copiii abandonati.....informatie

copiii abandonati.....informatie | Autor: ninabulina

Link direct la acest mesaj

sunt tanara si nu am inca copii dar imi doresc foarte mult sa pot sa botez unul nou-nascut si abandonat in spital....nu stiu la cine sa apelez ca deocamdata locuiesc in capitala...as mai dori sa fac voluntariat, sa lucrez cu copii cu probleme.Nu am experienta decat cu npoteii dar iubesc foarte mult copii si deoarece material nu pot face foarte mult pt ei as vrea macar sa-i ajut moral.Daca poate cineva sa ma indrume undeva ar fi foarte bine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Nina , e de apreciat ca vrei sa lucrezi cu copii cu probleme .In ceea ce priveste botezarea unui copil abandonat e ok si nu e ok .Pt ca majoritatea celor care adopta un bebe nou -nascut vor sa se bucure de botezul copilului lor ,sa poata pastra legatura cu nasii de botez , in fine e o etapa din viata copilului lor pe care nu vor sa o piarda .
Eu una nu aveam pretentia ca Andrei sa fie nebotezat pt ca avea deja 7 luni cand l-am intalnit noi .Ne-a dat asistenta maternala poze de la botez ,dar nu e tot aia , mi-ar fi placut sa pot sa-i fac eu botezul ,sa aiba nasii pe care i-am vrut noi .Am rezolvat chestia asta la mot .Evident ca nu avem nici o legatura cu cei care l-au botezat.

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Si eu as vrea sa botez unul sau doi copii abandonati; dar m-as interesa de soarta lor toata viata!
Briantis, si cum, nasii lui doar l-au botezat si atat? Nu vor sa-l mai vada, nu il viziteaza? atunci de ce l-au mai botezat? ca sa-l abandoneze la fel ca si parintii biologici?


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pe a mea au botezat-o repede-repede, eu am gasit-o cand avea 20 de zile si peste o saptamana cand am vizitat-o a doua oara mi-au zis ca e deja botezata. Se practica chestia asta si pe mine sincer m-a deranjat foarte tare, mai ales ca stiau ca deja o vizitam si ca o vom lua.
Ce legatura sa tinem cu nasii Laura? In primul rand m-a enervat ca nu mi-a cerut acordul (sa nu imi spui ca o botezasera inainte de 20 de zile), in al doilea rand nu stiu daca nasa cunoaste sau nu mama naturala si cum nu am nici un interes sa afle aia de mine am preferat sa nu iau legatura cu nasa. Tipa stia si ziua cand o luam acasa, dovada ca a venit inaintea mea in dimineata respectiva si a lasat o sacosa cu haine, o patura si i-a pus fetei la gat un lant cu cruciulita. Pe punga de haine ne-a scris un nr de telefon pe care sincer nu stiu daca l-am pastrat pe undeva. Imi pare rau, poate a fost bine intentionata, dar mie mi-a rapit bucuria de a participa la botez, de a fi alaturi de ea. SI nici macar nu mi-a dat un certificat de botez.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Da ,Laura ,nu avem nici o legatura cu nasii de botez .L-au botezat si atat .Si eu una nu am de gand sa-i caut daca pe ei nu-i intereseaza .Puteau lua legatura cu noi prin asistenta maternala( sunt cunostinte sau prieteni ai acesteia ) ,noi ne mai vizitam inca cu tipa ca era draguta .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:


Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Irina, de aceea ai castigat multi prieteni, pt ca ati pierdut nasii? Din cauza lor nu aveati multi prieteni?
De ce nu s-au mai interesat nasii de finul lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Vad ca primesc bobirnace pentru ca spun o parere sau imi spun pasurile in acesta mare familie asa ca voi sterge mesajul precedent.
Multumesc celor nu ma lasa sa imi spun o opinie daca nu e la fel cu a lor.
Va urez o viata linistita si fara griji

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Urat Irina! Poti zice ce vrei, e forum liber, dar nu se face asa ceva stiind ca va citi.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si mai urat, cand ai o opinie mori cu ea de gat sau nu o mai spui.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by irina_g

Vad ca primesc bobirnace pentru ca spun o parere sau imi spun pasurile in acesta mare familie asa ca voi sterge mesajul precedent.
Multumesc celor nu ma lasa sa imi spun o opinie daca nu e la fel cu a lor.
Va urez o viata linistita si fara griji

Irina si Mihai


Nu ti-ai spus o parere, ai facut afirmatii. Nu trebuia sa stergi, nu se mai intelege nimic.

Mergi la inceput