Suceava (13!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Buna dragele mele! Eu, Lory, mamica de fetita 7 ani si 7 luni, in cl. a I a , studenta din nou, la litere de data asta, de asemenea aspiranta optimista . Crenguta, draga , multumesc pt mesaj :), chiar nu stiam de forumul sucevencelor :) ma bucur sa vad ca exista si asa ceva Va doresc sa vi se indeplineasca toate dorintele si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna dragelor,
Am pauza la serviciu si m-am gandit sa intru sa scriu ceva. Mi-am facut curaj si i-am scris Loredanei asa ca a venit si ea dupa cum vedeti.
Lory,si baiatul meu a venit mai repede, la 33 saptamani.Tare mi-ar place sa mai vorbim, banuiam si Primaria.
Pentru celelalte fete, am vazut poze cu Lory si mi se parea cunoscuta locatia.
In rest toate bune la noi, va citim in fiecare zi la 7 , la prima ora ca apoi incepe lucrul.
Sanatate la bebei si la mamici, burtici, tatici.
va pup.

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Meg si Simina, nu pot decat sa va urez sa va iubiti toata viata asa cum o faceti acum (fiecare cu sotul ei, bineanteles...)!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Iliuta sa dea DD sa fie totul bine!
Meg, ce face bebicul?
Simina asa e dati la baba raportul!cred ca sunt cea mai baba de aici...dar am sufletul tanar!Ia ascultati la baba:http://www.youtube.com/watch?v=D_xURxVY6xg&mode=related&search=

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Iliuta sa dea DD sa fie totul bine!
Meg, ce face bebicul?
Simina asa e dati la baba raportul!cred ca sunt cea mai baba de aici...dar am sufletul tanar!Ia ascultati la baba:http://www.youtube.com/watch?v=D_xURxVY6xg&mode=related&search=

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Iliuta, sunt cu sufletul alaturi de tine si iti tin pumnii.

Beatriskiki bine ai venit printre noi....asteptam sa ne spui si de zilele de nastere ale tale si ale fetitei sa le treaca Meg pe listuta. Vreau sa spun ca am admirat-o pe cea mica a ta....o adevarata domnisoara, sa-ti traiasca. Si mult succes la scoala!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

beatricekiki, bun venit! intr-adevar, astept datele sa te trec pe listuta! (daca nu azi, zilele astea sigur!)

doina
...nu linkuri la manele, ca nu-mi plaaaaaaac!

eveline, multumim de urari!



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Salutare fetelor!
Ce mai faceti?
Eu sunt mai bine si bb la fel, a inceput sa manance mai bine dupa 3 saptamani de tratament. Mama ei de viroza intestinala, copilul facea febra 39.5 si era umflat ca un balon. I-am facut 3 serii de analize ca nu stia nimeni ce are si de ce face febra asa de mare atatea zile(7 zile). La ecograf la Tataranu a vazut inflamarea la intestine( ceva mezenterica - Meg cred ca stie mai bine. Are tratament pentru o luna, acum e mai bine. Nu mai merge momentan la gradi pana nu se recupereaza si sa mai capete un pic incredere in el dupa experienta traiata la inceput. Vom incerca dupa vacanta. Cine stie cand incepe exact gradi din nou?In rest la noi totul este bine. Parca ma bate gandul sa incep procedurile pentru bb2, dar am inca infectia urinara si ma pune pe ginduri. Meg, ce crezi , poate sa afecteze sarcina sau nu, am auzit diverse pareri. Si mi-e frica sa nu fie iar prematur ca prima data.
Mai vedem noi ce vom face.
Ce mai face Zamfirucul cel cuminte si mancacios?
Ce mai face Ramona cu bb2?
Iliuta sa ne dai vesti bune!
Pupici la celelalte fete.

Voi ati facut ceva analize inainte de a ramane gravide?

A! Unde mergeti de revelion sau ce faceti?

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Buna dragele mele
datele mele sunt
Lory- 25 ani- 21.05.1981(d.n.), copilul- Beatris 11.04.1999(d.n.), de asemenea mamica aspiranta, inca optimista, adresa mea de mail de jitariu_loredana@yahoo.com, si suntem din Suceava
o zi superba va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

crengu, rezolva neaparat infectia urianra inainte sa te apuci de BB2..o data pentru ca tratamentul antibiotic e ultima chestie de care ai nevoie la o sarcina incipienta si apoi pentru ca sunt bacterii care pot afecta sarcina si duce la avort la inceputul sarcinii, asa ca decat sa stai cu emotii, mai bine mai ai rabdarica o luna de zile, iti termini tratamentul , repeti urocultura si sumarul sa fii sigura ca e ok si apoi ii dai bice.




vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput