DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:

quote:
Originally posted by anamari

off topic: daca va pasa ce mai zice gura lumii va invit sa aruncati o privire la subiectul despre copii energici...dar trebuie sa va avertizez ca va puteti enerva.

anamaria-Alex 24.08.1993 ,Lia 21.10.2004 si Liam-17.11.2005

poze de copii cuminti

Ignoranta naste monstrii




Tot off topic : am aruncat si nu mai intru ca pe urma iar ma starnesc precum uraganul Katrina si ma iau de lume pe acolo
Cred ca unii oameni nu vor sa invete si gata. Nu te mai enerva nici tu, zau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

LA MULTI ANI FERICITI SI SA TRAITI CU NUMELE MIHAILI SI MIHAELE,GABRIELI SI GABRIELE!!!


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

fetele ieri mai aveau un pim si plangeau pt ca Ema a fost total neatenta...se uita in gol...nu reactiona deloc...
spre seara si-a revenit...mai ales cand nu face lectii e ok...

muncim...muncim...nu ne lasam


la multi ani pt toti/toate gaby si mahai(ele)...sanatate si numai impliniri si bucurii...
pupici

Mari si Ema
povestea Emei

poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dragii mei,
inca o manifestare interesanta: Congres national pentru Sindrom Down 21-22.11.2006/
multumim Paulei!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

axia,

multumesc. credeam ca iar am sarit la "jugulara interlocutorului" nejustificat...

si cum sa nu ma enervez daca dupa ce am scormonit prin ramasitele cunostintelor mele de psihologie, neuro, inteligenta artificiala ca sa construiesc argumente cu o baza cat de cat stiintifica mi se spune ca ar trebui sa tin cont si de parerea "opiniei publice"...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

akella

si eu cred ca e obosita. Ea face un efort dublu acum, in comparatie cu alti copiii...

eu zic ca sa-i gasesti o activitate in care sa se linisteasca si sa relaxeze-sa asculte muzica, povesti...e prost ca e si frig afara, ca vara poate sa va plimbat prin parc mana in mana discutand depre cai verzi pe pereti...

mari

si ema e obosita, poate...au si ei momentele lor-

la multi ani gabriele, gabrieli, mihaele si mihai (era sa spun mihaeli)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Anamaria, . Multumesc pentru incurajari. Poate ca si eu ii cer prea mult. Dar, cateodata, imi pierd rabdarea cand vad cat de lenta este recuperarea ei... Am strabatut un drum lung pana aici si mai avem inca mult de mers...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

spuneam pentru ca si eu sunt la fel, pana cand mi-au spus chhiar profesorii lui Alex sa-l las in pace un pic si sa inlocuiesc sistemulde impins de la spate cu hei-rup cu unul de recompense si daca un semestru a mers mai incet, mai apoi a inceput sa-i placa materia scolara si laudele mele si ale profesorilor si acum se impinge singur de la spate cu hei-rup-Bine ca al meu e mai mare acum, dar cred ca sfatul lor e general valabil....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

http://www.osmhi.org/?page=98

am gasit acest link -e vortba de Open Source Initiative dar e departamentul lor axat pe probleme de sanatate mentala. au link-uri interesante si ofera sponsorizari pentru programe...

poate ca voi sunteti deja familiare cu aceasta resurasa dar mie acum mi-a sarit in ochi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamymamy spune:

felicitari.si eu am un copil cu probleme de 2.5 ani .acum 2 ani nu era nimeni pe forum care sa vb despre aceasta.am plans ,am citit am intrebat si m-am lovit doar de usi inchise sau de ignoranta . intr-un final am renuntat.acum nu pot decat sa ma bucur ca mai pot afla unele informatii.
baietelul meu este diagnosticat cu retrard neuro motor la varsta pe care o are nu vorbeste , nu cere ,nu mananca decat pasat foarte fin, nu vrea sa coopereze la nici un joc . imi vine sa imi iau campii, face doar ce vrea el.ma bucur foarte mult ca incearca se se implementeze metoda profesorilor itineranti.
cris si baietelul meu face la fel : sta nemiscat in fata masinii de spalat si priveste sau incearca sa prinda rufele, iar cad nu merge masina se baga in ia cu totul si roteste cuva, dar nu te speria si baiatul meu cel mare se baga in masina si se juca, chiar mi-a stricat si usa

Mergi la inceput