imi place tare mult sa fiu aici cu voi toate!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

Anna, si eu te admir, esti foarte informata si mereu ai o vorba buna pt oricine
merci de raspuns, uitasem sa iau in calcul altitudinea.
foarte frumosi dolofaneii tai

try, ce ochi alabastri, o minune de baietel. frumosi amandoi. sa fie sanatosi si voi fericiti si fara griji.

dana, sebi e un umflatel frumos foc, manca-i-as obrajorii lui de pui dragalas.

Andra, bine ai venit! Te rugam sa ne spui mai multe despre Alex, cand poti.

o sa incerc sa pun si eu linkuri la poze cu Paul, la nastere si acum.
sa vedem daca ma descurc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

TRY scumpa- nu am cuvinte sa itzi descriu bucuria pe care mi-a trezit-o in suflet- e super bine ca Adrian si-a revenit singur- FELICTARI SI PUPICI!
Sa o tineti tot asa!! Frumos mesajul despre Alex si Adrian. Mi-au dat lacrimile, mai ales ca acums unt si sensibila(a m fost si eu laeco si am vazut simburelul,e a bine, doar ca ei ziceau ca e cu 4 ziel mai mic, deci de aia am si ramas gravida cand eram sigura ca nu mi se intampla nika).

Felicity
- tu ai un aAulica dulec si super normal, sa va traiasca si sa ii facetzi si o surioara-pupici!

Maria- multa pofta de mincare si sanatate, sa o tzii din ce in ce mai bine- pupici!
La toate mamicile si esentele tari -multa sanatate si pupici!



Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Felicity, ce scump e paul, e asa de vesel si razaret tot timpul.
Si ce mare e, iar la 8 luni vad ca statea in picioare tinut de manute. Si ce minunat e sa poti pune o "fatza" celui cu care discuti.
Ma bucir ca v-am cunoscut, fetelor.

Denisa, daca ai stii de cate ori m-am tot gandit dupa ce mi-ai spus daca e sau nu bebe si m-am gandit ca daca n-ai ma ispus nimic nu a fost pana la urma. Ma bucur tare mult pt. voi si mai ales pentru emma. Tati banuiesc ca e tare fericit. Ce-si doreste, un baietel sau tot o fetita.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_oprea spune:

Felicity, felicitari pentru mandretea de flacau! Este minunat cu ochisorii lui frumosi si dulci. baietelul!

Ce stiti de taiatul motului la baietei: se dau si bani sau se ia numai hainute, incaltaminte, jucariii....? Ca duminica taiem motul finutului nostru de 1 anisor si nu prea stiu cum se procedeaza.
Sper sa va aduc poze noi ca finii nostrii au aparat digital si poate ne mai pozeaza si pe noi sa ne vedeti ce mari am crescut!

Dana si bb Sebastian-30iunie 2006
Sa fii mic e lucru mare!
http://www.totsites.com/tot/sebastian_oprea
http://b1.lilypie.com/C15Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

TRY- am citit cu lacrimi si emotie mesajul tau. Ma bucur nespus ca Adrian e bine si va fi si mai bine. Am vazut pozele ai 2 copii adorabili cu un mic bonus pt Adrian. Am fost colege de odisee si te urmaresc de cand ai nascut. Dumnezeu mi-a dat si mie un inger perfect in septembrie si stiu cat inseamna zambetul unui copil. M-am schimbat foarte mult, am devenit mai buna, mai toleranta si cred eu mai inteleapta! Iti doresc sa ai parte de tot binele din lume si de multa fericire in anii ce vor urma!

AM vazut si cateva poze ale mamicilor eroine binecuvantate cu cele mai tari si frumoase esente. Fetelor, va admir din tot sufletul pt curajul, taria morala si bunatatea sufleteasca de care dati dovada!
Toate sunteti binecuvantate cu cele mai frumoase daruri de la Dumnezeu. Va doresc sa aveti de acum incolo doar vesti bune si sa va cresteti la fel de frumos si nepotii!

Sarbatori fericite multa lumina in suflet va doresc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Bravo Adrian. Mami Try iti doresc liniste in suflet de acum incolo.

Si cand ma gandesc ca te intrebai "oare cand ma voi putea uita si eu la Adrian cu bucurie, nu cu mila?". Uite ca Dumnezeu a fost alaturi de voi si v-a ajutat.

Si eu astept cu sufletul la gura vesti de la tine.

Sanatate tuturor bebelusilor-esente.


...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!

Mergi la inceput